قیمت طلا | قیمت سکه |

استخراج طلا در فضا و زیر سوال رفتن کمیابی طلا در آینده نزدیک

ایلان ماسک، ایده استخراج طلا در فضا  را مطرح کرده است. برادران وینکواس در مصاحبه ای که با دیوید پرتنوی موسس ( Barstool Sports )  داشتند، عنوان کردند که استخراج طلا در فضا یه زودی به وقع خواهد پیوست و  این موضوع سبب خواهد شد که که کمیابی و عرضه آن زیر سوال خواهد رفت، تا  جایی که این رخداد به نفع بیت کوین تمام خواهد شد.

ایده ی استخراج طلا در فضا پیش تر ازین نیز  مطرح شده بود،  شرکت ( Planetary Resources )یکی از کمپانی های فعال در حوزه استخراج از سیارک ها است. این شرکت در سال 2016 احداث شد. درآمد این شرکت تاکنون 50.3 میلیون دلار بوده است. البته گفته شده است که شرکت  (Consensys) که یک شرکت بر پایه بلاک چین است این کمپانی را در سال 2018 خریداری کرده است.

 

ایستگاه استخراج طلا در فضا

پیشرفت  های بسیاری در خصوص سفرهای فضایی و تکنولوژی فضانوردی تاکنون انجام شده و اگر این سرمایه گذاری ها و پیشرفت ها ادامه یابد،  رقابت بین شرکت خصوصی بر سر استخراج منابع معدنی موجود در فضا و سایرک های منظومه شمسی  غیر قابل انکار خواهد بود. (CNBC) در یک گزارش این گونه عنوان کرده است که اگر یکی از این شرکتها در آینده  قادر به  استخراج منابع در کمبرند سیارکی بین سیاره مریخ و مشتری شود در این فضا به طور تقریبی به  اعضای هر فرد در کره ی زمین 100 میلیارد دلار طلا قرار دارد!!. این موضوع  پایان کمیابی طلا و ارزش آن به عنوان کالایی جهت سرمایه گذاری خواهد بود. فراموش نکنیم که روزگاری نمک هم مانند طلا کالای جهت مبادله و سرمایه گذاری بوده که با پیشرفت تکنولوژی و استخراج آن به ارزش فعلی درآمده است.

 

نا گفته نماند که هرچند هزینه استخراج طلا در فضا سرسام آور خواهد بود، ولی حجم بینهایت منابع معدنی موجود در منظومه شمسی این اکتشاف ها را توجیه پذیر خواهد کرد.

 

برادران وینکلوس درطرفداری از بیت کوین، اینگونه بیان کردند که، در اطراف زمین حجم بسیاری زیادی از طلا به ارزش میلیلارد ها دلار موجود دارد و بزودی ایلان ماسک در فضا طلا استخراج خواهد کرد و چون عرضه طلا مثل بیت کوین رقم مشخصی ندارد پس سرمایه گذاری در آن یک معضل خواهد بود.

این دو برادر نیز معتقد هستند که با استخراج طلاهای موجود در منظومه شمسی، دیگر طلا مانند گذشته با ارزش نخواهد بود و بیت کوین به عنوان پول دیجیتالی آینده با عرضه ثابت گزینه بهتری خواهد بود. در ادامه  برادران وینکلوس اینکونه عنوان کردند که در سنین بالاتر طلا را به عنوان کالای جهت سرمایه گذاری انتخاب می شود ولی بیت کوین تنها دارایی در کهکشان است که عرضه آن ثابت بوده و مانند طلا این نگرانی را برای سرمایه گذاران خود بوجود نخواهد آورد.

 

سرمایه گذاری دربیت کوین

از ویژگی های سرمایه سرمایه گذاری در تکنولوژی های جدید و نو پا همچون ارزهای دیجیتال سود دهی نجومی به سرمایه گذران و ریسک بالای مالی در سرمایه گذاری کوتاه مدت است، که البته این موضوع در دارایی هایی همچون طلا صدق نمی کند. برای کاهش ریسک دربرای سرمایه گذاری باید با علم به این فناوری ها وراد شوید و با افراد مجرب مشاوره کنید.

قیمت بیت کوین در حال حاضر 11 هزار دلار است و برخی تحلیلی گران قیمت آن را از 25 هزار دلار تا 430 هزار دلار پیش گویی می کنند.

جهت خرید و فروش بیت کوین و یا سایر رمز ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و .. و همچنین راه اندازی و  فروش ماینر ( دستگاه استخراج رمز ارز ) با سایت رسمی  علیرضا فرید در تماس باشید.

instagram: @alirezafarid.work

 

 

جوانان، سرمایه گذاری در بیت کوین را بهتر از طلا می دانند

بعد از شیوع گستره ویروس کرونا و بحران مالی که دنیا را درگیر خود کرد، بسیاری از دولت ها از جمله ایالات متحده آمریکا برای مقابله با بحران مالی و کسری بودجه، دست به چاپ اسکناس زندند. این موضوع سبب شد که تورم افزایش یافته و ارزش پول کاهش پیدا کند. ازین رو بسیاری از افزاد جهت حفظ سرمایه های خود به سایر دارایی ها همچون بورس، طلا و ارز های دیجیتال ( بخصوص بیت کوین ) پناه ببرند. طبق داده های منتشر شده از  سوی بزرگترین بانک ایالات متحده آمریکا بنام JPMorgan Chase، جوانان سرمایه گذاری در بیت کوین را به طلا ترجیح می دهند.

طی تنش های اقتصادی در ماه های اخیر که منجرب به سیر نزولی بسیاری از بازار ها شد، سرمایه گذاری در بورس 46 درصد رشد داشته است. آمار ها این گونه نشان می دهد که مردم امیدی به حفظ ارزش پول خود نداشته و میزان سرمایه گذرای در طلا، بورس، و بازار های ارز دیجیتال به شکل خیره کننده ای در حال افزایش است. این در حالی است که با ریزش 1.7 درصدی شاخص جهانی ارزش دلار قیمت طلا رکورد تاریخی خود را زد .بسیاری از پیشگویی ها بر این بناست که سقوط دلار ادامه دار خواهد بود. ازین رو بسیاری از افراد تصمیم به سرمایه گذرای در بورس و طلا گرفتند. ولی سرمایه گذراران جوانان که با تکنولوژی های جدید آشنایی بیشتر داشته و قدرت ریسک پذیری بیشتر دارند، سرمایه گذاری در بیت کوین را به سایر بازار ها همچون طلا ارجع می دانند. طی 10 سال اخیر ارزش بیت کوین هزاران برابر شده و بسیاری را را تنها با سرمایه گذاری چند هزاری دلاری ، میلیونر کرده است. ازین رو افراد زیادی علاقه به سرمایه گذاری در این حوزه را دارند.

 

 

 

 

 

5 مراد 99

 

رکورد قیمت طلا شکسته شد، بیت کوین مرز 10 هزار دلار را رد کرد

 

 

هفته اخیر بعد مدت ها، شاهد خبرهای خوش اقتصادی در عرصه بین المللی بودیم. خبر هایی که که بعد اسفند ماه 98  و بحران اقتصادی کرونا می تواست غیر قابل باور باشد. چندی پیش اتحادیه اروپا با توافق نامه اخیر خود برای بودجه 750 میلیلراد یورویی برای بحران کرونا موجب رشد اقتصادی در اروپا و افزایش قیمت یورو و ارزهای دیجیتال شد. همچنین ایالات متحده آمریکا تصمیم به چاپ به یک تریلیون اسکناس دلار، برای مقابله با بحران کرونا کرد که این موضوع موجب شد رکورد قبلی قیمت طلا در سال 2011 شکسته شود. همچنین دو روز پیش،ایالات متحده آمریکا  بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت شناخت که موجب افزایش قیمت بیت کوین شد.

قیمت طلا در شش ماهه ی  اخیر 16 درصد رشد را تجربه کرده است. و با رشد 0.4 درصد رد یک روز توانست رکود تاریخی  هر انس  1897.50 دلار را، بشکند. پیش ازین، اوج قیمت طلا در سال 2011 بود. همزمان با رشد تاریخی نرخ طلا تقضا برای تتر گلد که یک استیبل کوین بر پایه طلاست افزایش یافته است.

در این میان قیمت بیت کوین با چاپ یک تریلیون دلار توسط ایالات متحده آمریکا و پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک پول،  افزایش چشمگیر داشته، بطوری که در یک روز، 5 درصد رشد داشته و  از مرز 10000 دلار فراتر رفته  است. بیت کوین طی شش ماهه ی اخیر دو برابر طلا رشد داشته است و 32 درصد سیر صعودی آن طی شش ماه اخیر بوده است.

با شیوع ویروس کرونا و بحران های اقتصادی که بدنبال آن بود شاهد کاهش شدید قیمت این دو کالا بودیم. با این حال بخاطر تورم بسیاری از افرد ترجیح دادند برای حفظ سرمایه خود در این دو کالا سرمایه گذاری کنند. و حال بنظر می رسد سرمایه گذاری آنها موفق آمیز بوده است. بخصوص که با کاهش ارزش پول در ایران بخاطر عدم بازگشت ارز های حاصل از صادرات، دلار نسب به ریال بشدت افزایش پیدا کرده  و هر دلار تا 25 هزار تومان رسید. قیمت بیت کوین که بر حسب دلار محاسبه می شود موجب شد که سرمایه گذران این ارز در ایران موفق تر عمل کرده چرا که قیمت طلا و سکه توسط دولت کنترل می شود.

بسیاری از تحلیل گران پیش بینی می کنند با ادامه روند صعودی، قیمت بیت کوین تا پایان سال می تواند به 25 هزار دلار برسد.

 

 

 

 

سقوط شدید قیمت طلا،سقوطی به اندازه ی 6 برابر ارزش کل بازار بیت کوین!

سقوط شدید قیمت طلا - قیمت بیت کوین - قیمت ارز دیجیتال - ویروس کرونا
سقوط قیمت طلا بخاطر کرونا

با شیوع ویروس کرونا (Corenavirus) در سراسر جهان و اعلام سازمان بهداشت جهانی مبنی بر همه گیر بودن این ویروس بازار سهام در سراسر دنیا به شدت سقوط کرده است.همچنین عدم توافق در اپک بین روسیه و عربستان در کاهش تولید نفت، که  باعث افت شدید قیمت نفت شد. ارزش  و قیمت بیت کوین و قیمت سایر ارز های دیجیتال بدنبال آن بشدت سقوط کرد، و تنها قیمت طلا بود که سیر صعودی داشت.

قیمت طلا
سقوط قیمت طلا طی هفته ای که گذشت

سقوط شدید قیمت طلا به عنوان تنها پناه گاه امن در کنار بیت کوین

با سقوط حدود 40 درصدی قیمت بیت کوین در 22 اسفند ماه 98، لقب پناه پگاه امن برای این ارز دیجیتال بشدت زیر سوال رفت، تا اینکه شاهد افت 8 درصدی نرخ طلا تنها در یک هفته بودیم. طلایی که با سقوط اوراق قرضه که جزو کم ریسک ترین سرمایه گذاری ها بود، بعنوان تنها پناهگاه امن از آن یاد می شد.که با این سقوط طرفداران و سرمایه گذران خود را ناامید کرد.

طلا در بحران مالی سال 2008 بعنوان تنها دارایی که توانست دوام بیاورد، از آن یاد می شد اما در بحران کرونا نتوانست کارنامه ی مناسبی از خود بجای بگذارد.

طلا سال جدید میلادی را درکنار بیت کوین بخوبی شروع کرد تا اینکه با گسترش کرونا طی یک ماه اخیر 4 درصد افت داشت.و حتی 23 اسفند 98 به قیمت هر انس 1515 دلار هم ریزش کرد. قیمت فعلی طلا 1524 دلار است.

طلا و بیت کوین به عنوان دو دارایی متفاوت

با سقوط دو دارایی بیت کوین (طلای دیجیتال) و طلا، که قیمت بیت کوین حدود 40 در صد افت و  نرخ طلا 8 درصد ریزش را در هفته تجربه کرد، می نوان با توجه به ارزش بازار آنها در مورد سقوط آنها قضاوت کرد.بیتکوین با 100 میلیارد دلار ارزش بازار و طلا با 8 تریلیون دلار ارزش که نزدیک به 80 برابر ارزش کل بازار بیت کوین  است، چیزی حدود 600 میلیارد دلار از ارزش بازار آن کاسته شده است.

  با اینکه  قیمت بیتکوین بیشتر از طلا  ریزش داشته است اما، رشد قیمت طلا طی یک سال گذشته 17 درصد بوده است در حالی که قیمت بیتکوین طی یکسال اخیر 35 درصد رشد داشته است.بعلاوه بیت کوین در ابتدای راه است با اینکه طلا هزاران سال است که به عنوان یک دارایی شناخته شده است و نمی تواند سرمایه گذارانش را مانند بیتکوین غافلگیر کند و بیش از 2000 برابر طی سه سال رشد قیمت داشته باشد.پس قیاس این دو دارایی در این شرایط غیر منصفانه است.

کارشناسان معتقد هستند که با سپری شدن این شرایط و بحران مالی بخاطر کرونا در دنیا میتوانیم شاهد رویه رشد قیمت بیتکوین  مانند گذشته باشیم.

مشاهده ی قیمت انلاین ارز های دیجیتال

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.