سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر قیمت بیت کوین به زیر 32 هزار دلار بودیم و تنها کمتر از دو ماه پیش، قیمت این رمز ارز از 64 هزار دلار عبود کرده بود، با این همه کارشناسان معتقد هستند که هنوز سود سرمایه گذاری بیت کوین بیش از 35 است. اگر از نوسانات شدید بیت کوین در کوتاه مدت صرف نظر کنیم می توانیم هنوز این رمز ارز را به عنوان یک کالایی مناسب برای سرمایه گذاری به حساب بیاوریم. این موضوع در کشورهایی که دسترسی محدود به منابعی همچون طلا و ارزهایی چون دلار دارند  پر رنگ تر می شود چرا که معمولا تورم در اقتصاد آنها بیداد می کند.

طبق اخرین گزارشات Chainalysis تا سال 2020 می توانیم به سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها در طول یکسال پی ببریم، که البته با توجه به رشد بیشتر قیمت بیت کوین در 2021 خروجی این آمار حتما بالاتر است. در این آمار ایالات متحده آمریکا با 4 میلیارد سود بیشترین سود را از سرمایه گذاری بیت کوین طی یکسال برده است. در طرف دیگر چین با 1.1 میلیارد دلار در جایگاه دوم این جدول می گیرد.

سود سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال
جدول سود سرمایه گذاری بیت کوین در سال 2020 در بین کشورها

اما نکته حائز اهمیت در این جدول کشور هایی همچون جمهوری چک و ویینام هستند که نسبت به تولید ناخالص خود عملکرد فوق العاده ای داشتند. برای مثال کشور ویتنام با اینکه در رتبه 53 تولید ناخالص ملی قرار دارد ولی با 351 میلیون دلار سود، در رتبه سیزدهم جدول قرار دارد. حال با رشد بیشتر بیت کوین در سال 2021 می توانیم شاهد بالاتر رفتن بیشتر این رقم باشیم.

در طرف دیگر کشور هند که با ۲.۹ تریلیون دلار  تولید ناخالص، پنجمین قطب اقتصادی دنیاست، در رتبه هجدهم این جدول قرار گرفته و این نتیجه را می رساند که ارزهای دیجیتال هنوز در این کشور پذیرفته نشده اند.

ترکیه نیز  که در جایگاه چهاردم جدول، با نزدیک به 300 میلیون دلار سود، عملکرد خوبی را داشته است که البته در سال 2021 با سرکوب ارزهای دیجیتال از طرف رادوغان، رئیس مهور این کشور دیگر نمی تواند انتظار جایگاه چهاردهم و بالاتر را داشت.

کشور السادور که که در آمریکای مرکز قرار دارد، با همه گیری کرونا حال اقتصاد آن نزدیک به 9 در صد سیر زولی داشته و اکنون با به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان پول قانونی، می تواند گام بزرگی در جهت بهبود شرایط اقتصادی خود بردارد.

ناگفته نماد که گزارش های ذکر شده برای سال 2020 بود و حال با رشد چشمگیر بیت کوین در 2021 این ارقام بالاتر هم رفته ولی نباید فراموش کنیم که طبق اظهارات برخی کارشناسان با سقوط شدید بیت کوین در کشور های ضعیف همچون لبنان که منابع دلار آنها کم است احتمال فروپاشی اقتصادی و خارج شدن دلار از اقتصاد آنها بالاتر می رود و سرمایه گذاری چشم بسته توسط مردم این کشور و سقوط قیمت بیت کوین می تواند خود فاجعه مرگ بار برای اقتصاد آنها محسوب شود.

و حال در عکس قضیه نیز رشد قیمت بیت کوین با ورود ارز بیشتر، به منابع اقتصادی آنها می تواند کمک کند. در نتیجه کارشناسان اقتصادی هر کشور باید تمام جنبه های این سرمایه گذاری را در جامعه خود برسی نمایند و پیش گیری های لازم را به عمل آورند.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
blank
اخبار

صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسانهای اجتماعی

ثروتمندان ایرانی | بورس تهران | علیرضا فرید
اخبار

ارزهای دیجیتال و افزایش ثروتمندان ایرانی

بر اساس گزارش های جدید فوربز، رسانه و مجله آمریکایی، …

درآمد ماینینگ | علیرضا فرید
اخبار

افزایش در آمد ماینرها با اصلاح سختی شبکه بعدی

به دنبال محدودیت های استخراج در چین و ممنوعیت استخراج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat