تعداد بیت کوین های قابل استخراج | کنترل عرضه بیت کوین | علیرضا فرید

تعداد بیت کوین های قابل استخراج کمتر از 2.5 میلیون واحد است !

با توجه به اینکه تعداد 18 تعداد کل بیت کوین های قابل استخراج به عدد 21 میلیون واحد می رسد و ازین تعداد 18.5 میلیون واحد آن استخراج  شده اند، لذا  در سال 2020 تنها تعداد 2.5 میلیون واحد بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. که البته این 2.5 میلیون واحد در سال 2140 نیز به کل استخراج یافته و دیگر بیت کوینی برای ماینینگ نخواهد بود.

از سال 2009 که بیت کوین عرضه شد، یعنی 11 سال اخیر، تاکنون 3 هاوینگ را پشت سر گذاشته ایم. در هر کدام ازین هاوینگ ها پاداش استخراج بیت کوین نصف گردید و بطور مثال در هاوینگ اخیر که در خرداد ماه سال 99 شاهد آن بودیم پاداش استخراج از 12.5 واحد  به 6.25 واحد تنزل پیدا کرد. این فرایند هر چهار سال یکبار تا سال 2140 اتفاق خواهد افتاد. لذا تا سال 2140، اخرین بیت کوین از 2.5 میلیون بیت کوین باقی مانده یعنی نزدیک به 12 درصد موجودی باقی مانده این رمز ارز نیز استخراج خواهد.

 کنترل عرضه بیت کوین  با هاوینگ و کمیابی آن مانند طلا

نکته جالب این است که طی چهار سال آینده یعنی سال 2024 نیمی ازین 2.5 میلیون واحد  (1.250 میلیون واحد بیت کوین) نیز استخراج خواهد شد. از سال 2009 تاکنون یعنی 90 درصد کوین ها استخراج شده است. دلیل اینکه این فرایند بصورت هندسی و با چنین روند عجیبی رخ می دهد، همین هاونیگ بیت کوین است که عرضه آن را کنترل کرده و به صورت هوشمندانه مدیرت می کند. هاوینگ باعث می شود که در این رمز ارز مانند اسکناس های فیات شاهد تورم، تولید و عرضه بی حساب نباشیم پس ارزش آن نه تنها حفظ می شود بلکه بیت کوین مانند طلا هروز با ارزش تر می شود.

تعداد بیت کوین های قابل استخراج و تمایل به سرمایه گذاری در بیت کوین

ازین رو بسیاری از شرکت های بزرگ و الخصوص شرکت فعال در فناوری های نوین شروع به سرمایه گذاری گسترده در بیت کوین در کرده اند. میکرو استراتژی یکی از این شرکت هاست که تاکنون مبلغ 425 میلیون دلار یعنی 38،250 واحد بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

هاونیگ سال 2016، باعث شد که بیت کوین یکسال بعد به اوج قیمت خود یعنی نزدیک به 20 هزار دلار برسد و حال بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که درهاوینگ اخیر (سال 2020) بخاطر تمایل بیشتر مردم به سرمایه گذاری در بیت کوین می توان انتظار عملکرد بهتری ازین ارز دیجیتال داست

اگر شما هم قصد در سرمایه گذاری و تریدنگ ارزهای دیجیتال (خرید و فروش ارزهای دیجیتال) را را دارید و یا اینکه تمایل به استخراج بیت کوین و سایر ارزها همچون اتریوم (راه انداری فارم) را دارید با علیرضا فرید درتماس باشید.

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
آموزش ریپل | xrp چیست | ارزدیجیتال xrp
مقالات اموزشی

ریپل چیست ؟ + ویدئو | رمز ارز XRP ؟| علیرضا فرید

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”] ریپل شبکه بلاکچین و دفتر کل ثبت تراکنش …

مقالات اموزشی

معرفی استیبل کوین تتر (Tether) | استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین چیست؟ به زبان ساده استیبل کوین به ارز …

ارز دیجیتال yearn.finance | YFI
مقالات اموزشی

مختصری درباره ی ارزدیجیتال یرن فایننس (yearn.finance)

ارزدیجیتال یرن فایننس با نماد اختصاری YFI شناخته می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat