کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس فتا موفق به کشف و دستگیری باند کلاهبرداران در فضای مجازی به ارزش 100 میلیارد تومان  شد.این باند کلاهبرداری حساب های بانکی قربانیان خود را از طرق فیشینگ تخلیه کرده است.نا گفته نماند که این باند کلاهبرداری این اقدامات را از خارج از کشور انجام داده است و دستگیری آنها با همکاری پلیس اینترپل بوده است.

پلیس فتا و دستگیری کلاهبرداران میلیاردی

این باند کلاهبرداری با ارسال پیامک به افراد، ضمن هشدار به آن ها نسبت به قطع شدن یارانه، لینکی در پیامک قرار داده و از قربان خود در خواست می کرد که جهت تکمیل اطالاعات خود به لینک مورد نظر وارد شوند. افراد با ورود به لینک، اطلاعات شخصی حساب بانکی خود را وارد کرده و کلاه برداران با آن صفحه جعلی که  مشابه صفحه بانکی بود، صاحب اطلاعات بانکی افراد می شدند.

این باند کلاهبرداری با ارسال اس ام اس برای 35 میلیون نفر، متاسفانه موفق شده است که 8000 هزار نفر ازین تعداد را طعمه قرار داده و مبلغ یک میلیون تا دویست میلیون  تومان ازین افراد کلاهبرداری کند.

البته نکته ی قابل توجه در این موضوع این است که این ماجرا پیش از پروسه ی رمز دوم پویاست . رمز دوم پویا که رمزی یبار مصرف است به حتم مانع سنگینی برای کلاه براهداری هایی این چنین است. در ابتدا مخالفت های فراوانی با رمز دوم پویا از طرف کاربران می شد و آن را درد سر ساز می دانستند. اما با گذر زمان افراد متوجه شده اند که این رمز متغیر امری ضروری است و امنیت حساب بانکی آنها را تضمین می کند.

تکنولوژی جدید و پذیرش آن

بسیاری از تکنولوژی ها در ابتدا که ناشناخته اند از طرف بسیاری از افراد جامعه  با مخالفت های فراوان مواجه می شوند، اما با گذر زمان افراد به خاصیت آنها پی خواهند برد. از جمله  این فناوری ها بیت کوین و ارز های دیجیتال هستند که در واقع برای امنیت ارزش و تراکنش های آنها بصورت دیجیتال و غیر فیزیکی در آمده اند. امروزه با گسترش ارز های دیجیتال شاهد پذیرش آنها توسط دولت های مختلف از جمله دولت و مجلس ایران هستیم که آنها را به عنوان یک ارز واقعی پذیرفت و چندی دیگر شاهد حضور صرافی های ارز دیجیتال در داخل کشور خواهیم بود. ارز هایی که وسیله ی مناسب و امنی برای مبادلات و سرمایه گذاری ما خواهند بود.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.