قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، سیدعبدالمجید اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، طی بیانه ای اعلام کرده است که هر نوع خرید و فروش و یا ورود و خروج حواله ارز بدون اخذ مجوز رسمی از بانک مرکزی قاچاق خواهد بود. این قانون مصوبه بند خ ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق، مصوب آذرماه سال 1392 بوده و تمامی افراد را ملزم به ارائه مجوز برای خرید و فروش و یا ورود و خروج ارز خواهد کرد.

اجتهادی در ادامه افزود: همچنین در تبصره دو ماده 7 آمده است، هرگونه عرضه یا فروش به غیر از واحدهای صنفی مجاز ممنوع خواهد بود و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. حال اگر شخصی ارزی برای فروش دارد، راه کار آن است که به بانک مرکزی یا صرافی مجاز از طرف بانک مرکزی، مراجعه نماید و ارز خود را بفروشد، در غیر این براساس قانون با وی برخورد خواهد شد.

وی در ادامه افزود بر همین اساس کلیه خرید و فروش و یا ورد وخروج ارزها باید تحت نظر بانک مرکزی صورت گیرد و در اگر شخصی بر اساس قانون ذکر شده عمل نکند متخلف خواهد بود و ارز وی بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاق محسوب خواهد شد.

وی در ادامه به قانون خروج و ورود ارز بدون تشریفات و اخذ مجوز اشاره کرد، که بر اساس قوانین بانک مرکزی، ورود و یا خروج ارز در مبالغ 5 هزار دلار، نیازی به مجوز یا تشریفات اداری نخواهد داشت و آزاد خواهد بود و اگر شخصی بنا به خروج و یا ورود مبالغ بیبشتر داشته باشد، باید به نمایندگی بانک مرکزی در فرودگاههای کشور مراجعه نماید و اظهار نامه ارزی در یافت نماید.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat