قطع اینرنت

آیا امکان قطعی اینترنت مجددا وجود دارد ؟

با توجه به اتفاقات اخیری که در کشور به دلیل گرانی بنزین رخ داد و قطع اینترنت در همراه آن بود و اینترنت ADSL بعد از کذشت یک هفته و به  دنبال آن اینترنت موبایل و دیتا وصل شد.همچنین خبرهایی در این روزها  در خصوص اینرنت داخلی (شبکه ملی اطلاعات ) شنیده میشود.

در این میان با قطع شدن اینرنت با کاهش 40 در صدی پرداختی شرکت پست در روز میتوان به این نکته پی برد چه  حجم از خسارت به کسب  وکار های داخلی وارد شده است.

امیر ناظمی معاون وزیر فناوری و اطلاعات با ذکر این مطلب که ایترنت را نمیتوان مثل آب  هوا قطع کرد و این موضوع خساراتی جدی در پی دارد . از ارائه لایحه ای به مجلس برای جلوگیری از تکرار این موضوع خبر داد که با توجه به آن قطع نرم افزار هایی که بیشتر از 10 میلیون کاربر دارد و همچنین قطع ایترنت تنها با تصویب مجلس میسر خواهد بود.

صحبت های روحانی پیرامون اینترنت ملی و ابهامات در خصوص  قطع اینترنت !

اما  حسن روحانی  در 17 آذر 98 در صحن مجلس بیان کرد که با دستور رهبری در صدد ارائه شبکه ملی اطلاعات و تقویت آن است به کونه ای که نیازی به خارج نداشته باشیم.این سخنان حسن روحانی موجب ابهاماتی در خصوص قطع مجدد اینرنت و محدودیت آن برای عموم شد.

در پی این این رخداد سخنگوی دولت خاطر نشان کرد که از صحبت های رئیس جمهور برداشت نادرست شده و با توجه به نیاز روز افزون دنیای امروز به اینرنت و وابستگی به آن این امر غیر ممکن است و بر نامه ای جهت قطع اینرنت نخواهیم داشت.

وزیر ارتباطات نیز خبر از یک سورپرایز برای مردم راداد که عده ای آن را به رفع فیلترنیگ تلگرام نسبت دادند چرا که این رخداد با  بازداشت قاضی ارائه دهنده حکم فیلترینگ تلگرام همراه بود.که البنه شورای عالی فضای مجازی فورا آنرا تکذیب نمود.

این امکان وجود دارد که این سورپرایز که همزمان با ارائه شبکه ملی اینرنت است خبر از رایگان شدن اینرنت در ترافیک داخلی باشد که به جهت استفاده از نرم افزارها و سایت ها و پیام رسان های ساخته داخل  با اینرنت رایگان باشد.

 

 

 

 

کلمات کلیدی

گرانی بنزین – شبکه ملی اطلاعات – اینرنت ملی- خرید ماینرخرید قطعات کامپبوتر-ماینر-  بیت کوین

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.