سه دلیل که منجرب می شود قیمت بیت کوین در بالای 10,000 دلار نماند

در ساعات گذشته  قیمت بیت کوین به 10.180 دلار رسید و مدتی بعد به 9600 دلار سقوط کرد. این سومین بار طی سه روز گذشته است که قیمت بیت کوین چنین رفتاری از خود نشان  می دهد و بعد از صعود به بالای ده هزار دلار سیر نزولی زیر ده هزار دلار را تجربه می کند. برای این موضوع سه علت را می توان بیان کرد:

1.نقدینگی موجود که ارزش آن بالغ بر چهارده هزار دلار است و مربوط به قرار دادهای کوچک می شود.

حجم معاملات بیت کوین کاهش یافته و پیشبینی می شود و نقدینگی بخش عمده  معاملات به ککل روزانه انجام شود.ضمنا می توان این پیش بینی را کرد که نقدینگی قراد های آینده به  مبلغ 16 میلیون دلار هم برسد.

در تنها  سی دقیقه حجم نقدینگی معاملات به چهارده میلیون دلار رسید و با بازگشت قیمت بیت کوین به 9600 دلار در طی 15 دقیقه، نقدینگی قرار داد های طولانی مدت به مبلغ دو میلیون دلار رسید.

وقتی مشاهد می کنیم قرار دهای آتی بیت کوین دلار با مبالغ ده میلیون دلار همراه با نوسانات بالا است، نتیجه می گیریم که بیت کوین در مسیر درستی قرار دارد.

2. جلسه ای که بین کمیته قیمت گذاری بازار آزاد و فدرال بر گذار شد.

قبل از اینکه بیت کوین شاهد افزایش قیمت خود به بالای ده هزاردلار باشد، جلسه ای بین فدرال با کمتیه قیمت گذاری بازار آزاد (FOMC) بر گذار شد. در این جلسه  Jerome Powell رئیس کمیته، عنوان کرد که با افزایش قیمت بیت کوین، بازار شغل ها نیز در خطر قرار بگیرند و کساد شوند.

یک تحلیلگر بنام Holger Zschaepitz, Powell معتقد است که فدرال دست از حمایت خود از اقتصاد نخواهید کشید. و فدرال اعتقاد دارد با افزایش سرمایه گذاری حبابی، افراد بیکار صدمه خواهند دید.

طبق اعلان سایت CoinMarketCap  دقیقا با پایان جلسه فدرال و کمیته قیمت گذاری بازار ازاد، قیمت بیت کوین رویه نزولی را طی کرد.

 

سطح مقاومت چندین ساله قیمت بیت کوین از 10,000 هزار دلار به 10,500 دلار رسیده است.

ما تقریبا از  اواسط سال 2019 میلادی شاهد نوسانات قیمت بیت کوین بین 10,000 تا 10,500 دلار بودیم. هر وقت قیمت بیت کوین ازین محدوده بالاتر می رفت باید منتظر سیر نزولی آن می بودیم.

به نقل از یکی از سرمایه گذران بیت کوین بنام کوروش ای کی، کمی قبل شاهد جهش قیمت بیت کوین به بالاتر از 10000 دلار بودیم که قیمت آن به 9600 دلار سقوط کرد. این موضوع باعث که سطح مقاومت به 9850 دلار برسد. نکته حائز اهمیت این است که در شرایط فعلی قیمت 10000 دلار برای بیت کوین مهم است.

صعود ناگهانی قیمت بیت کوین در آینده نزدیک می تواند به ضرر آن باشد و منجرب به کاهش ارزش بیت کوین بشود چرا که مجب کاهش نقدیدنگی در معاملات این ارز دیجیتال خواهد شد.

 

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat