سقوط قیمت نفت طلا ارز دیجیتال بیت کوین تا 400 دلار با سخنرانی ترامپ

سقوط بازار جهانی طلا و نفت و ارز دیجیتال بیت کوین در پی سخنرانی ترامپ

به دنبال سخنرانی ترامپ در مورد موضعی که در مورد جمهوری اسلامی ایران گرفته و عقب نشینی او در پی تنش ها ، بازار جهانی فلزات گرانبها چون طلا و همچنین نفت  و ارز دیجیتال بیت کوین سقوط کرد.بطور یکه شاهد سقوط بیت کوین تا 400 دلار  بودیم.

بازار جهانی نفت ، طلا و بورس جهانی تحت تاثیر کاهش تنش ها در خاورمیانه

در پی سخنرانی ترامپ در امریکا در پاسخ به حمله موشکی ایران به پادگان امریکایی ، که به کاهش تنش ها بین دو کشور مبدل شد. واوضاع تا حدی در خاورمیانه تاکنون آرام گرفت.قیمت نفت با 3 دلار کاهش در هر بشکه و هر انس طلا با 1.6 دلار کاهش قیمت  سیر نزولی  داشته اند.همچنین ارزش سهام  ( شخاص S&P 500 ) شرکت آمریکایی با 0.498 دلار رشد  در وضعیت خوبی قرارا دارد.

قیمت سکه هم با توجه به وضعیت بازار جهانی در ایران کاهش چشمگیر داشت و دلار در صرافی ها صد ها تومان در طول یک روز اخیر سیر نزولی داشت.

کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حالی که قبل از ترور سردار سلیمانی قیمت بیتکوین سیر نزولی داشت و  زیر 7000 دلار بود. و با این رویداد شاهد رشد آن تا 8400 دلار بودیم.با بیانه ای که ترامپ صادر کرد شاهد سیر نزولی آن تا 100 ها دلار بودیم و تاکنون در وضعیت 7900 دلاری قرار دارد.

علت رشدی که بیتکوین شاهد آن بود علاوه بر   افزایش تنش ها در خاورمیانه  به علت رکورد هشریت در شبکه ی بیت کوین بود . هشریت بیت کوین   توسط  ماینرها  به 119 اگزا هش در ثانیه رسید بود و یک رکورد محسوب میشود.

همچنین  دلیلی دیگر این افزایش قیمت را می توان به نزدیک شدن به  هاوگینگ بیتکوین (نصف شدن پاداش استخراج بیت وین توسط ماینر ها) که موجب کمیابی و ارزشمند تر شدن این ارز دیجیتال میشود اشاره کرد.

با این حال کارشناسان سه سطح 7800 ، 7400 و 7000 دلاری برای قیمت بیت کوین تعریف کردند .

بیتکوین میتواند مانند سایر کالا ها همچون فلزات گرانبها به عنوان حفظ سرمایه   و  اصطلاحا پناهگاه امن بخصوص  در شرایط بحرانی مورد استفاده توسط سزمایه داران قرار گیرد.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
digital yuan - crypto ارز دیجیتال ملی چین - علیرضا فرید
اخبار

ارز دیجیتال ملی چین و رقابت آن با دلار و بیت کوین

بانک مرکزی چین در مجله خود بنام China Finance به …

کلاهبرداران- کلاهبرداری میلیاردی - پلیس فتا - پلیس سایبری - رمز دوم پویا - حساب بانکی
اخبار

پلیس فتا کلاهبرداران 100 میلیاردی را دستگیر کرد!!

بنا بر گزارش داده شده توسط صدا و سیما، پلیس …

گوشی سامسونگ - موبایل سامسونگ samsun mobile - تلفن همراه - بلاکچین -خرید فروش ارز دیجیتال بوسیله گوشی - صرافی - معاملات ارزی - خرید ارز دیجیتال - اپلیکشین بلاکچین
اخبار

کاربران گوشی سامسونگ در آمریکا، قادر خواهند بود بوسیله تلفن همراه خود ارز دیجیتال بخرند

با توجه به همکاری صرافی آمریکایی Gemini ( جمینی ) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.