sofia robot

سوفیا ،(ربات انسان‌نما ) ارزهای دیجیتال را می تواند درک کند!

ربات انسان نمای مشهور،سوفیا (Sophia)، با حضور در نشست «وب» به سوالات مردم و خبرنگاران در حال پاسخ دادن بود. در میان سوالات پرسیده شده، موضوعاتی نظیر فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیز چشم مطرح شد.

سوفیا ، یکی از نمونه ربات‌های انسان نمایی می باشد  که بوسیله «هانسون رباتیکز» (Hanson Robotics) طراحی شده است. در طراحی این ربات انسانما از تکنولوژی   هوش مصنوعی  استفاده شده و بافت صورتش همچنین  با استفاده از نوعی پلیمر به اسم  فروبر (Frubber) تشکیل شده است .

به نقل از کوین تلگراف، روز گذشته (15 آبان)، سوفیا در لیسبون و در حاشیه نشست وب به بحث در باره ی موضوعاتی مانند هوش مصنوعی و هوش رباتیک پرداخت. در این میان او به سولاتی از حوزه‌های گوناگون  نیز پاسخ داد .

سوفیا که تنها چهار سال از ساختش میگذرد، چهره‌اش از روی بازیگر معروف سینما، آدری هپبورن (Audrey Hupburn) الهام گرفته میباشد

 سوفیا  نظرش در ارتباط با بلاک چین، بیت کوین و ارزهای دیجیتال  در پاسخ به سوال مطرح شده گفت، گفت :

“می‌دانم که ارزهای دیجیتال چه میباشند، اما خودم از آنها استفاده نکرده ام. به هیچ وجه از هیچ  پولی استفاده نخواهم کرد.” 

ربات‌های مشابه که طی سال‌های  گذشته به مباحث داغی  مانند  برتری ماشین‌ها گرایش داشتند یا بیان می کردند که ربات‌ها دنیا را  در نهایت تصاحب خواهند نمود.  بر خلاف آنها، سوفیا فقط  به توضیح نحوه عملکرد هوش مصنوعی اکتفا نمود و بیان کرد  که تا برتری ربات‌ها، راه زیادی مانده  است.

 سینگولاریتی نت (SingularityNET) در ماه ژانویه (دی)، اعلام نمود که با استارت‌آپ هارا (Hara) برای استفاده از بلاک چین بمنظور ارائه اطلاعات کاربری مانند: قیمت کیفیت خاک ،غلات و مالکیت زمین‌های کشاورزی همکاری خواهد نمود.سینگولاریتی نت، شرکتی پویا در زمینه  هوش مصنوعی میباشد که بخاطر توسعه سوفیا و همکاری کردن  با هانسون رباتیکز به شهرت رسید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.