بیت کوین

آیا امکان دارد قیمت بیت کوین تا پایان سال به 20 هزار دلار برسد!؟

طی روز ها روند کاهشی، قیمت بیت کوین با یک اصلاح افزایشی دلچسب  و ثبت بیش از 42 درصد رشد ، توانست بخشی از ضررها را جبران نماید. بیت کوین از مرحله مقاومت اولیه 7500  دلار گذشته و  همچنین توانسته به بالاتر از سطح مقاومت 10000 دلارافزایش پیدا کند. بعد از آن ، قیمت بیت کوین تا پایین تر از 9500 دلار کاهش داشت.

بنابراین  به نظر می رسد راه برای افزایش قیمت بیت کوین تا 20000 دلار فراهم است. و می توان این سطح قیمتی را به عنوان یک سطح منطقی و واقعی  تصورنمود.

دلایل افزایش قیمت بیت کوین

1| افزایش  شاخص مسلط شدن بیت کوین

با این افزایش که جدیدا زخ داده، شاخص تسلط بیت کوین به 68 درصد افزایش داشته. با این حال هنوز پایین تر از نقطه اوج آن در 71 درصد میباشد. یقینا بیت کوین بر بسیاری از پروژه های کوچکتر آلت کوین ها تسلط داشته و تنها با تعداد معدودی از ارزهای شاخص  که دارای نقدینگی کافی هستند رقابت دارد. همچنین بیت کوین پتانسیل رشد بیشتری را در مقایسه با سایر آلت کوین ها داشته و خود را به عنوان سر دسته ارزها که می تواند بر قیمت ها تاثیر گذار باشد، معرفی نموده است. انتظار اینست در بلند مدت شاخص تسلط بیت کوین در برابر سایر آلت کوین ها به 90 درصد افزایش یابد. ارز دیجیتال برتر بازار بیشترین نقدینگی را داراست. افزایش شاخص تسلط احنمال داردمنجرب  به افزایش جذب معامله گران بیشتری بشود.

2|احساس از دست دادن فرصت از طرف  سرمایه گذاران  چینی  

سرمایه گذاران  چینی طی ما ه های  گذشته در زمینه کشف قیمت بیت کوین نقش بسیاری داشتند. و فعالیت های خود را در صرافی های هیوبی، اکی  اکس و بقیه صرافی ها به انجام می رساندند. اما حالا احتمال دارد  علاقه آنها به انجام معاملات  بیت کوین بیشتر شود . تصویب قوانین مناسب برای ارزهای دیجیتال  و بهبود  قوانین مربوط به بلاک چین احتمال دارد  تا ژانویه 2020 انجام بشود. که به معنی اطمینان از افزایش مضاعف  خواهد بود. همینطور، انتظار برای راه اندازی دارایی دیجیتال ملی ب وسیله بانک مرکزی چین، این علاقمندی را تشدید می نماید.

به هر حال بانک مرکزی چین سرمایه های قابل توجهی را به اقتصاد این کشور وارد کرده است. سرمایه گزاران چینی تنها در پی  بیت کوین نیستند. به دنبال اخبار خوب پیرامون بازار ارزهای دیجیتال ، برخی از  آلت کوین ها بسیار مورد توجه چینی ها قرار گرفته است. همانند :نئو، ترون، کوانتوم، آنتولوژی و اومیسگو. احتمال دارد در آینده سود ایجاد شده  از این آلت کوین ها وارد بیت کوین بشود.

3| ایجاد  گزینه قراردادهای فعلی در بکت (Bakkt) 

بکت گزینه مبادلات قراردادهای فعلی  خود را در 9 دسامبر راه اندازی خواهد کرد. این ابزارهای مشتق احتمال دارد  ظرفیت بالاتری  را ایجاد کنند. و بر رشد پایدار مبادلات قراردادهای معامله شده در بورس خواهد افزود . معاملات قراردادهای فعلی بازاری را ایجاد می نماید که می تواند نوسانات قیمت بیت کوین را جبران نماید و مانع از ریسک بالای ان  بشود. وجود معاملات قراردادهای فعلی  و گزینه های مربوط به آن  منجرب می شود تا نهادهای سرمایه گذاری با استرس  پایین تری از نوسانات، در بیت کوین سرمایه بگذاری کنند و لذا  تعداد سرمایه گذاران بیشتری به این بازار جذب بشوند.

هنوز ماه اکتبربه پایان نرسیده  و ارز دیجیتال شماره یک خواهد توانست  قابلیت خود را نشان بدهد. هم اکنون  بیت کوین باید توانایی داشته باشد  روند آتی  خود را حفظ بکند. همچنین احتمال دارد  قیمت بیت کوین پس از نیم شدن پاداش استخراج رشد پیدا کند. این سه ماهه آخر سال 2019 احتمال دارد برای بیت کوین بسیار حساس و سرنوشت ساز باشد.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
دیدگاه ایلان ماسک نسبت به بیت کوین
اخبار

حمایت مشروط ایلان ماسک از بیت کوین

این روزها تمامی اخبار منفی به سمت بیت کوین سرازیر …

سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat