ایران سومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین، بعد چین و آمریکا

اخبار جدید از نقش کمرنگ تر چین در استخراج بیت کوین و صنعت ماینینگ خبر می دهد. شرکت BitOoda در یک گزارش جدید از سهم 50 درصدی چین در ماینییگ جهان خبر داده است، که آمریکا و ایران با  14 و 8 درصدی به ترتیب در رتبه بعدی صنعت ماینینگ و استخراج بیت کوین  قرار می گیرند.

شرکت BitOoda اعلام کرده است که در گزارش جدیدی که ماینر ها بدست آورده، با در نظر گرفتن حریم خصوصی ماینر ها، 153 فارم ماینینگ با توان تقریبی 4.2 مگاوات و بعلاوه 67 فارم استخراج رمز ارز با توان تقریبی 3 گیگا وات شناسایی شده اند. البته در این گزارش شرط شده که میزان برق مصرفی این ماینر ها نباید فاش شود.

این گزارش نشان می دهد که چین سهم کمتری در صنعت ماینینگ  نسب به گذشته دارد چرا که سهم این کشور در گذشته 65 درصد عنوان شده بود. در رتبه ی بعد ایالات متحده آمریکا قرار دارد که با افزایش فارم ها ی استخراج رمز ارز در این کشور، سهم 14 درصدی از صنعت ماینینگ را بخود اختصاص داده است. بعد از آمریکا، ایران و روسیه و قزاقستان قرار دارند که سهم هر کدام از آنها حدودا 8 درصد است. در مرحال بعدی سهم کشور کانادا ،7 درصد بوده و ایسلند تنها دو رصد در صنعت ماینینگ جهان نقش داشته است. سایر کشور ها در مجموع سهم سه درصدی در استخراج رمز ارز دارند.

در این گزارش در مورد هزینه برق ماینر ها اینگونه عنوان شده است که به ازاری هرکیلو وات مبلغ 0.03 دلار میانگین تعرفه برق مصرفی ماینر هاست. این رقم در سال 2018 مبلغ 0.06  دلار بوده که شاهد کاهش چشم گیر هزینه برق ماینر ها بودیم.  همچنین  هزینه ی برق برای استخراج یک واحد بیت کوین توسط یک دستگاه ماینر  به طور میانیگین 5000 دلار می باشد.

نا گفته نماد که در  فصل های پرباران در چین فارم های استخراج رمز ارز به استان های ( یون‌نان  ) و (سیچوآن) انتقال پیدا می کنند، چرا که با وجود آب فراوان و نبروگاه های برق آبی که در این استان ها است، تعرفه برق استخراج رمز ارز  برای ماینر ها به هر کیلوات 0.01  کاهش می یابد. این موضوع باعث افزایش چندین برابری سود استخراج خواهد شد که در این بازه زمانی  سرمایه گزاران را ترغیب به افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می کند.

جهت خرید و فروش ارز دیجیتال و خرید انواع ماینر برای استخراج رمز ارز با سایت علیرضا فرید در تماس باشید.

لینک اینستاگرام ما 

alireza farid

 

 

احداث فارم بزرگ استخراج بیت کوین در استان چهار محال بختیاری

احداث فارم ساتخراج بیت کوین - ماینینگبر اساس گزارش  گروه خبری سایت علیرضا فرید، جواز برای نخستین فارم استخراج ارز دیجیتال در چهار محال بختیاری صادر شده است. بنا بر اعلام وزارت صنعت ، معدن و تجارت این فارم بزرگ استخراج بیت کوین در بروجن استان چهار محال بختیاری در زمینی به ابعاد 157 هزار متر مربع بنا است ساخته شود. میزان سرمایه گزاری در این پروژه مبلغی بر 84 هزار میلیارد 157 میلیون ریال تخمین زده می شود.

همچنین  علیرضا هادی (رئیس سازمان  طرح و برنامه   استان چهار محال بختیاری) بیان کرد که بیش از ده سال است از ارائه بیت کوین گذشته و بین ارز های دیجیتال گوناکون دیگر که ساخته  این رمز ارز موفق بوده و برخی رمز ارزها نتوانستند  به رقابت ادامه دهند و از دور خارج شده اند.

وی همچنین در ادامه افزود که بر اساس مصوبه هیئت وزیران در سال 98، استخراج ارز دیجیتال و ماینینگ به عنوان یک صنعت پذیرفته  شده است.

علیرضا هادی در خصوص نحوه ی اعطای مجوز این گونه بیان کرد که جواز ماینینگ به دو صورت صادر خواهد شد، در مرحله نخست جواز تاسیس برای اقدامات زیر ساختی از جمله زمین فارم استخراج رمز ارز، نحوه  تامین برق فارم استخراج رمز ارز، تامین و راه اندازی ماینر ها ( دستگاه استخراج رمز ارز ) و .. و همچنین جواز دیگر مربوط به پروانه بهربرداری می شود که با پایان و تکمیل  مراحل جواز تاسیس پزوانه بهربرداری نیز صادر خواهد شد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد که نحوه ثبت نام و درخواست برای جواز ماینینگ در سال پیش مشخص شده است. متقاضیان جهت در یافت جواز رمز ارز می توانند با مراجعه نمودن به سایت بهین یاب، احداقل اطالاعات لازم و مشخصات و تعداد ماینر های خود را ثبت نمایند. با تکمیل شرایط لازم برای تاسیس فارم استخراج داوطلبان قادر حواهند بود که پروانه بهره برداری برای فارم خود را  دریافت نمایند.

 لینک دستور کار ماینینگ طبق موصبه وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

500 جواز جدید برای فعالیت ماینرها، جهت استخراج بیت کوین

 

 

500 جواز جدید برای فعالیت ماینرها، جهت استخراج بیت کوین - جواز ماینینگ - جواز استخراج بیت کوین - جواز واردات ماینر -جواز ارز دیجیتال

زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت بیان نمود که بر اساس تصمیمی که در کمیسیون اقتصادی دولت گرفته شده است، بنا شد دستگاه های ماینر ( Miner )  که پیش از تصویب قوانین استخراج ارز دیجیتال ( ماینینگ ) وارد کشور شده اند طبق شرایطی، جواز آن ها تعیین تکلیف شود. معاون طرح و برنامه ریزی در جلسه هماهنگی و نظارت بر استخراج رمز ارز ها که با حضور نهاد های نظارتی و دستگاه های اجرایی ذیربط برگذار شد، بیان نمود که وضعیت مالکان ماینر ها و دستگاه های استخراج رمز ارز مشخص خواهد شد، و زین پس دستگاه هایی که برسی نشوند قاچاق محسوب خواهند شد.

مشخص شدن وضعیت جواز ماینر ها

زرندی در ادامه عنوان کرد که  برسی این دستگاه های استخراج، بعد از تصویب هیات وزیران در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت میسر خواهد بود. 

در سامانه بهین یاب ، علاقه مندان به این حوزه  می توانند جهت صدور جواز ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال، اقدام نمایند.

همجنین معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت عنوان کرد واردات ماینر ها و دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، در صورت داشتن کد تعریف شده، بصورت قانونی و رسمی امکان پذیر خواهد بود.

راه سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال باید تسهیل شود

زندی  بیان کرد که نباید مجوز  واردات ماینر ها  و جواز استخراج رمز ارزها به شکلی سخت باشد که موجب شود افراد مسیر غیر قانونی را انتخاب کنند. تا ابن لحظه حدود 500 جواز استخراج ارز دیجیتال صادر شده است که این موضوع می تواند به مسئله ارز آوری و اقتصاد کشور کمک شایانی کند.

چندی پیش مجلس شورای اسلامی ارز های دیجیتال را به رسمیت شناخت و مسیر را برای این حوزه گسترده تر کرد.

زندی همچنین از انتقاد برخی سرمایه گذران حوزه ماینینگ در مورد تعرفه برق اشاره کرد. تعرفه برق استخراج ماینر ها در ماه های کم مصرف 482 و در ماه های پر مصرف ( تابستان و خرداد ماه) 1930 می باشد. البته ناگفته نماند که با افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین و نرخ دلار این رقم می تواند در مقایسه با سود استخراج بیت کوین ناچیز باشد. البته اگر ازین صنعت حمایت شود، نه تنها موجب ارز آوری به کشور می شود بلکه بنوعی از خام فروشی برق جلوگیری می شود. پس صنعت ماینینگ می تواند عصای دستی برای اقنصاد کشور در شرایط بحرانی تحریم باشد.  البته هنوز توجه لازم به آن نشده است.

ارز های دیجیتال و بیت کوین هروز توسعه بیشتری می بایند و افراد و کمپانی های بزرگ تجاری به لزوم اهمیت آنها بیشتر پی می برند. جدیدا اخباری در مورد احتمال استفاده غول مبادلات اقتصادی پی بال، از ارز های دیجیتال به گوش رسیده که خود این اخبار باعث افزایش قیمت ارز های دیجیتال شد.

 

سرمایه گذاری در حوزه ارز های دیجیتال

سایت  علیرضا فرید بعنوان اولین سایت رسمی دارای جواز از وزارت صنعت و معدن و تجارت، اقدام به ارائه کلیه خدمات مربوط ارز های دیجیتال را برای شما  عزیزان میسر  می کند.

جهت خرید و فروش ارز های دیجیتال، فروش و تعمیر انواع ماینر و ریگ ماینینک و راه اندازی فارم استخراج بیت کوین با ما در تماس باشید.

0912-5365270
0920-3716074

اینستاگرام سایت رسمی  علیرضا فرید

 

 

 


 مرداد 98

اولین جواز جهت استخراج ارز دیجیتال توسط ماینر ها در استان آذربایجان غربی

صدور اواین جواز جهت استخراج ارز دیجیتال - استخراج بیت کوین - توسط ماینر ها در آذربایجان غربی - جواز ماینینگ - جواز ماینر
جواز ارز های دیجیتال

جواز برای استخراج ارز دیجیتال ( استخراج بیت کوین ) که توسط ماینر ها صورت می گیرد ،  در استان آذربایجان غربی  برای اولین بار توسط سازمان صنعت و معدن این استان صادر شده است. این طرح در یکی از شهرک های صنعتی استان صورت میگیرد. در مرداد ماه 98 ما شاهد تصویب ارز های دیجیتال بعنوان یک صنعت از طرف هیات وزیران بودیم .

استخراج ارز دیجیتال (استخراج بیت کوین ) توسط ماینر ها و کسب و کار جدید مایننیگ

این فارم استخراج که با سرمایه گذاری حدود 2.5 میلیارد تومان که معادل 170 هزار یورو است برا اساس یک سرمایه گذاری ثابت بنا شده است.

غلامرضا بابایی رئیس سازمان صنعت و معدن اذربایجان غربی خاطر نشان کرد که امید وار است این رویه بطور مستمر ادامه داشته باشد و شاهد  فارم های استخراج بیشتری در این استان باشیم.و همچنین ابراز امید واری کرد که با همکاری بخش خصوصی میتوانیم در زمینه های دیگری در این عرصه مجوز صادر کنیم.

همچنین این سازمان علاوه بر صدور مجوز جهت استخراج برای ماینر ها ، در زمینه کارشناسی  ورراه اندازی ماینر ها نیز خدمات کارشناسی و تخصصی  ارائه خواهد کرد.

در ضمن  وی افزود که با گسترس کسب و کار های مجازی لزوم اهمیت به فناوری ارز های دیجیتال بیشتر شده است.

بیت کوین بعنوان سر شاخه ارز های دیجیتال بیش از ده سال است که شناخته شده است و بسیاری از رمز ارز ها قادر به رقابت نبودند و از دور خارج شده اند.

کسب کار ماینینگ بعنوان یک کار پر سود امروزه میتوان به اشتغال زایی و ارز آوری برای کشور کمک کند.همچنین امسال (سال 2020 میلادی ) به گفته بسیاری از تحلیلگران اقتصادی شاهد رشد چشمگیر  قیمت ارزدیجیتال بیت کوین خواهیم بود.که خود این عامل میتواند موجب افزایش سرمایه گذاری در این حوزه شود.

 


آذربایجان غربی – ماینر استخراج بیت کوین

 

 

دی ماه 98

اعطای مجوز جهت استخراج ارز دیجیتال در بوشهر

اعطای مجوز برای استخراج ارز دیجیتال در استان بوشهر
رئیس سازمان صنعت و معدن بوشهر

براساس گفته های رئیس سازمان صنعت و معدن وتجارت بوشهر اعطای مجوز جهت استخراج ارز دیجیتال در این استان میسر شد و این پروانه براس قوانین مصوب شده در استان بوشهر میباشد.

آیین نامه استخراج ارز دیجیتال منطبق با قوانین تصویب شده در است بوشهر

طی برسی هایی که انجام شده  توسط متخصصان قرار بر این شد که متقاضیانی که جمع کل برق مصرفی آن ها بیشتر از 250 کیلوات میباشد این امکان را خواهند داشت تا جهت دریافت مجوز  و پروانه اقدام نمایند.

برااساس قوانین مصوب استفاده از اماکن صنعتی تولیدی و  معدنی جهت استخراج ارز دیجیتال میسر نخواهد بود.

و بدین جهت که مزارع استخراج ارز  به لحاظ کار بری صنعتی محسوب میشوند پس میتوانند در کلیه  نیروگاه ها  شهرک های صنعتی که منطبق با آیین نامه استو  مناطق ازاد تجاری -صنعتی ویژه اقتصادی  فعالیت نمایند.

طبق قوانین مصوب در آیین نامه کلیه داوطلبان جهت اخذ جواز و پروانه ایتخراج ارزهای دیجیتال میتوانند به سایت بهین یاب مراجعه نمایند. همچنین جهت مشاهد جزییات آیین نامه استخراج ارزدیجیتال به سایت https://bsh.mimt.gov.ir مراجه نمایند .

 

خرید و فروش ارز دیجتال -خرید و فروش ماینر- استخراج بیت کوین

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat