بزگترین تجربه سقوط بازار سهام و بازار های مالی طی 11 سا که گذشته است - ارز دیجیتال بیت کوین در حال مقاومت است

بیت کوین پا برجاست، در حالی که بازار های سهام بزرگترین سقوط خود را طی 11 سال گذشته تجربه میکنند

مدتی که که با کاهش گردش های مالی در دنیا و شیوع گسترده ویروس کرونا در 115 کشور شاهد سیر نزولی  و سقوط بازار سهام بودیم که در ابندا  این رویه از بازار های سهام آسیا شروع شد، و حالا دامن گیر بازار آمریکا هم شده است. با این حال ارز دیجیتال بیت کوین با وجود سیر نزولی شدید که داشت ولی امروز به استقامت خود ادامه داد و رشد قیمت بیت کوین آن صعودی بود.در حالی که بازار های مالی و بازار سهام آمریکا بدترین روزهای خود را از سال 2009 تجربه کردند.

بازار های سهام در آمریکا سقوط را تجربه می کنند

شاخصی در بورس آمریکا وجود دارد به نام vix، این شاخص در واقع میزان ریسک در بازار مالی آمریکا را نشان می دهد که با رشد چشمگیر به عدد 55 رسیده است.همچنین مذاکرات نفتی روسیه و عربستان در اپک که پیرامون کاهش تولید نفت به جهت شیوع کرونا، که کاهش تولیدات و تقاضا نتیجه آن بود، خروجی مثبتی نداشت. و سرانجام قیمت نفت برنت به هر بشکه 36 دلار!!! سقوط کرده است که واقعیت این امر سخت بنظر می رسد.

بعلاوه اوراق قرضه که یکی از کم ریسک ترین سرمایه گذاری ها بود، بازده منفی از خود نشان داده است. این اوراق صد برابر بازار ارز دیجیتال و دو برابر طلا ارزش دارد.بازدهی ده سال این اوراق برای اولین بار، نه طی ده سال گذشته بلکه در کل تاریخ اقتصادی!  به 0.5 در صد  سقوط کرده است. این نشان می دهد که زنگ خطر به صدا در آمده و سرمایه گذاران به دنبال پناگاه امن جهت سرمایه گذاری می گردند.

ارز دیجیتال بیت کوین مقاومت می کند

در هر حال بیت کوین سقوط پایدار تری را نسبتا تجربه کرده است. و یکی از علل اصلی این سقوط فروش 13 هزار واحد بیت کوین زیر قیمت بود.البته طلا این فلز گرانبها، در طی ماه مارس رشدی بالغ بر 5.6 درصد داشته که در این شرایط اقتصادی عملکردی مفیدی داشته است.هرچند که برای قضاوت هنوز زود است چرا که برخی کارشناسان منتظر انفجار قیمت بیت کوین هستند، زیرا به هاوینگ بیت کوین نزدیک می شویم.علاوه بر آن در حال حاضر،  طلا نتوانسته  سیر صعودی  که بیت کوین از پیدایش داشته تجربه کند.

بیتکوین با 64 درصد سهم از کل بازار ارز های دیجیتال پرچم دار سایر رمز ارز هاست .ارزش کلی بازار ارز دیجیتال   تاکنون، رقمی بالغ بر 220 میلیارد دلار است.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat