ارز دیجیتال ملی و زیر ساخت های لازم برای آن - استخراج بیت کوین - پول

ایجاد زیر ساخت های لازم برای ارز دیجیتال ملی ضروری است

با توجه به گسترش روز افزون ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم و توسعه ی آن و افزایش سرمایه گذاری در این حیطه بخصوص استخراج ارز های دیجیتال از جمله استخراج بیت کوین، کشور ما همچنان در توسعه زیر ساخت های این حوزه ضعیف عمل کرده است.بسیاری از کشور ها خود  را برای ارائه ارز ملی دیجیتال آماده کرده اند ولی کشور ما همچنان برای توسعه و پذیرش آن باید زمان بیشتری بگذارد.

گسترش کاربری ارز دیجیتال در کشور و زیر ساخت های ضروری برای ارز دیجیتال ملی

اگر بخواهیم از تفاوت های ارز دیجیتال ( پول دیجیتال ) با پول معمولی و اسکناس بگوییم میتوانیم به نحوه کنترل آن شاره کنیم .

در اسکناس چاچی در هنگام خرید و فروش،  بانک ها که اعتبار شما در آنها قرار دارد به نحوی نظارت و تسلط بر معاملات شما دارند . ولی در ارز های دیجیتال مانند بیت کوین هیچ نظارتی بر خرید و فروش وجود نداشته. و کلیه معاملات بدون واسطه انجام خواهد شد. و بانک هیچ تسلطی بر افراد ندارد. لذا مخالفت بانک مرکزی و سیستم بانکداری با این فناوری جدید امری طبیعی است.

علت اصلی مخالفت بانک مرکزی میتواند  در عدم شناخت مزایا و ویژگی های این نوآوری باشد چرا که در ایران خیلی سریع تر از سایر کشور ها یک تکنولوژِ پذیرفته میشود. ولی شناخت و نحوه  کارکرد صحیح با یک پدیده نو ظهور خیلی کند  و یا  بصورت کامل ایجاد نمیشود.

بنابراین باید به بانک مرکزی و سایر نهاد های وبسطه به بانک فرصت دهیم که شناخت کافی نسبت به ارز دیجیتال پیدا کنند و به این اطمینان برسند پکه ارز دیجیتال میتواند باعث رشد همسو کشور و نظام اقتصادی آن شود.با این حال دولت خیلی سریعتر و راحت از سیستم بانکی ارز دیجیتال را پذیرفت و بدنبال توسعه ی  فناوری بلاکچین  بود.

ارز دیجیتال ملی

از مزایای ارز دیجیتال حذف واسطه و بی نیاز بودن از چاپ اسکناس است . تنها بصورت دیجیتالی انتشار پیدا خواهد کرد. لذا خود این امر میتواند موجب کاهش هزینه ها در تولید اسکناس شود که خود  رقم سرسام اوری است.

برای ایجاد ارز دیجیتال ملی میتوان پشتوانه ی آن را واحد پول ملی (ریال ) تعریف کنیم. ولی باید  این موضوع را در نظر داشته باشیم که پیش از گذشته نسبت به افت واحد پولی ملی اهمیت بدهیم. چراکه با افت و بی ارزش شدن پول ملی که پشتوانه ارز دیجیتال ملی است ، این واحد پول دیجیتال بخطر خواهد افتاد.

همچنین جهت  پذیرش راحت تر از طرف مردم و اعتماد آنها به این پدیده  باید زیر ساخت های لازم برای مبادله با ارز دیجیتال ملی با سایر ارز های دیجیتال  را فراهم آوریم.

 

 

کلمات کلیدی:استخراج بیت کوین  – قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.