digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به تشریح ارز دیجیتال ملی چین (یوان دیجیتال) پرداخته و چین را بعنوان یکی از نخستین کشورهای ارائه دهنده ارز دیجیتال ملی معرفی کرده است. در این مقاله بابت سیستم پرداخت الکترونیکی چین بنام  DCEP و امکان جایگزینی آن بجای دلار توضیح داده شده است.

در مجله  China Finance حضور در تکنولوژی ارزدیجیتال و امکان ارائه آن توسط ماتها، نوعی برتری تلقی شده است و آینده اقتصادی کشورها را، در گرو فعالیت گسترده در این حوزه و ارائه ارز ملی دیجیتال معرفی کرده است. این مجله ارائه یوان دیجیتال با سیستم پرداخت الکترونیک جدید را نوعی جهش در مبادلات بین المللی دانسته که به کمرنگ شدن نقش دلار منتهی می شود.

لازم بذکر است سیستم پرداخت الکترونیکی DCEP اطلاعات جامع تری از ترکنش ها نسبت به سیستم های سنتی ارائه داده و این می تواند به مدیریت اقتصادی چین کمک شایانی کند همچنین این سیستم پرداخت الکترونیکی که متنی بر یوان دیجیتال است  می تواند در بحران اقتصادی پسا کرونا، دولت را در کنترل روند اقتصادی و مبادلات بین المللی یاری نماید.

دوره آزمایشی یوان دیجیتال

یوان دیجیتال بیش از 6 سال است که دوره آزمایشی خود را طی می کند و بانک و شرکت ها از آن بصورت آزمایشی برای تحقیق و توسعه یوان دیجیتال بهره می برند. بنظر می رسد چین نخستین کشور در ارائه رسمی ارز دیجیتال ملی خود باشد که با توجه به وسعت مبادلات  بین المللی اقتصادی چین می تواند تهدیدی بزرگی برای دلار و حتی جایگزینی برای بیت کوین باشد.

مردم چین با تکنولوژی های جدید و دنیای دیجیتال بیگانه نبوده و بسیاری از امور خود را از جمله خرید های روزانه تا ارتباطات مالی خود را از طریق کانال هایی چون WeChat Pay و Alipay انجام می دهند. ارز های دیجیتال  در گذشته معاملات آنها در چین ممنوع شده بود، و حال شاهد آن هستیم که این کشور بدنبال انتشار ارز دیجیتال ملی چین (یوان دیجیتال) است. نسخه ازمایشی این یوان دیجیتال قرار است در المپیک 2020 آزمایش شود. این ارز دیجیتال با توجه وسعت اقتصاد چین و سهم آن در دینای اقتصاد و همچنین جمعیت کاربران چینی می تواند رقیب سر سختی برای دلار و بیت کوین باشد.

سلطه دلار و ارز دیجیتال ملی چین

ارز دیجیتال ملی چین - تحریم امریکا - یوان دیجیتال
رمز ارز ملی چین

ایالات متحده آمریکا سالهاست که بوسیله سلطه ی خود  با  دلار بر اقتصاد دنیا تسلط دارد و این موضوع باعث شده که از نفوذ دلار جهت اهداف سیاسی خود  سو استفاده کند. این موضوع را در تحریم های تجاری و مالی در باب ایران و ونزوالا شاهد هستیم.حال چین بعنوان بزرگرین وارد کننده ی مواد اولیه و همچنین بزرگترین صادر کننده  با ظهور ارز دیجیتال ملی خود ( یوان دیجیتال ) قادر خواهد بود قائده ی بازی را تغییر دهد .

پیش ازین مایکل یوسکو، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مورگان گریک ، هشدار داده بود که سو استفاده هایی این چنین از دلار  توسط ایالات متحده امریکا ارزش  این پول را بعنوان ارز ذخیره در دنیا از بین خواهد برد. اون در ادامه خاطر نشان کرد که سالهاست امریکا از دلار بعنوان یک سلاح استفاده میکند.

یوسکو، بیان کرد که چین امروز پی برده است که جنگ امروز از طریق ریز تراشه ها خواهد بود، ن صرفا جنگ کشتی بکله جنگ سایبری  مبانی مبارزه خواهد بود.یوسکو در ادمه معتقد است که ارز دیجیتال ملی چین برنده میدان خواهد بود.   یوسکو بر این  باور است یوان دیجیتال بجای دلار، ارز ذخیره جهان خواهد شد.

او در ادامه بیان کرد که هر کشوری که قادر باشد واحد ملی پول کشورش را به بیت کوین انتقال دهد غیر قابل تحریم خواهد بود.

یوان دیجیتال، ارز دیجیتال ملی چین

ارز دجیتال ملی چین درون گوشی موبایل بصورت مجازی ذخیره شده  و مانند اسکانس های قبلی درون کیف پول فیزیکی قرار نمی گیرد. لازم بذکر است که کنترل یوان دیجیتال نیز بسیاری راحت تر از یوان فیزیکی خواهد بود و این موضوغ بنفع دولت مردان این کشور است. آزمایش ارز دیجیتال ملی چین بصورت محدود در شهر های سوژو و سنژن اغاز شده بود.

امار ها نشان می دهد مبادلات مالی درچین 16 درصد تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می شود و این در مقابل امریکا و انگلیس که تنها یک در صد هزینه های پرداخت با استفاده از نرم افزار های موبایل را دارند رقم بسیاری چشم گیری است. این امار میزان همه گیری و کاربران ارز دیجیتال ملی چین را پیش گویی می کند. با نوجه با این موضع که چین از سال 2014 تصمیم به ارائه ارز دجیتال خود داشته، درآینده ای در نچندان دور میتواین شاهد ارائه ارز دیجیتال ملی چین باشیم و این موضوع به ایران و سایر کشور های در تحریم امریکا اجاز خواهد داد که به مبادلات تجاری خود بپردازند.

هنری پالسون وزیر امور خارجه پیشین امریکا عنوان کرد که ظهور یوان دیجیتال ضمن ایجاد کردن شرایط دور زدن تحرم های امریکا برای کشور هایی چون ایران، می تواند در ایند جاگیگزینی برای دلار بعنوان ذخیره ارزی جهان باشد.

 

اگر می خواهید  با راه اندازی فارم ماینینگ و استخراج از طریق ریگ ماینینگ و ماینر، در آمد به دلار داشته باشید و یا در حوزه فناوری ارزهای دیجیتال و بیت کوین سرمایه گذاری کنید با علیرضا فرید در تماس باشید.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.