مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

امکان تاسیس مرکز توسعه و طراحی ارز دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین در دولت

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها مرکز همکاری ها ی تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری در دولت بمنظور بهبود مبادلات مالی با توجه به انحصار دلار و یورو در مبادلات و محدودیت ها بخاطر  تحریم ها  پیشنهاد تاسیس یک مرکز تحقیق و توسعه بر پایه فناوری بلاکچین  ارز دیجیتال مانند بیت کوین و فناوری بلاکچین  را به دولت داده است.

فناوری بلاکچین و ارزدیجیتال یک راه کار سریع، ارزان و امن برای دولت

با توجه به اینکه فناوری بلاکچین و ارزدیجیتال یکی از سریع ترین امن ترین و ارزان ترین تکنولوژی ها برای میادلات مالی میباشد.  این فناوری امکان انجام معامله بین دو نفر در هر نقطه از دنیا با پایین ترین کارمزد  در کمترین زمان را فراهم ساخته و هزینه کی  که برای فرد سوم در معاملات سنتی پرداخت میکردیم  را حذف میکند و این لحاظ  بصرفه است.این فناوری در زمینه های گوناکون مانندمالیات ، حمل و نقل و حتی بیمه .. مورد استفاده است.

وجو سامانه های سنتی مانند سوئیفت که برای مبادلات ارز بین مللی در  دو  نقطه استفاده می شود . و از آن جهت که به راحتی طرفین معامله قابل شناسایی هستند و از طرفی به راحتی بانک مورد نظر خواه بانک مرکزی ایران و بانک طرف  معامله در نقطه دیگر در خارج ار کشور  جهت معامله بخاطر تحریم ها به سادگی دچار محدودیت میشوند.

در شرایط کنونی در کشور  جهت مبادله ارز بخاطر تحریم بصورت نیابتی  انجام میشود که برپایه اعتماد به شخص طرف سوم است.که علاوه بر مشکلات زیر ساختی همچون مخابرات شاهد تضامین بانکی و ملکی متعددی هستیم که مشکلات بسیاری پیش پایمان می گذارد و در گذشته سو استفاده های بسیاری در باب این موضوع شده است.

به همین جهت مرکز همکاری های  تحول و پیشرفت ریاست جمهوری جهت ارتباط با سایر مراکز مبادلات مالی بین مللی  به شکل قانونی  و مطمئن و با استفاده از اخرین تکنولوژی مبادلات مالی پیشنهاد تاسیس این مرکز را به دولت داده است. که فعلا در در کمسیون اقتصادی مجلس در دست برسی  میباشد.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.