اخبار دولت، وضعیت ماینر ها و دستگاه های استخراج ارز دیجیتال قاچاق مشخص کرد - جواز ماینینگ - استخراج ارز دیجیتال - بیت کویم - هیئت دولت

دولت، وضعیت ماینر ها و دستگاه های استخراج ارز دیجیتال قاچاق را، مشخص کرد

 

در مرداد ماه 1398 شاهد به رسمیت شناختن ماینینگ و استخراج ارز های دیجیتال به عنوان یک صنعت در کشور بودیم. بعد 13 مرداد ماه وظیفه ی صدور جواز ماینینگ به وزارت صنعت، معدن وتجارت محول شد. لذا ماینر هایی که پیش از  تاریخ 13 مرداد 98 وارد کشور شده بودند و جواز مرتبط را نداشتند، بلا تکلیف ماندند و حتی برخی  از  آنها به ناچار به فعالیت غیر قانونی روی آوردند.

پایان بلاتکلیفی ماینر های قاچاق

در تاریخ 9 تیر 99، هیئت وزیران با اعلام بیانه ای در وب سایت دفتر هیئت دولت، تکلیف ماینر های فاقد جوازی که پیش از تاریخ مرداد 99 وارد کشور شده اند را مشخص کرد. طبق این بیانیه آن دست از ماینر ها و دستگاه های استخراج ارز دیجیتال که پیش از 13 مررداد مرداد 98 وارد کشور شده اند قاچاق محسوب شده و لذا مالکان این ماینر ها قادر خواهند بود با پرداخت جریمه و عواض آنها وضعیت این ماینر ها را مشخص  و مشکل آنها را بر طرف نمایند.  پرداخت عوارض و جریمه و کلیه حقوق دولتی به صورت اینترنتی خواهد بود.

طبق این بیانیه کلیه مالکان ماینرها از تاریخ اعلام وزارت صنعت و معدن و تجارت، نهایتا یک ماه مهلت خواهند داشت که اطلاعات شخصی و هویتی خود و نوع  و تعداد ماینر های  ( دستگاه های استخراج ارز دیجیتال) را در سامانه ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت به آنها معرفی می کند، ثبت و مشخص نمایند. لذا کلیه مالکان ماینر ها ظرف مدت یک ماه موظف خواهند بود ماینر های خود را تحویل داده و یا نسبت به دریافت جواز آنها اقدام نمایند. همچنین مراکز تحویل تجهیزات ماینر، می بایست رسید تحویل افراد را در سامانه ذکر شده، بارگزاری نمایند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت از زمان اجرایی شدن سامانه یک ماه فرصت خواهد داشت تا لیست مرکز دارای جواز  ماینینگ را، اعلام نماید.

همچنین دستور العمل نحوه دریافت مجوز و درگاه مختص آن، از تاریخ مصوبه هیئت وزیران ( 9 تیر 99 ) طی مدت یک ماه از طرف وزارت صمت در سامانهG4b (درگاه ملی مجوز های کشور) بارگزاری خواهد شد.

 

دریافت فایل pdf  مصوبه هیئت وزیران در تاریخ 15 / 4 /99

 

 



 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat