رشد بیت کوین در بدترین بحران اقتصادی قرن با افزایش آمار کرونا - بحران اقتصادی - کوووید- 19 - قیمت بیت کوین - آمار کرونا

رشد بیت کوین در بدترین بحران اقتصادی قرن با افزایش آمار کرونا

با گسترش ویروس کووید – 19 و   افزایش آمار کرونا  ضمن به  خطر افتادن جان  میلیون ها نفر، شاهد بزرگترین بحران اقتصادی طی قرن گذشته هستیم. این بحران اقتصادی ضرورت و خاصیت ارز های دیجیتال و بیت کوین را به دنیا ثابت کرده است. این در صورتی است که با مشکلاتی اقتصادی که قرنطینه ایجاد کرده است دولت ها بدنبال انتشار  اسکناس هستند و این موضوع تورم را در دولت در پی خواهد داشت.  همچنین قیمت بیت کوین رشد دوباره خود تا 10 هزار نیز تجربه کرد.

    تجلیل بزرگترین بانک آمریکا (JPMorgan) از ارز دیجیتال بیت کوین

کووید - 19 - بانک جی پی مورگان آمریکا - آمار کرونا - قیمت بیت کوین - ارز های دیجیتال
تجلیل بزرگترین بانک آمریکا (JPMorgan) از ارز دیجیتال بیت کوین

بانک بزرگ جی پی مورگان (JPMorgan) در  یک گزارش با عنوان، ( اولین آزمون ارز دیجیتال – طلای دیجیتال یا یک تکه فلز نا چیز یا چیزی ما بین این دو ؟!) بیان نموده است که بیت کوین بعد همه گیری کرونا و بحران اقتصادی که نتیجه این همه گیری و قرنطینه بود، نمایشی مثبت از خود نشان داد. چرا که با افت بازار ها و سهام  توانست هویت خود را به عنوان یک ارز به نمایش بگذارد.

در این گزارش نوشته است که بیت کوین مانند حبابی سریعا رشد کرد و ما همان سرعت این حباب ترکید و شاهد افت قیمت آن بودیم. در هر حال بیتکوین کمتر پیش آمده که زیر قیمت تولید خود باشد ( ماینینگ بیت کوین ) باشد و در هر شرایطی ارزش خود را حفظ نموده است. از جمله این شرایط، بحران اقتصادی که بخاطر قرنطینه و همه گیری کرونا در ماه مارس 2020 بود و بازار ها و سهام ها شاهد سقوط شدید بودند، بیتکوین توانست بعد از سقوط دوباره پابرجا شود.

این بحران اقتصادی برای بیت کوین نوعی آزمون بود که به عموم جامعه و الخصوص بانک ها ثابت کند که بیتکوین بی ارزش نیست و حتی در شدید ترین بحران اقتصادی قرن از جنگ جهانی دوم تا کنون، موفق شده سربلند بیرون بیاید.

سرپا شدن دوباره ی بیت کوین در بحران اقتصادی کرونا

قیمت بیت کوین در بحران اقتصادی کرونا به زیر 4000 هزار دلار سقوط کرد و یکباره نزدیک به 50 درصد از ارزش خود را از دست داد. بسیاری افراد ازین طلای دیجیتال نا امید شدند، ولی بیت کوین  دوباره قد علم کرد و شاهد رشد قیمت آن به بالای 10000 دلار نیز بودیم.

بیت کوین  در بحران اقتصادی کرونا موفق شد  نسبت به دارایی ها  همچون  طلا، منابع دولتی، سهام و همچنین ارزهای فیات ( اسکناس) عمکلرد بهتری  از خود نشان دهد.

این در حالی بود که با توجه به همزمانی بحران اقتصادی و هاوینگ بیت کوین، شاهد  کاهش شدید هشریت شبکه بیت کوین نیز بودیم.

البته برخی تحلیلگران بانک جی پی مورگان بر این باور هستند که بیت کوین هنوز نمی تواند به عنوان یک ارز شناخته شود. چرا آنها آن را وسیله برای سفته بازی می دانند تا یک ذخیره ارزشمند. البته از آنجای که با گسترش ارز های دیجیتالی چون بیت کوین واسطه هایی مثل بانک ها، کمرنگ خواهند شد. به تعریفی دفاع از بیت کوین توسط بانک ها عجیب بنظر می رسد.

در سال 2017 مدیر ارشد همین بانک جی پی مورگان بنام جیمی دیمون ، تهدید کرد بود که اگر کارمندانش را حین معامله با بیت کوین ببیند آنها را اخراج می کند. چراکه او بیت کوین را مسخره و علیه قوانین بانک خود می دانست.

افزایش  آمار کرونا و بحران اقتصادی

کووید – 19 در اخواخر سال 2019 میلادی در چین اغاز شد و بدنبال بدون آنکه کسی فکر آن را هم نمی کرد که کرونا بتواند چنین گسترش یابد و یک ویروس  دنیا را فلج کند. حال آنچه مشاهد می شود این است که این ویروس قصد پایان دادن به بازی را ندارد، و آمار ها در بسیاری از کشور ها با وجود قرنطینه کماکان در حال افزایش است.

دولت ها تصمیم داشته اند تا ساخت واکسن کرونا، با قرنطینه آمار مبتلایان را کنترل نمایند. ولی این قرنطینه خود بحران دیگر رقم زد، بدترین بحران اقتصادی قرن با قرنطینه کرونا رقم خورد. حال بسیاری از کشور ها از جمله ایران و ایالات متحده آمریکا تصمیم به کاهش قرنطیه گرفته اند. اما با این حال بحران اقتصادی حاصل از قرنطینه ضررهای جبران ناپذیری الخصوص به خطوط هواپیمایی و صنعت گردشری  وارد کرده است. میلیون ها نفر در سرار دنیا بیکار شده اند اند در ایالات متحد امریکا  نرخ بیکاری 30 درصد افازیش یافته است و حتی با وجود کمک های دولتی هروز به تعداد افراد بی خانمان که توایی پرداخت اجاره ندارند افزوده می شود. در ایران هم شاهد افزایش حاشیه نشینی مردم در شهرهای بزرگ هستیم، چرا که بسیاری از افراد توانایی پرداخت اجاره در شهر را ندارند.

برای مهار کرونا 8 تریلیون دلار هزینه شده است، که البته این رقم هنوز کافی نیست. دولت با چاپ اسکناس تلاش در پنهان کردن فاجعه اقتصادی خود دارند و حال باید زین پس مردم شاهد تورم شدید بخاطر چاپ بیش از حد اسکناس و پول فیات باشند. بیش از هر زمانی دیگر پول فیات و اسکناس ارزش بدون پشتوانه ی خود را ثابت خواهد کرد.

بیت کوین جایگزینی مناسب برای اسکناس

بیت کوین که ارز ضد تورمی است در این بحران اقتصادی سر افراز بیرون آمده است . زمانی که بخاطر کرونا قیمت بیت کوین تا 3600 دلار سیر نزولی را تجربه کرد بسیاری از افراد از سرمایه گذرای در این ارز بکل ناامید شده اند. ولی با هاوینگ بیت کوین که موجب نصف شدن عرضه بیت کوین می شود و ویژگی ضد تورمی این ارز دیجیتال است، مشاهد کردیم که قیمت بیت کوین به بالای ده هزار دلار نیز صعود کرد.

نا گفته نماند این در حالی است که با هاوینگ بیت کوین فعلا هشریت شبکه کاهش یافته است و نمی شود توقع صعود قیمت بطور ناگهانی  را  داشت. حال تجربه نشان داده است که با هاوینگ بیت کوین می توانیم انتظار افزایش چندین برابری قیمت این ارز طی مرور زمان باشیم.  چرا که عرضه بیت کوین کاهش یافته و این ارز همچون طلا نایاب تر از گذشته شده است.

بسیاری از افراد با مشاهده ی خاصیت اسکناس ها و پول ها که می توان آنها را بدون هیچ محدودیتی چاپ کرد و چندی بعد شاهد بی ارزش شدن آنها بود، روی به سرمایه هایی همچون بیت کوین آورده اند. بنظر می رسد در بحران اقتصادی پیش رو وقت آن را رسیده است که ارز های دیجیتال خود از خود نشان دهند و جای خود را در بازار جهانی  تثبیت کنند.

جهت خرید و فروش بیت کوین و سایر ارز ها و همچنین راه اندازی فارم استخراج ( فروش انواع ماینر ) با ما در تماس باشید.

اینستاگرام ما

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat