کاهش سختی شبکه بیت کوین - قیمت بیت کوین - استخراج بیت کوین - ارز دیجیتال - ماینر

کاهش سختی شبکه بیت کوین

با توجه به فرا سیدن هاوینگ بیت کوین، شاهد کاهش سختی شبکه بیت کوین هستیم. این خبر برای ماینر های بروز که به برق ارزان دسترسی دارند، می تواند خبر فوق العاده خوبی باشد، چرا که استخراج بیت کوین برای این ماینر ها راحت تر از گذشته است. سختی شبکه در پنجشنبه خرداد ماه 99 شاهد ریزش 9 درصدی بود و به ۱۳ تریلیون رسیده است . این رخداد که طی یکسال اخیر بی سابقه بوده، به جهت تنظیم سختی شبکه روی داده است.

کمی قبل تر در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 99، پس از هاوینگ بیت کوین  شاهد کاهش 6 درصدی سختی شبکه این ارز دیجیتال بودیم.

هاوینگ بیت کوین و سختی شبکه

هاوینگ بیت کوین  هر چهار سال یکبار رخ می دهد و  طی آن پاداش استخراج بیت کوین نصف خواهد شد. در هاوینگ اخیر، پاداش استخراج بیت کوین از 12.5 واحد به 6و25 واحد سقوط کرد. این امر برای ماینر های قدیمی گران تمام شد و دیگر ماینینگ برای آنها صرفه اقتصادی نداشت. البته این موضوع تا زمانی صحت دارد که شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین نباشیم. در هاوینگ های قبلی ( سال 2016 ) شاهد صعود قیمت بیت کوین پس از یک سال و نیم به نزدیک 20 هزار دلار بودیم. این عدد بالاترین نرخ بیت کوین است. حال باید ببینیم مه هاوینگ 2020 چگونه با قیمت این ارز دیجیتال بازی خواهد کرد.

در کشور چین که فصل بارانی آغاز شده و برخی استان ها  برق ارزان قیمت در اختیار دارند، استخراج بیت کوین با ماینر هایی چون انت ماینر S9 نیز همچنان سود آور است. اما در ایران با نزدیک شدن به فصل گرما شاهد افزایش سیصد در  صدی  تعرفه برق ماینر ها در کنار نصف شدن پاداش استخراج بودیم. نا گفته نماند که با توجه به افزایش قیمت دلار به مرز 17 هزار تومان، اما همچنان  ماینینگ مقرون بصرفه بنظر نمی آید، البته اگر تنها این زمان را در نظر بگیریم . چرا که هاوینگ در کنار نصف شدن پاداش استخراج، منجرب به کاهش سختی شبکه شده، که این امر استخراج بیت کوین را تسهیل می کند.

حال بیت کوین ها استخراج شده شاید با گذر زمان مانند گذشته شاهد افزایش چشمگیر قیمت باشند، و رکوردی جدیدی برای قیمت بیت کوین ثبت نمایند. این موضوع بنفع سرمایه گذرذان بلند مدت صنعت ماینینگ خواهد بود.

کاهش سختی شبکه بیت کوین- استخراج بیت کوین- قیمت بیت کوین

ورود ماینر های جدید 

همچنین شرکت بیت مین ( Bitmain ) انت ماینر S19 و میکرو بی تی (Micro BT) از  M30s- رونمایی کرده است. البته ظرفیت تحویل آنها  تا شهریور ماه پر است. حال با ورود ماینر های جدید به عرصه ماینینگ هشریت شبکه افزایش خواهد یافت، و در نتیجه شبکه بصورت خودکار سختی شبکه را افزایش خواهد داد. و بالعکس  ممکن است با خاموش شدن برخی  ماینر ها، سختی شبکه سیر نزولی بیشتری را تجربه نماید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
دیدگاه ایلان ماسک نسبت به بیت کوین
اخبار

حمایت مشروط ایلان ماسک از بیت کوین

این روزها تمامی اخبار منفی به سمت بیت کوین سرازیر …

سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat