چگونه اعتماد کنیم

چگونه می‌توان به یک سایت اینترنتی اعتماد نمود؟

اگر قصد دارید از یک سایت فروشگاهی محصولی را خریداری کنید باید به این نکته توجه کنید که قبل از خرید از معتبر بودن آن سایت اطمینان حاصل کنید تا بتوانید در خرید به آن سایت اعتماد کنید.علت این موضوع این است که شما در خرید اینترنتی لازم می باشد اطلاعات مهمی همانند آدرس محل سکونت، شماره تماس، آدرس ایمیل و … را در سایت ثبت نمایید. همچنین قرار است برای خرید محصول نیز هزینه‌ای پرداخت نمایید.لذا به منظور جلوگیری از کلاه‌برداری و همچنین سوء استفاده از اطلاعات ضروریست که قبل از خرید، سایت مورد نظر را از لحاظ امنیتی و اعتبار بررسی نمایید.پس برای این که خریدی مطمئن در اینترنت داشته باشیم کافیست معیارهایی را در نظر داشته باشیم تا با خیالی آسوده محصولی خریداری نماییم.

در ادامه موضوع بیشتر به پی بردن به اصالت و اعتبار داشتن یک سایت فروشگاهی اشاره می کنیم.

ارزیابی اعتبار به وسیله نمادها

نماد مجوز کشوری کسب و کار مجازی

جواز کسب و کار های اینترنتی در واقع  پروانه کسب، فروشگاهای مجازی است که بصورت مجازی فعالیت می کنند. فروشگاهی که نماد مورد نظر را دارد در واقع همانند یک کسب و کار دارای پروانه کسب حقیقی دارای هویت بوده و امکان پی گیری هویت صاحب فروشگاه برای کاربران آن وجود خواهد داشت.

 


نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک یکی از مهم‌ترین شاخص ها در معتبر بودن یک سایت می باشد. این نماد تنها به فروشگاه‌های حقوقی و حقیقی داده می‌شوند، که کسب و کار آن‌ها به وسیله سیستم‌های دولتی تائید شده اند.برای بررسی صحت نماد الکترونیک، روی لوگو نماد الکترونیک را که معمولاً در صفحه اصلی قراردارد، کلیک کنید تا صفحه ای حاوی اطلاعات صاحب امتیاز، باز شود.روش دیگری برای سنجش نماد الکترونیک، مراجعه به سایت enamad.ir می باشد. در این سایت شما می‌توانید با کلیک بر روی استعلام، سایت را بررسی نمایید.

پس از این که بر روی استعلام کلیک کردید صفحه‌ای باز شده که در آن باید دامنه سایت مورد نظر خود را وارد نمایید. در مرحله آخر بر روی جستجو کلیک کرده تا اطلاعات مربوط به صاحب امتیاز برای شما نمایان بشود.

نماد ساماندهی

نماد ساماندهی که از معتبرترین نماد ها برای یک وب سایت است، نشان از معتبر بودن اطلاعات صاححب سایت و هویت آن را می دهد.

logo-samandehi

داشتن صفحه تماس با ما

یکی دیگر از شاخص ها  در بررسی اعتبار سایت‌ها نظیر سایت‌های فروشگاهی و دانلودی، وجود صفحه تماس با ما و داشتن اطلاعاتی مانند شماره تلفن، آدرس فروشگاه و … است. معمولاً این اطلاعات برای ارتباط برقرار کردن خریداران با صاحب فروشگاه مورد نیازهستند.

برخوردار بودن گواهینامه SSL

فروشگاه‌هایی که به امنیت اطلاعات خود و مشتریان اهمیت لازم را  می دهند، برای ارتباط امن بین سایت و کاربران  خود، از گواهینامه SSL استفاده می‌نمایند که معمولا با نمایش قفل در کنار آدرس سایت قابل مشاهده می باشند.وجود این گواهینامه یکی از شاخص هایی است که نشان می‌دهد سایت فروشگاهی معتبر می باشد. چراکه برای حفظ اطلاعات مشتریان ارزش قائل  بوده است. به منظور اطمینان از داشتن گواهینامه SSL شما باید از طریق HTTPS به سایت دسترسی پیدا کنید.

سخن پایانی

در آخر باید عرض کنیم که فروشگاه علیرضا فرید با دارا بودن تمامی نماد ها و قابلیت های یک سایت فروشگاهی رسمی، قابل اطمینان بوده و این حسن اطمینان را به شما کاربران عزیز جهت خریدی مطمئن و آسوده از سایت ما را می دهد.