ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر خود که با کمیسیون اقتصادی برگزار شد عنوان کرد که بانک مرکزی قصد دارد ارز دیجیتال ملی را بصورت آزمایشی ارائه دهد. رئیس بانک مرکزی  در ادامه ضمن اشاره به پیگیری کمسیون اقتصادی مجلس و دولت بابت مشکللات اقتصادی پیشرو، از قانون بانک مرکزی و اصللاح پولی سخن گفت.

وی خاطر نشان کرد که در جلسه ذکر شده مبحث ارزهای دیجیتال نیز مطرح شده و در ادامه صحبت هایش وعده داد که در آیند ارز دیجیتال ملی را بصورت آزمایشی ارائه خواهد کرد. علی صالح آبادی همچنین از اهمیت رمز ارز در دنیای اقتصادی فعلی و لزوم ارائه رمز ارز ملی گفت و از نشستی درباره این موضوع با کمسیون اقتصادی مجلس خبر داد.  پیش از ایران، بسیاری از کشور ها از جمله چین ارز دیجیتال ملی خود را بصورت آزمایشی عرضه کردند.

این در حالی است که دوشنبه، مورخ 26 مهر 1400، وزارت دارایی آمریکا ضمن تایید تحریم ها به عنوان روشی موثر برای کنترل کشور متقابل، از لزوم برسی و مدرنیزه کردن این تحریم ها همزمان با فعالیت های ایران در حوزه ارزهای دیجیتال خبر داد. بعد از به قدرت رسیدن جو بایدن، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، وزارت دارایی آمریکا مامور شد تا اثر تحریم را به عنوان ابزاری قدرتمند علیه کشورها برسی نماید.

روز دوشنبه وزارت دارایی نتیجه تحریم های آمریکا علیه کشور را ارائه داد ولی خبری از اشاره مشخصی به تحریم های ایران در این بازبینی، نبود.

دولت ایالت متحده آمریکا همواره از سیاست تحریم های اقتصادی و غیر اقتصادی خود دفاع کرده و آن ابزار قدرمتند برای کنترل کشور تحت تحریم می داند. حال به نظر می رسد دولت ایران قصد دارد در پیش از مذاکرات هسته ای، ابزار های خود را برای دور زدن تحریم های آمریکا امتحان کند و در طرف دیگری واشنگتن از آمادگی خود برای این کنترل این ابزارها خبر می دهد.

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat