سقوط قیمت ریپل | رکورد زنی قیمت بیت کوین | افزایش قیمت اتریوم | علیرضا فرید

امید برای افزایش قیمت اتریوم و بیت کوین و سقوط شدید ریپل

رکورد زنی مجدد قیمت بیت کوین 

رشد قیمت بیت کوین در ماه گذشته

 طی هفته های اخیر قیمت بیت کوین رکورد شکنی کرد و حتی اخیرا از مرز 29 هزار دلار نیز عبور کرد.  امید ها  برای شکست سطح روانی 30 هزار دلار افزایش یافته است. دلایلی متعددی از جمله افزایش تقاضا برای بیت کوین  بخصوص از طرف سرمایه گذران خرد و  ادامه افت احتمالی ارزش دلار موجب افزایش قیمت بیت کوین شده است و بسیاری امید دارند که با توجه به همان دلایل قیمت بیت کوین به رشد خود ادامه دهد. برخی پیش بینی ها این گونه عنوان می کند که قیمت بیت کوین بعد از 2023 از مرز 200 هزار دلار نیز عبور خواهد کرد. کارشناسانی که چنین افزایش قیمتی برای بیت کوین در نظر گرفتند معتقد هستند بیت کوین در هاوینگ اخیر همانند هاوینگ 2016 عمل خواهد کرد  و رقتار این ارز دیجیتال نیز تاکنون چنین فرایندی  را نشان داده است.

نرخ رشد بیت کوین در سه ماه گذشته

امید برای رشد نرخ اتریوم

اتریوم در رتبه دوم لیست ارزهای دیجیتال قرار دارد و مرز 750 دلا را رد کرده است. ناگفته نماند که اوج قیمت دلاری این ارز دیجیتال در دی ماه 1396 بود که مرز 1396 دلار را رد کرد. ولی اوج قیمت ریالی این ارز دیجیتال با توجه به افزایش شدید قیمت دلار در روزهای پیش رو با قیمت 19 میلیون 535 هزار تومان در حال رکورد شکنی است.

از جمله دلایل افزایش قیمت اتریوم را می توان به افزایش شدید قرار داد های اختیار باز اتریوم اشاره کرد که رشد طی سه ماه گذشته این ارز دیجیتال، 150 درصد رشد داشته است. دلیل دیگر افزایش قیمت اتریوم پروژه دیفای و استقبال خیره کننده از این پروژه است. براساس آماری که از اتریوم قفل شده در پروژه دیفای نشان می دهد در حالی که تاخیرهایی در راه اندازی این پروژه رخ داد، با این حال به تعداد افرادی موفقیت اتریوم 2.0 را باور دارند افزوده شده است.

یکی دیگر از عوامل رشد قیمت اتریوم کاهش ماینر های استراج اترویم است که به کمترین میزان خود طی دو سال اخیر رسیده است. با توجه به کاهش تعداد ماینر ها، احتمال فروش و عرضه اتریوم در بازار کاهش یافته و بدنبال آن منجرب به افزایش قیمت اتریوم شده است.

نرخ رشد قیمت اتریوم طی سه ماه گذشته

سقوط شدید ارز دیجیتال ریپل

در حالی جدول قیمت ارزهای دیجیتال برای اکثر رمز ارزهای رده بالای بازار سبز رنگ بوده، ولی ارز دیجیتال ریپل به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) سقوط شدیدی را تجربه کرد. این در حالی است ریپال اعلان ورشکستگی نکرده است، ولی برخی این سقوط را با ورشکستگی  انرون  که در سال 2001 رخ داد قیاس می کنند و حتی برخی با توجه کاهش 130 میلیارد دلاری ارزش بازار ریپل نسبت به سال 2018 سقوط آن را یکی از بزرگترین سقوط های موسسات مالی در تاریخ عنوان کرذند. ارزش بازار ریپل طی یک کاهش 93 درصدی با سقوط 137 میلیارد دلاری به کمتر از 10 میلیارد دلار تنزل یافته است.

بعد سقوط موسسات Lehman Brothers و Washington Mutual، سقوط رمز ارز ریپل در جایگاه سوم بزرگترین سقوط های موسسات مالی قرار می گیرد.

 

کاهش شدید قیمت ریپل
نرخ سقوط قیمت بیت کوین طی سه ماه گذشته

 

قبل از خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جهت پیشگیری از زیان باید به دقت بازار این رمز ارزها را برسی نمایید و در صورت نیاز برای مشاوره رایگان و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با علیرضا فرید، کارشناس این حوزه، در تماس باشید.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat