بحران اقتصادی رکود اقتصادی - قرنطینه کرونا کوئید 19

صندوق بین المللی پول : رکورد بدترین شرایط مالی طی 70 سال اخیر، زده شد !!!

در سال 1930، یعنی حدود 10 پیش از جنگ جهانی دوم  اقتصاد دنیا در خوابی عمیق و طولانی فرو رفت و این بحران تا سال 1940 ادامه داشت. شرایط اقتصادی و رکود آن زمان به حدی وخیم بود که اقتصاددانان آن را رکود بزرگ نامیدند، و به عنوان نقطه عطفی در بحران های اقتصادی در طول تاریخ ثبت شد.حال از آن زمان تاکنون یعنی حدود 70 سال گذشته، چنین رکود اقتصادی رقم نخورده است و ویروس کرونا بنوعی اقتصاد دنیا را فلج کرده است. کوئید 19 با قرنطینه مردم،  زلزله اقتصادی را از بحران 2008 هم بسیار وخیم تر کرده است.

بدترین بحران اقتصادی اروپا از جنگ جهانی دوم تاکنون!

به نقل از یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا، این اتحادیه بحرانی ترین شرایط اقتصادی خود را تجربه خواهد کرد. وخامت اوضاع به حدی است که که امکان فروپاشی اقتصاد در این اتحادیه پیش بینی می شود.

همانند مقامات صندوق بین المللی پول، پائولو جنتیلونی مسئول امور اقتصادی اتحادیه اروپا ( نخست وزیر سابق ایتالیا) اعتقاد دارد که این بحران اقتصادی از جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است. 

 

بحران اقتصادی اروپا - کوئید 19 - ویروس کرونا - رکود بزرگ

طبق بیانات جنتیلونی این بحران از زمان رکود بزرگ 1930 بی سابقه بوده است بطوری که رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سال جاری 7.4 درصد و در سال آینده 6.1 درصد سیر نزولی را تجربه خواهد کرد.

در حالی که در سه ماهه اول سال میلادی، بدهی های دولتهای اروپایی در اوج خود است، و شاهد رکورد آمار بیکاری در اروپا هستیم. همچنین 5 بانک بزرگ در اروپا 40 در صد از ارزش بازار خود را از دست داده اند.

طبق گفته های  جنتیلونی،  میزان خسارت اقتصادی در اروپا بسته  به میزان وابستگی این کشور ها به قرار داد های کوتاه مدت کاری و صنعت گردشگری متفاوت خواهد بود. کشورهای ایتالیا و اسپانیا که بیشترین وابستگی را به صنعت توریسم و گردشگری دارند با قرنطینه و بحران کرونا، دچار بحران های اقتصادی شدیدی شده اند.

مسئول امور اقتصادی اتحادیه اروپا اعتقاد دارد که سرعت کنار گذاشتن قرنطینه و برگشت خدماتی چون گردشگری و مهم تر از همه منابع مالی کشور ها از جمله عواملی هستند که می توانند سرعت و زمان احیای اقتصاد آن کشور را تعیین کنند.

وی معتقد است که کشور های اتحادیه اروپا در  شرایط  فعلی باید در کنار یکدیگر باشند.این در حالی است که انگلیس، ثزوتمند ترین کشور اروپایی، پیش از بحران کرونا،  از این اتحادیه خارج شده است.

  کوئید 19 عامل بزرگترین بحران اقتصادی بعد 1930

گیتا گوپینات که اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول است،  بیان کرد که شرایط فعلی بدترین شرایط از زمان رکود بزرگ 1930 بوده است. وی خاطر نشان کرد که علت اصلی این موضوع قرنطینه بزرگ است. بحرانی که دنیا تاکنون تجربه آن نداشته است.حتی آنفولانزای اسپانیایی که که در سال 1918 یک سوم دنیا را مبتلا کرد و 100 میلیون نفر را بکام مرگ فرستاد نتوانست همچنین بحران اقتصادی را رقم بزند!!!

گوپینات پیشبینی کرده که در سال 2020 اقتصاد دنیا با ضرر 9 تریلیون دلار مواجه خواهد شد. این خسارارت می تواند اقتصاد دنیا را به 12 سال عقب تر برگرداند.

بنا بر اظهارات صندوق بین المللی پول ایالات متحده که اولین اقتصاد دنیاست، 6 درصد رشد منفی را تجربه خواهد کرد. همه و همه، از اقتصاد های نوظهور تا کشور های در حال توسعه و یا ابر قدرت ها، برای اولین بار طی 70 سال گذشته درگیری فاجعه اقتصادی شده اند.

اوضاع تا جایی پیش رفته است که در بین 189 کشور عضو صندوق بین المللی پول 90 کشور تقاضای کمک مالی داشته اند.

حال با سقوط حیرت انگیز قیمت نفت کشور هایی چون عراق که اقتصادشان بر پایه صادرات نفت است با رشد منفی 4.7 درصدی روبرو خواهد شد. و ایران که پیش از کوئید 19 درگیر تحریم های اقتصادی امریکا بود حال با کرونا 6درصد رشد منفی را تجربه خواهد کرد.

صندوق بین المللی پول عنوان کرد که این بحران تا افزایش شدید نرخ بیکاری افراد و بدهی های کلان اقتصادی جلو خواهد رفت و تنها راه مقابله با آن،  اتحاد و همکاری کشور ها با یکدیگر است.

بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال گرفتار این بحران اقتصادی

بیت کوین و سایر رمز ارز ها نیز، این روز ها با بحران دست و پنج نرم می کنند. البته امید است که با برگشت شرایط بحالت عادی  قیمت بیت کوین نیز سیر صعودی خود را در پیش بگیرد و گزینه ماینینگ و استخراج ارز های دیجیتال از جمله بیت کوین می تواند بعنوان جایگزینی برای کسب و کار ورشکسته در نظر گرفته شود.

 

برای خرید و یا تعمیر ماینر و یا مشاوره جهت را اندازی فارم بصورت کاملا قانونی، با علیرضا فرید تماس بگیرید.


مطالب مرتبط:

  1. سیر نزولی بازار های بورس در پی کرونا
  2. پابرجایی بیت کوین در عین سقوط بازار های بورس
  3. سقوط قیمت طلا 
  4. سقوط همگانی بازار نفت ، بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال
برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.