نشانه های افزایش نرخ بیت کوین | علیرضا فرید

امید برای افزایش نرخ بیت کوین

با توجه به اخبار های منفی اخیری که رخداد، از جمله ابتلای ترامپ به کرونا شاهد مقاومت قیمت بیت کوین و حمایت آن در مرز 10 هزار دلاری بودیم. این موضوع بیانگر پایداری و کم نوسان شدن بیت کوین  نسبت به گذشته است و همچنین در ادامه درخواهیم یافت که این موضوع می تواند خبر از یک رشد قیمت شدید برای بیت کوین بدهد.

کم نوسان ترین دوران بیت کوین طی 10 سال اخیر

در حالی که اخبار کورنا گرفتن ترامپ باعث ریزش بازار بورس شد و همچنین در شکایت از مدیران صرافی BitMEX انتظار می رفت بیت کوین سیر نزولی شدیدی را تجربه کند، مشاهده کردیم که پادشاه ارزهای دیجیتال ثابت از گذشته تنها کمتر 5 درصد نواسان قیمت داشت و این موضوع بیانگر این است  که طی 180 روز اخیر بیت کوین کمترین نوسان را از سال 2018 تجربه کرده است. حمایت از مرز 10 هزار دلاری می تواند اخبار خوبی برای قیمت بیت کوین باشد.

امید به افزایش نرخ بیت کوین در کنار کم نواسان بودن آن

کم نوسان بودن قیمت بیت کوین موجب شده است در کنار عدم سقوط آن شاهد جهش خیره کننده ای برای قیمت آن نباشیم. البته اگر وضعیت فعلی را در داده ها قرار دهیم می توانیم منتظر صعود قیمت بیت کوین باشیم. چراکه داده ها بعد از این کم نوسانی اخیر، خبر از یک نوسان شدید قیمت و یک سیر صعودی را برای قیمت بیت کوین می دهند.

خبر گذاری بلبوریگ  اخیرا اعلام کرده است که رسیدن قیمت بیت کوین به بالای مرز 100 هزار دلار امکان پذیر خواهد بود. و دلیل آن را اینگونه توصیف کرده است، که قیمت بیت کوین طی چهار سال اخیر از هزار دلار به 10 هزار دلار رسید و هاوینگ نقش گسترده ای در این افزایش قیمت داشت، چرا که باعث کاهش عرضه بیت کوین شد. در حال حاضر 90 درصد بیت کوین های موجود استخراج شده و  محدودیت عرضه آن طی هر هاوینگ تشدید می شود.  این در حالی است که بسیاری از شرکت های بزرگ همچون مایکرو استراتژی در حال رقابت برای سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال، برای مقابله تورم های پیش رو هستند. این خبر گذاری قیمت بیت کوین را برای کوتاه مدت یعنی تا پایان سال جاری میلادی 14 هزار دلار عنوان کرده، ولی به افزایش خیره کننده ی قیمت بیت کوین در طولانی مدت معقتد است.

برای مشاوره و راه اندازی فارم با علیرضا فرید تماس بگیرد.

 

 

 

 

 

 

خرداد 99

هاوینگ و امکان رشد قیمت بیت کوین

احتمال افزایش نرخ بیت کوین - تلفات کرونا - شاخص بورس - سود استخراج بیت کوین
رشد قیمت بیت کوین

از  دوازدهم اردیبهشت 98 تا چهاردهم اردیبهشت شاهد افزایش نرخ بیت کوین  در حدوده 7000 دلار تا بالای مرز 9000 دلار بودیم. این سیر صعودی در حالی که کمتر از 10 روز به هاوینگ بیت کوین باقی مانده و ضمن افزایش سود استخراج بیت کوین ، موجب ایجاد انگیزه و امید برای سرمایه گذران این ارز دیجیتال است. این در شرایطی است که شاخص بورس s&p ایالات متحده امریکا در 12 اردیبهشت ماه 10 درصد سیر نزولی را تجربه کرد. با کمرنگ تر شدن تلفات کرونا در اروپا،  شاید  بتوان امید به رشد دوباره اقتصاد داشت.

افزایش نرخ بیت کوین بعد از هاوینگ

تلفات کرونا تا حدودی سیر نزولی خود را  در برخی نقاط  اروپا و آسیا سیر می کند. البته نباید فراموش کرد که تلفات اقتصادی آن بخصوص برای اقتصاد های بزرگ از جمله آلمان با گذر زمان بصورت مهیب تر نمایان خواهد شد. در حالی شاخص S&P سقوط 10 درصدی را در دوازدهم اردیبهشت تجربه کرد در همان روز بیت کوین شاهد رشد 20 درصدی قیمت بود.

این امر بیت کوین را به یک کالای سرمایه گذاری با ارزش همچون فلزات گرانبهایی چون طلا مبدل می کند. ضمن اینکه پیش بینی می شود، با هاوینگ بیت کوین شاهد کمتر عرضه شدن این ارز دیجیتال و رشد تدریجی قیمت آن بعد یک سال اندی خواهیم بود.  شاید بیت کوین بعد از این مدت رکورد جدید قیمت خود را در سال 2017 بشکند، ضمن اینکه با افزایش نرخ دلار در ایران، صنعت ماینینگ  ( استخراج بیت کوین) حتی با تعرفه متوسط برق صادراتی می تواند بسیار سود آور باشد.

این طبیعی خواهد بود که بعد از پروسه هاوینگ بیت کوین شاهد کاهش هشریت شبکه بیت کوین (فعالیت ماینر ها ) بدلیل نصف شدن پاداش بیت کوین باشیم. چراکه ممکن از برخی دستگاه های قدیمی  با تعرفه های برق کنار نیایند و تا رشد دوباره قیمت بیت کوین خاموش بشوند، البته در صورتی بیت کوین با رشد دوباره ی قیمتش ما را غافلگیر نکند!

علاوه بر آن حجم بازار های ارز دیجیتال در محدوده بالای 250 میلیارد دلار رسیده و این موضوع به تنهایی خبری خوبی برای ارز های دیجیتال است.

برخی پیش بینی ها قیمت بیت کوین را تا ابتدای سال 2023 به 250 هزار دلار می رساند! با این رشد قیمت، صنعت ماینینگ به یکی از سود آورترین کسب و کار ها مبدل خواهد شد.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.