فیلتر CoinEx

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP ایران، قادر به دسترسی به صرافی کوینکس (CoinEx) نیستند. این در حالی است که این صرافی ارز دیجیتال هزاران کاربر ایرانی دارد و بعد از اجباری شدن قانون احراز هویت در صرافی بایننس (بزرگترین صرافی رمز ارز) صرافی CoinEx جایگزینی برای کاربران ایرانی بود.

در حالی که تحریم های اقتصادی ایرانی باعث شد تمام صرافی های ارز دیجیتال بین امللی از پذیرش کاربران ایرانی امتناع کنند، صرافی کوینکس پیش از این اعلام کرده بود که پذیرای کاربران با پاسپورت ایرانی است. سایر صرافی ها از ترس نقض تحریم های آمریکا و جریمه های سنگینی که بدنبال آها صرافی ها گرفتار می کرد، در سیستم احراز هویت خود کاربران ایرانی را نمی پذیرفتند. لازم به ذکر است، پیش تر پذیرش ایرانی ها از طرف کوینکس، آن هم به طور علنی و آشکار بسیار مشکوک به نظر می رسید.

چند روز پیش کاربران ایرانی برای ورود به این صرافی و دریافت پیامک کد تایید دچار مشکل شده بودند که بر طرف شد، ولی همچنان فیلترینگ پا بر جاست. تعداد کاربران ایرانی این صرافی مشخص نیست  ولی در الکسا www.coinex.com، هشتاد و چهارمین سایت پر بازدید در ایران بوده و همچنین تنها صرافی خارجی پذیرای کاربران ایرانی بود.

بنا بر گزارشات رحیم زارع خطاب، نماینده مجلس جمهوری اسلامی، طی نامه ای از دادستانی کشور خواستار فیلترینگ صرافی های حارجی ارز دیجیتال شده بود و در این نامه از صرافی کوینکس نیز نام برده بود.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat