سرمایه گذاری در بیت کوین | علیرضا فرید

رشد سرمایه گذاری در بیت کوین

ایلان ماسک و خرید بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اخیرا اعلام کرده است که که شرکت خودرو سازی تسلا، بیت کوین را به تراز نامه مالی خود افزوده است. این شوکی عظیمی دربازارهای مالی و الخصوص بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و موجب جهش قیمت بیت کوین تا 47900 شد.

ایلان ماسک، مالک خودرو سازی تسلا، با خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین اظهار داشت که شرکتش بنا دارد بخشی از نقدینگی موجود در تسلا را در ارزهای دیجیتال، شمش طلا، و صندوق بورس طلا سرمایه گذاری کند. ایلان ماسک وعده داده که بزودی مشتریان این شرکت قادر خواهند بود که بوسیله این ارز دیجیتال از خدمات و محصولات این شرکت بهره ببرند. این رقم بیت کوین خریده داری شده توسط ایلان ماسک نزدیک به 8 درصد نقدینگی ناخالص شرکت تسلا است. ایلان ماسک هم اکنون با پیشی گرفتن از جف بروس ( مدیر عامل آمازون)، ثروتمند ترین فرد جهان است و نسبت به تکنولوژی ارزهای دیجیتال بسیار خوش بین بوده و اخیر طی توییت هایی موجب جهش قیمت دوج کوین نیز شد.

 حال تسلا و مایکرو استراتژی جز شرکت های های پیشرو در سرمایه گذاری بیت کوین هستند. و بنظر می رسد غول های تجاری از ترس بی ارزش شدن دارایی هایشان برای خرید ارزهای دیجیتال و طلا بعنوان سرمایه گذاری رقابت خواهند کرد.

جهت استخراج خانگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با مصرف برق پایین تر از ماینر و اصطحکاک کمتر می توانید از شاسی های ریگ ماینینگ بهره برید. جهت مشاوره رایگان و خرید انواع ریگ ماینینگ با علیرضا فرید تماس بگیرید.

سرمایه گذاری شرکت  انگلیسی چند میلیارد پوندی رافر، در بیت کوین

شرکت رافر یک شرکت بزرگ انگلیسی فعال در حوزه سرمایه گذاری است. این شرکت انگلیسی بیش از 20 میلیارد پوند سرمایه دارد و اخیرا بنا بر خبری که بورس لندن منتشر کرده است تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین گرفته است. میزان بیت کوین خریداری شده توسط شرکت رافر هنوز به صورت قطعی مشخص نیست اما امارها حاکی از این است که این شرکت حدود 37 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

سخنگوی رافر در گزارشی از سایت خبری the block موضع این سرمایه گذاری را تدافعی خوانده است و بیان کرده است که هدف از سرمایه گذاری در بیت کوین، کاهش ریسک سرمایه گذاری در طلا است. وی ضمن تایید این موضوع که حدود 2.5 درصد از سبد دارایی شرکت به بیت کوین اختصاص خواهد یافت افزود:

سرمایه گذاری در بیت کوین ضمن توع بخشی به سبد دارایی شرکت رافر موجب خواهد شد که در تنش های پیش رو شرکت با سبد دارایی متنوع تر ریسک کمتری را تجربه کند.

شرکت رافر علاوه بر پول نقد، در اوراق قرضه و طلا نیز سرمایه گذاری کرده است و حال با اضافه شدن بیت کوین به سبد دارایی ها، شاهد مقاومت و عملکرد بهتر این شرکت در بحران های اقتصادی پیش رو خواهیم بود. بسیاری از کارشناسان اقتصادی تورم و بحران اقتصادی را برای کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته بعد از کرونا امری غیر قابل انکار می دانند. لذا بسیاری  از شرکت های بزرگ از جمله میکرو استراتژی و رافر تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین گرفته اند، چرا که این ارز دیجیتال با حضور خود در سبد دارایی ها ضمن حفظ ارزش پول قادر خواهد بود با رشد محسوس خود ضررهای سایر دارایی ها در سبد دارایی را جبران کند.

جهت خرید و فروش ارز دیجیتال و راه اندازی فارم استخراج ارز و تعمیر و خرید ماینر،قطعات کامپیوتر، سیستم های بازی  و یا انواع ریگ ماینینگ،  بعنوان اولین سایت دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن و تجارت، در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت مشاوره با ما در تماس باشید.

سرمایه گذاری در بیت کوین روز به روز در حال افزایش است.

بسیاری از شرکت های بزرگ از جمله میکرو استراتژی، گلکسی دیجیتال، اسکوئر،شرکت سرمایه گذاری رافر  تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین به ارزش حدودا 7 میلیارد دلار گرفته اند که ضمن حکایت از نگرانی آن ها  از بی ارزش شدن پول، حکایت از افزایش ارزش بیت کوین را دارد.  شرکت مایکرو استراتژی با سرمایه گذاری  ۳۸,۲۵۰ بیت کوین و مبلغ 425 دلار دررتبه نخست شرکت های سرمایه گذاری کننده در بیت کوین قرار دارد و بعد از آن گلکسی دیجیتال در رتبه دوم این لیست است.

البته این 7 میلیارد دلار شامل شرکت های مدیریت دارایی همچون گری اسکیل است که مبالغ سرمایه گذاری مردم در بیت کوین را، نگه داری می کنند. دولت هلند 2 درصد از سهام مایکرواستراتژی را  دارد که به معنی سرمایه گذاری غیر مستقیم مردم هلتد در این ارز دیجیتال است. همچنین  شرکت استون ریج هلدینگز گروپ که ارزش آن به 10 میلیارد دلار می رسد با اعلام این موضوع که چاپ بی حساب پول سرانجام به بی ارزش دن آن ختم می شود اقدام به خرید بیت کوین به ارزش 100 میلیون دلار کرده است.

شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی اخیر بیان کرده است که ارزش بازار های ارزهای دیجیتال به نسبت سایر بازار بسیار ناچیر است ( همچون قطره ای از دریا) و این موضوع برای دارایی که در بحرانهای اقتصادی  بهترین عملکرد را از خود نشان داده و  همچنین نرخ تورم آن صفر است، ببسیار غیر قابل باور بوده و این بازار بسیار جای رشد دارد. در واقع بیت کوین و ارزهای دیجیتال، ظرفیت رشد و راه بسیاری دارد در حالی که، سایر دارایی ها، همچون طلا ،تقریبا به ظرفیت اشباع خود رسیده اند.

خرید 175 میلیون دلار بیت کوین دیگر توسط مایکرواستراتژی بخاطر تورم

سرمایه گذاری در بیت کوین | رشد قیمت بیت کوین | علیرضا فرید
مایکرو استراتژی و سرمایه گذاری در بیت کوین

شرکت MicroStrategy که از شرکتهای فعال در حوزه هوش تجاری بوده و سهام آن در بورس درحدود 1.2 میلیارد دلار است. میکرو استراتژی  یک شرکت سهامی عام است. مدیران ارشد این شرکت تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین گرفته اند، چرا که آنها هم امیدی به آینده دلار ندارند. در پی فراگیری ویروس کرونا آمریکا برای مهار بحران اقتصادی موفق نبوده و بسیاری معتقد هستند که کاهش ارزش دلار ادامه خواهد داشت.

این شرکت بتازگی بطور مجدد تصمیم گرفت، تعداد  ۱۶,۷۹۶ واحد بیت کوین دیگر به سرمایه های میکرواستراتژی اضافه نماید. دلیل این تصمیم را امکان بی ارزش شدن دلار، و باور این شرکت به ارزهای دیجیتال و آینده پول دیجیتال به عنوان یک شرکت فعال در حوض فناوری به رمزارزها دانست. مبلغ بیت کوین خریداری شده به ارزش 175میلون دلار می رسد.

پیش ازین این شرکت 250 میلون دلار یعنی 21،454 واحد بیت کوین خریداری کرده بود. بنا بر اظهارات مایکل سیلور بننیان گذار مایکرواستراتژی این شرکت در مجموع تعداد  ۳۸,۲۵۰ واحد بیت کوین به ارزش ۴۲۵ میلیون دلار دارد.

ترس از کاهش ارزش پول و خرید 250 میلیون دلار بیت کوین توسط غول وال استریت

شرکت مایکرواستراتژی، 21454 واحد بیت کوین خریداری کرده است، که با قیمت کنونی بیت کوین،  ارزش آن به 250 میلیون دلار میرسد.

مدیر عامل شرکت میکرو استراتژی، مایکل جی. سیلور، ضمن سرمایه گذاری دربیت کوین عنوان کرده است که این حرکت نشانه میزان اعتماد ما به بیت کوین و امید ما برای پذیرفته شدن همگانی این ارز دیجیتال است. مدیر عامل شرکت میرو استراتژی در ادمه بیان کرد که بیت کوین به عنوان یک دارایی برای سرمایه گذاری بسیار جذاب بوده و  در سرمایه گذرای بلند مدت بسیار  بهتر از اسکناس عمل می کند.

آقای سیلور ضمن ناامیدی از آینده دلار و اسکناس های فیات افزود:   همه ی عوامل برای کاهش ارزش اسکناس دست به دست همه داده اند. بیت کوین به دلیل ویژگی های متمایزش دارای شبکه بلاکچین قدرمتندی است و این مجموعه خصوصیات باعث شده به عنوان یک کالا جهت سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مناسب به نظر برسد.

 خبرها حاکی ازین است بسیاری از شرکت های بزرگ از جمله توییتر قصد دارند مبلغی از سرمایه نقد بلا استفاده خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. و اگر این خبر همچون  شرکت مایکرواستراتژی عملا رخ دهد، می تواند تاثیر شگفت انکیزی در ارزش و قیمت بیت کوین بگذارد.

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

قیمت بیت کوین به  دلار محاسبه می شود،  با دلایل زیر می توانیم شاهد افزایش شدید قیمت بیت کوین به دلار در آینده باشیم:

  •  گذر موفق بیت کوین  از بحران کرونا در اقتصاد بین المللی، به نسبت دارایی هایی چون طلا و بورس
  •  فرا رسیدن هاوینگ بیت کوین که موجب کاهش عرضه ی آن می باشد می توانیم مانند تجربیات گذشته ( سال 2017 ) شاهد افزایش شدید قیمت بیت کوین باشیم.
  • افزایش روز  افزون پذیرش ارز های دیجیتال

با سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و بیت کوین و یا راه اندازی فارم استخراج ( استخراج ارز و درآمد زایی به دلار )  ضمن ارز آوری برای کشور ، می توانیم شاهد رشد قیمت آنها در آینده باشیم و فراموش نکنیم که ارز های دیجیتال و بیت کوین تنها در ابتدای راه خود هستند.

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat