پیروزی بایدن | انتخابات ریاست جمهوری آمریکا | شکست ترامپ | قیمت طلا و قیمت بیت کوین | بسته های حمایتی

دوره ریاست جمهوری بایدن و تاثیر احتمالی آن بر قیمت بیت کوین

با پیروزی بایدن و شکست ترامپ در انتخابات شاهد واکنش های متعددی از سوی مردم آمریکا و حتی جهان هستیم. بسیاری از طرفداران ترامپ حتی در آخرین دقایق امید به بازگشت وی داشتند هنوز هم اخباری، مبنی بر پذیرش نتیجه انتخابات از طرف ترامپ به گوش نرسیده است و تیم حقوقی وی در حال پیگیری تقلب در انتخابات است. مقابله با شرایط ایجاد شده پس از همه گیری کرونا مهم ترین سیاست نامزدها بود. در هر حال هردوی نامزد ها پس از پیروزی برنامه هایی جهت مقابله با کرونا و رکود اقتصادی دارند.

بایدن پس از سخنرانی پیروزی اظهار داشت که، تیمی از محققین را جهت مقابله  با کرونا انتخاب کرده، که رویکرد این تیم همچون قرنطینه ها آسیبی به اشتغال زایی در آمریکا نخواهد زد و تمام جوانب را نظر خواهد گرفت. ترامپ نیز در دوره قبلی ارائه بسته حمایتی یا بسته های محرک اقتصادی را به دور دوم ریاست جمهوری خود موکول کرده بود. پیش از این پیشنهاد بسته های محرک اقتصادی 2.2 تریلیون دلاری از جانب حزب دموکرات در گنگره آمریکا ارئه شد که مجلس آن را رد کرد. حال با پیروزی بایدن امکان ارائه این بسته ها افزایش خواهد یافته است.

امکان ارائه بسته های حمایتی در دوره ریاست جمهوری بایدن

اما چرا این بسته های  محرک اقتصادی مهم هستند؟

بسته های محرک اقتصادی موجب بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا خواهد شد، همچنین این بسته ها شرایط را برای عمکلرد بورس آمریکا بهتر خواهند کرد و در مقابله با رکود اقتصادی نقش موثری خواهند داشت.

در حالی که نگرش نسبت به بیت کوین به عنوان یک دارایی پر ریسک طی ما های اخیر تغییر کرده است و این رمز ارز بعنوان (یک دارایی جهت سرمایه گذاری)، امن تر از گذشته به نظر می رسد، ولی پیش بینی می شود با بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا، سرمایه گذاری در دارایی های پر ریسک  همچون بیت کوین افزایش خواهد داشت و قدرت ریسک افراد بالاتر خواهد رفت. در نتیجه همزمان با رشد ارزش شاخص جهانی دلار می توانیم شاهد افزایش قیمت بیت کوین نیز باشیم. به همین دلیل ارائه بسته های حمایتی می تواند به افزایش قیمت بیت کوین کمک شایانی کند.

البته پیش از این ارائه با رکود اقتصادی و سقوط شاخص دلار شاهد افزایش قیمت طلا و بیت کوین بودیم ولی تاثیری که بسته های محرک اقتصادی بر روی اقتصاد آمریکا و این ارز دیجیتال می گذراند، مهم تر است.

تاثیر ریاست جمهوری بایدن بر بورس آمریکا 

سناریوی دیگر در مورد ریاست جمهوری بایدن، این است که با شروع کار وی و برگشت به پیمان های زیست محیطی شاهد رکود اقتصادی در امریکا خواهیم بود ولی پیش بینی می شود با  اعلان پیروزی وی و کاهش تنش ها پیرامون ادعاهای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات، شاهد رشد اقتصادی و صعود شاخص بورس بصورت موقت در این کشور باشیم.

جهت سرمایه گذاری در بیت کوین و یا مبادله سایر ارزهای دیجیتال و استخراج آنها با علیرضا فرید درتماس باشید.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید
اخبار

عرضه ارز دیجیتال ملی بصورت آزمایشی !

علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در مصاحبه ی اخیر …

قاچاق ارز | انتقال ارز | علیرضا فرید
اخبار

فروش یا انتقال ارز بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود

به دنبال نقل انتقالات مالی بخصوص در بحث ارزهای دیجیتال، …

فیلتر CoinEx
اخبار

فیلتر صرافی کوینکس در ایران

بنا برگزارشات، از روز 8 مهر کاربران ایرانی با iP …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat