آتش زدن بانک مرکزی توسط معترضان در لبنان - BTC - بیت کوین - تورم - کاهش ارزش پول

آتش زدن بانک مرکزی توسط معترضان در لبنان بدنبال کاهش ارزش پول

با کاهش ارزش پول و تورم در لبنان شاهد  تظاهرات و اعتراضات گسترده در این  کشور هستیم.  کار بجایی رسیده است که، معترضان در لبنان بانک مرکزی این کشور را به آتش کشیداند. استقبال از ارز های دیجیتال و بیت کوین ( Bitcoin )  در لبنان بیش از گذشته است، و دلیل آن را می توان وجود ابرتورمی دانست، که ارزش پول این کشور را هروز پایین تر می آورد.

کاهش ارزش پول در لبنان و اعتراضات خیابانی

با اینکه مقامات رسمی ارزش پول ملی این کشور ( پوند لبنان ) را معادل  ۱,۵۰۷ پوند در اعزای یک دلار می دانند، ولی ارزش واقعی پوند لبنان، ۵,۰۰۰ پوند به ازای یک دلار، تخمین زده می شود و با این نرخ معامله می شود.ارزش پول لبنان نسبت به ماه فرودین ( آوریل ) شاهد 20 در صد ریزش بوده است این در حالی است که از دی ماه 98 (ژانویه) تاکنون  ارزش پوند لبنان  230 درصد کاهش داشته است!

طبیعی است که با این حجم از تورم نباید توقعی غیر از این اعتراضات داشت. مدت هاست که پول فیات ( اسکناس های کنونی ) با تورم خود اقتصاد و وضعیت رفاهی مردم در کشور های مختلف را به چالش کشیده اند. و حال بحران کرونا منجرب شده که این تورم و بحران اقتصادی از جانب اسکناس ها به اوج خود برسد.

ازین رو بسیاری از مردم لبنان تصمیم به استفاده از بیت کوین (BTC) برای حفظ دارایی های خود کرده اند.

بانک مرکزی لبنان برای جلوگیری از کاهش ارزش پول و بدنبال آن اعتراضات مردمی ، تصمیم به تزریق پول به بازار ارز را کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که دلالان با این خبر قیمت پوند لبنان را به 4500 پوند به ازای هر دلار رسانده اند. همچنین مقام های رسمی در لبنان وعده داده اند که ارزش پول این کشور را به 3000 دلار برسانند.

بیت کوین و ارزهای دیجیتال  می توانند جایگزینی برای حفظ سرمایه باشند.

در روز های گذشته تلاش مقام های لبنانی در کنترل بحران اقتصادی بی ثمر بوده است و بسیاری از مردم خشمگین ازین بحران اقتصادی، با آتش زدن بانک ها و هدف قرارا دادن آنها با سنگ اعتزاض خود را به نمایش گذاشته اند.

بنابراین  بسیاری از مردم در لبنان برای حفظ ارزش دارایی های خود روی به ارزهای دیجیتال آورده اند. ساختار ارز های دیجیتال چون بیت کوین ضمن حفظ امنیت تراکنش ها، خاصیت ضد تورمی هم دارد. ازین رو بسیاری از مردم کشور های تحت بحران اقتصادی و ابر تورم مانند ونزوئلا تصمیم به تبدیل دارایی های خود به ارز های دیجیتال و الخصوص بیت کوین، کرده اند. حجم معاملات کشور ونزوئلا در سایت وکال‌ بیت کوینز، بیش از بقیه است.

در شرایط فعلی اقتصادی مردم لبنان روی به بیت کوین آوردند

در شرایط اقتصادی فعلی بانک ها ، مردم لبنان روی به استفاده از بیت کوین آوردند.- قیمت بیت کوین -سرمایه گذاری در ارزدیجیتال بیت کوین - استخراج بیت کوین - کاهش ارزش پول
بدهی بانکی در لبنان

در شرایط فعلی اقتصادی در کشور لبنان و محدودیت نظام بانکی در این کشور، مردم روی به ارز دیجیتال بیت کوین آوردند. و مردم لبنان استفاده از بیت کوین را به عنوان راه گریزی برای  محدودیت هایی که بانک ها برای مردم ایجاد کرده اند، به حساب می می آوردند. همچین برخی افراد  از بیت کوین جهت حفظ دارایی هایشان و سرمایه گذاری استفاده می کنند.

در اوضاع فعلی اقتصادی در لبنان بانک ها با بدهی های سرسام آور روبه رو شده اند. و این موضوع مردم را نسبت به بانک ها بی اعتماد کرده است. ازین رو سیستم بانکی در این کشور تصمیم به اتخاذ محدودیت هایی برای کاربرانی خود جهت خارج کردن موجودی حسابشان گرفته است. این محدودیت ها به نقل و انتقالات ارزی مرتبط می شود.

این محدودیت ها به این شکل است که هر فرد تنها  بین 50 دلار تا چند صد دلار قادر به خروج از حساب خود است ،و این محدودیت ها درباره نقل و انتقالات بین مللی به 50000 هزار دلار در سال  می رسد.عده ای بر این باور هستند که ارز دیجیتال بیت کوین بهترین گزینه برای دور زدن محدودیت های این بانک است.

بدهی های بانک ها و انگیزه برای سرمایه گذاری و استفاده از بیت کوین در لبنان

 بانک ها دچار بدهی های فراوان شده اند، و به دنبال آن مردم نسبت به بانک ها بی اعتماد کرده است ازین رو مردم لبنان تصمیم گرفته اند سرمایه های خود را به شکل های گوناگون حفظ کنند. که ارز های دیجیتال و بیت کوین یکی ازین گزینه  ها هستند، و مردم لبنان از آنها جهت حفظ داراییشان بهره می برند.

ارز دیجیتال بیت کوین سرپناهی امن ؟!

اگرچه بیت کوین دچار نواسات فراوانی است و در سال 2018 تاکنون شاهد سقوط 80 درصدی آن بودیم . ولی در طولانی مدت شاهد حدود 2000 برابر شدن قیمت بیت کوین بودیم .همچنین این ارز دیجیتال آماده ی رشد قیمت خود در پروسه هاوینگ بیت کوین است که در اردیبهشت ماه سال پیش رو می توانیم شاهد آن باشیم.

بسیاری کارشناسان بر این باور هستند که بیت کوین هنوز رشد خود را برای هاوینگ بیت کوین نداشته است و می توانیم شاهد رشد محسوس قیمت بیت کوین باشیم. به علاوه در پی ترور سردار قاسم سلیمانی و تنش ها در خاورمیانه شاهد رشد 20 در صدی این ارز دیجیتال بودیم. که بسیاری افراد از بیت کوین برای حفظ دارایی هایشان در اوضاع نابسامان فعلی در جهان استفاده می کنند.

جهت خرید و ارزهای دیجیتال و راه اندازی فارم استخراج ارزدیجیتال،  با ما در تماس باشید.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat