نظر روحانی راجب ارز دیجیتال

روحانی : استفاده نمودن از ارزهای دیجیتال به خروج از سلطه ی دلار کمک خواهد کرد

رئیس‌جمهور حسن روحانی  در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در باکو تأکید نمود  که سلطه آمریکا بر نظام مالی بین‌المللی این فرصت را به آمریکا داده تا طی سالهای گذشته و به‌ویژه در سال‌های اخیر  بار ها از دلار برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل که عمدتاً از اعضای جنبش عدم تعهد هستند، فشار وارد کند. و با اعمال تحریم‌های متعدد، دست پیدا کردن  کشورها به سیستم مالی بین‌المللی را محدود نماید.

گزارش از دنیای اقتصاد، حسن روحانی اعلام کرد:

“این اقدامات در تعارض مستقیم با حقوق و آزادی‌های مشروع ملت‌های مستقل بوده  و جنبش عدم تعهد توانایی دارد گام‌های مهمی برای خنثی کردن  این ابزار بردارد.

همچنین  این مسیر باید نیز  با رعایت قواعد بین‌المللی در حوزه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم گذرانده شود. بسیاری از کشورهای عضو جنبش عدم تعهد ، از جمله ایران، این مسئله را در برنامه کار خود دارند.”

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری گزارش کرد، روحانی در بخش دیگری از این سخنرانی با تأکید بر اینکه جنبش عدم تعهد به پشتوانه جمعیت بسیار و قلمرو وسیع و با توجه به آرای خود در مجامع بین‌المللی، توانایی دارد  قطب جدیدی از قدرت را در جهان چندقطبی پیشرو پایه‌گذاری کند اظهار نمود:

“رسیدن  به این هدف، نیازمند درک وقایع  جدید منطقه‌ای و بین‌المللی و به‌کارگیری ابزارها و امکاناتِ بروز جهانِ امروز است.

با از بین رفتن  نظام دوقطبی در عرصه‌ بین‌المللی ، امریکا  تلاش کرد با شعار نظم نوین جهانی ، یک نظام تک‌قطبی و مستکبرانه  را به اتکای قدرت نظامی و اقتصادی و رسانه‌ای خویش  بر جهان تحمیل نماید. در طرف دیگر، جنبش عدم‌تعهد فعالیت  مشترک خود را جهت مقابله با یک‌جانبه‌گرایی در نظام بین‌المللی متمرکز نمود .

در زمینه اقتصاد ،توسعه‌ تجارت آزاد در جهان در عمل زمینه را برای رشد کشورهای درحال‌توسعه و ظهور قدرت‌های نو ظهور اقتصادی و تکنولوژیک در جهان فراهم نمود، به‌طوریکه امروزه، هژمونی ایالات متحده را در زمینه اقتصاد و فناوری  به‌طور جد  به چالش کشانده است.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat