بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود که روز دوشنبه در در شبکه تلویزیونی Fox Business (فاکس بیزنس) داشت عنوان کرد که بیت کوین به نظر وی یک کلاهبرداری است و از بیت کوین خوشش نمی آید چون ارزی است که در رقابت با دلار است. او در ادامه گفت که می خواهد دلار ارز جهانی باشد و این خواسته همیشگی وی بوده است. ترامپ پیش تر از این نیز، نظرات منفی نسبت به ارزهای دیجیتال داشت.

در ژانویه سال 2019، زمانی که ترامپ در کاخ سفید حضور داشت، عنوان کرده بود که طرفدار ارزهای دیجیتال نبوده و بیت کوین را نوعی کلاهبرداری توصیف کرده بود. ترامپ همچنین در زمان نواسان ارزهای دیجیتال آن را را پول ندانسته و اضحار کرد که این رمز ارزها بدون پشتوانه هستند. رئیس جمهور پیشین ایالات متحده دز مان قدرتش به وزیر خزانه داری خود، استیو منوچین، دستور داده بود که سیاست های سخت گیرانه ای علیه این رمز ارزها اتخاذ کند. از جمله این سیاست ها مقررات سخت گیرانه برای نظارت بر کیف پول های شخصی بود که بسیار بحث بر انگیز شد. این مقرارت برای دوران پایان ریاست جمهوری ترامپ بود.

این در حالی است که دولت جدید جو بایدن نیز جای پای ترامپ گذاشته و قصد دارد سیاست های مالیاتی جدیدی در قبال ارزهای دیجیتال وضع کند. در ماه گذشته جو بایدن در پی سقوط شدید ارزهای دیجیتال بدنبال وضع قوانین جدید برای ای رمز ارزها و برسی خلاء های قانونی آنها بود.

البته در کنگره آمریکا داستان کمی فرق می کند و سناتور های همچون وارن دیویدسون و سینتیا لومیس طرفدار ارزهای دیجیتال بوده و به دفاع از حریم کیف پول های شخصی ارزهای دیجیتال پرداخته اند. همچنین افراد ثروتمند و پر نفوذ سرشناسی همچون ایلان ماسک در آمریکا طرفدار ارزهای دیجیتال هستند. البته برخی رفتار های اخیر ایلان ماسک نیز در قبال ارزها دیجیتال حاشیه ساز شده است.

علت اصلی مخالفت مقامات آمریکایی با ارزهای دیجیتال را می توان مربوط به تضعیف جایگاه دلار در جهان دانست. دولت ترامپ با سیاست های تحریم اقتصادی خود ناخواسته جایگاه ارزهای دیجیتال را در جهان مستحکم تر کرده چرا که امکان انجام تراکنش های ناشناس و دور زدن تحریم ها در این رمز ها میسر خواهد بود. نا گفته نماند که ضمن این قابلیت، با چاپ بی حساب پول، الخصوص در خزانه داری آمریکا شاهد تورم در ابعاد جهانی خواهیم بود که از جمله مزایای رمز ارزهایی همچون بیت کوین کنترل عرضه آن است.

یوان دیجیتال نیز خود می توان رقیبی سر سخت برای دلار آمریکا باشد. یوان دیجیتال نیز به تازگی در مقیاس بزرگتر از گذشته درچین به آزمایش گذاشته شده است و این امکان وجود دارد که با عرضه این رمز ارز و بزرگی ابعاد تجارت چین اعتبار دلار در جهان زیر سوال برود.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat