طرح پایین اوردن تعرفه برق استخراج ارز دیجیتال و استخراج بیت کوین توسط ماینر ها در مجلس

طرح مجلس برای پایین آوردن تعرفه برق استخراج ارز توسط ماینر ها تا 300 تومان

طبق طرحی که توسط پخش پژوهش های مجلس شورای اسلامی انجام شد . در صورتی که دولت بتواند فرایند استخراج ارز دیجیتال توسط ماینر ها  را برای سرمایه گذراران به راحتی فراهم آورد و یتوان تعرفه برق در حوزه  ماینینگ ( استخراج بیت کوین و یا ارزهای دیگر) تا عدد 300 توان کاهش داد، می توانیم شاهد ارز آوری یک میلیارد یورو یی توسط این صنعت نو ظهور باشیم.

بخش پژوهش های  مجلس شورای اسلامی همزمان با ارائه بودجه برای سال 1399 شمسی، در حوزه فناوری  و اطلاعات پیشنهاداتی برای این حوزه  در نظر گرفته است.در این گزارش  طرح مجلس  مربوط به استخراج رمز ارز ها و بحث مالیات آنها در مورد برسی قرار گرفته است.

طرح پیشنهادی مجلس برای دستوالعمل و تعرفه جدید جهت استخراج ارز دیجیتال توسط ماینر ها

مباحثی که در این گزارش مطرح شده را به اختصار خدمت شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

مشکلات فعلی برای سرمایه گذاران حوزه استخراج ارز دیجیتال

در این گزارش ضمن اشاره به ظرفیت درامد سالانه  یک میلیارد دویست و بیت میلیون یورو برای کشور از طریق فرایند استخراج ارز از این صنعت به عنوان یک فرصت جهت ارز آوری در شرایط کنونی برای کشور یاد شده است.

با توجه به این موضوع که در 9 ماه از سال ظرفیت مازاد برای ارائه برق داریم که این ظرفیت به حدود 20 هزار مگاوات می رسد می توانیم این انرژی را در جهت پروسه ی ماینینگ به درآمد بیشتر  برای کشور مبدل کنیم.

در مورد مبحث تعرفه ی استخراج با وجود قانون سختی شبکه و سرعت رشد تکنولوژی ماینر ها سود استخراج را برای ماینر های قدیمی کم می کند .در مصوبه پیشین برای تعرفه برق استخراج ارز به اندازه ای بالا در نظر گرفته شده که امکان استفاده غیر قانونی از ماینر ها را میسر می کند. و چون عدد مشخصی را نمی توان جهت سود و زیان در حوزه ماینینگ معرفی کرد تعیین برنامه برای  این کسب  و کار را غیر ممکن کرده است.

پیشنهاد مجلس برای حل مشکلات استخراج کنندگان 

در ادامه مرکز پژوهش های مجلس جهت رفع مشکلات پیش رو پیشهاداتی را ارائه نموده است:

برای آن دسته از کاربرانی که ضمن داشتن مجوز استخراج از وزارت صنعت و معدن و تجارت که آیتم کار آمدی انرژی  ماینر های آنها در 6 ماهه ی نخست  سال کمتر از 100 ژول بر تراهش و در نیمه دو سال کمتر تز 70 ژول بر تراهش باشد خدمات تامین برق باید سمت وزارت نیرو فراهم شود و وزارت نیرو مکلف به تامین برق ماینر هاست.

تعرفه برق جهت استخراج ارز های دیجیتال توسط ماینر ها (با شاخص کارآمدی انرژِی تایید شده) ،   بجز  ماه هایی که اوج مصرف برق را داریم ، حداکثر 3000 ریال یا به عبارتی 300 توان باید باشد و  وزارت نیرو می تواند در ماه های اوج مصرف انرژِی برق  که حداکثر سه ماه از سال است، از اختیار قرار دادن برق به ماینر ها جهت استخراج جلوگیری به  عمل آورد.

در ادامه در این طرح شرکت گاز مکلف خواهد بود که گاز مورد نیاز برای تولید برق در نیروگاه ها را برای آن دسته از کاربرانی که از ماینر های استاندارد با شاخص انرژی تایید شده استفاده می کنند  را فراهم آورد.

امید به اصلاح مصوبه فعلی

با توجه به رسمیت  شناخته شدن صنعت ماینینگ و قانونی شدن استخراج ارز در 13دهم مرداد 98 و ارائه دستورالعمل  و  درپی آن اعلام دستور العمل و تعرفه استخراج از وزارت نیرو اعتراضات فراوانی نسب به دید مسئولین به این حوزه و حمایت نکردن آنها از فعالان اقتصادی بیان شد.

انجمن بلاکچین ایران بار ها از راه پروسه قانونی جهت اصلاح این مصوبه اقدام نموده است.حال باید ببینیم مجلس درباره این طرح ارائه شده چه تصمیمی خواهد گرفت.

ماینر های قانونی و مونتاژ داخل ما که نیاز برگ سبز گمرکی ندارد و همچنین شاخص کارامدی انرژِی  لازم جهت تعرفه ها و قانون های پیش رو دارد و می توانید بوسیله آنها صاحب یک فارم استخراج ارز قانونی باشید . جهت خرید ماینر و مشاوره و راه اندازی (استخراج بیت کوین ) آن با ما تماس بگیرید.

 علیرضا فرید

اینستا : alirezafarid.work

تخصص:   کارشناسی فناوری و ارتباطات

0912-5365270

0920-3716074

 

خرید ماینر

فروشگاه علیرضا فرید

قیمت لحظه ای بیت کوین و سایر  ارز  های دیجیتال

 

 

کلمات کلیدی : خرید ماینر – بیت کوین – استخراج بیت کوین – ماینر قانونی

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.