سود دهی ماینر ها - افزایش قیمت بیت کوین - استخراج بیت کوین

درآمد استخراج رمز ارزها، با افزایش کارمزدها، در حال افزایش است

ماه اخیر شاهد رشد قیمت بیت کوین و اتریوم بودیم این موضوع تاثیر مستقیمی بروی رشد درآمد ماینرهای آنها داشته است.

درآمد حاصل از استخراج اتریوم با رشد اخیر قیمت آن  افزایش پیدا کرد

با افزایش  کارمزدها اتریوم، که طی 24 ساعت به دو برابر رسیده، شاهد رشد درآمد ماینرهای استخراج اتریوم هستیم. گزارش حاصل از پلتفرم Glassnode این موضوع را نشان می دهد که درآمد ماینر از تراکنش های اتریوم به  با رکود تازه ای به رقم 16.5 میلیون دلار رسیده است.  این آمار برای 11 شهریور ماه است و می توان آن را با یک روز قبل که 8.1 میلیون دلار بود قیاس کنیم که نزدیک به دو برابر شده است.

همانطور که شاهد هستیم درآمد ماینرهای استخراج اتریوم،  به میزان زیادی تحت تاثیر کارمزد تراکنش های  اتریوم است. متغیر درآمد حال از تراکنش برای مثال برای روز 18 مرداد ماه بین 140 هزار دلار تا دو میلیون دلار نواسان داشته است و بشدت در حال نوسان است.

درآمد ماینر های اتریوم با افزایش کارمزد های تراکنش اتریوم به شکل خیره کننده ای افزایش یافته که البته این موضوع با ادامه افزایش کارمزد ها می تواند نگران کننده باشد.

علت افزایش کارمزد اتریوم

میانگین کارمزدهای شبکه اتریوم در11 شهریور ماه به رقم 11.7 دلار رسیده است. فعالیت های دیفای (مدیریت مالی غیر متمرکز) تاثیری مستقیمی بروی کارمزد اتریوم گذاشته و کارمزهای ترکنش این در شبکه به شکل غیر قابل باوری افزایش یافته است بسیاری از تحلیل گران رشد اخیر کارمزد اتریوم را همین فعالیت های دیفای می دانند.  همچنین رقم معملات در صرافی های غیر متمرکز نیز به عدد 11 میلیارد دلار رسید.

افزایش درآمد جهانی ماینرهای بیت کوین

طی هفته ای اخیر شاهد رشد قیمت بیت کوین به بالای مرز 11 هزار دلار بودیم، و حتی بصورت موقتی قیمت بیت کوین مرز 12 هزار دلار را بارها رد کرد و ماینرها انگیزه بیشتری برای استخراج بیت کوین پیدا کردند. ضمنا با افزایش حجم تراکنش های بیت کوین شاهد افزایش نرخ کارمزد تراکش های بیت کوین بودیم که این موضوع با درآمد جهانی ماینینگ رابطه مستقیم دارد.

بر اساس گزارش Coin Metrics طی سه ماهه اخیر درآمد ماینینگ و استخراج بیت کوین در مقیاس جهانی از 300 میلیون دلار به 368 میلیون دلار پیشرفت داشته است، و این موضوع بیانگر افزایش انگیزه ماینرها برای استخراج بیت کوین است. نا گفته نماند که این درآمد در صورتی که ماینر ها فورا به فروش بیت کوینهای خود اقدام کنند محاسبه شده و حال ممکن است جهت سرمایه گذاری بیت کوین خود را ذخیره نمایند.

 

افزایش در آمد استخراج بیت کوین
در آمد حاصل از ماینینگ بیت کوین بصورت بصورت ماهانه

 افزایش کارمزد شبکه بیت کوین و افزایش درآمد ماینرها

از میزان درآمد ذکر شده  368 میلیون دلار ذکر شده که درآمد ماینینگ استخراج است، 39 میلیون دلار آن مربوط به کارمزد تراکنشهای بیت کوین است. این مقدار طی یک سال نیم اخیر بی سابقه بوده است و حتی طبق آمار متوسط کارمزد های روزانه بیت کوین از 2 دلار پایین تر نمایده است.

فارم های بزرگ استخراج بیت کوین در حال گسترش هستند

فارم های بزرگی چون Marathon Patent Group و Canaan Creative به خرید و ابدیت دستگاه های ماینر خود ادامه  می دهند و میزان استخراج برخی از آنها تا 160 درصد افزایش داشته است.این موضوع بیانگر امید آنها به افزایش نرخ بیت کوین نیز می تواند باشد. پیشبینی ها این گونه عنوان می کند که تا پایان سال 2020 قیمت بیت کوین طبق روند پیش رو تا 25 هزار دلار خواهد رسید.

جهت مشاوره و راه اندازی فارم استخراج بیت کوین و یا تریدینگ ارز های دیجیتال  با سایت علیرضا فرید  در تماس باشید.

 

 

مرداد 99

افزایش مجدد فعالیت ماینر ها با افزایش قیمت بیت کوین

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای مرز 12 هزار دلار، شاهد افزایش هشریت شبکه و فعالیت ماینر ها جهت استخراج بیت کوین هستیم. هشریت شبکه بیت کوین در حال حاضر به رقم 129 تراهش بر ثانیه رسیده است. این در حالی است که بعد هاوینگ بیت کوین شاهد کاهش پاداش استخراج بیت کوین از 12.5 به 6.25 واحد بودیم. این موضوع  سبب شد که نرخ هشریت ماینرها از 121 تراهش به 90 بر ثانیه تراهش کاهش پیدا کند. با همه گیری کرونا و تمهیداتی که فدرال رزرو برای مقابله با آن در نظر گرفت، با ترس از تورم و بی ارزش شدن دلار بسیاری از افراد روی به طلا و دارایی هایی چون بیت کوین آوردند.

قیمت بیت کوین در حال حاضر،  12046  دلار است، و مقاومت 12 هزار دلاری را شکته و به بالای 12200 رسیده است . طی ماه اخیر سه بار به بالای 12 هزار دلار صعود کرد اما دو بار قبلی به مرز 11500 دلار سیر نزولی داشت. برخی پیشگویی ها بر اساس شرایطی که در دو هاوینگ قبلی (2012 و 2016) رخ داد، این گونه عنوان می کند که قیمت بیت کوبن براساس مدل های پیشین می تواند به 50 هزار دلار برسد. این در شرایطی است که امیدی به ارزش دلار نیست و بسیاری در طلا و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردند.

قیمت طلا مرز 2000 دلار به ازای هر انس را نیز رد کرده است .چندی پیش خبر هایی مبنی بر استخراج طلا در آینده نزدیک در فضا به گوش می رسید که ارزش طلا را در آینده زیر سوال می برد.

 

افزایش فعالیت ماینر ها برای استخراج بیت کوین ادامه خواهد داشت

بطور معمول با هاوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج ماینر ها باید شاهد کنارگیری ماینر ها باشیم چون سود استخراج کم خواهد شد. ولی با تعدیل سختی شبکه و کاهش آن، که موجب راحت تر شدن فعالیت ماینر ها برای استخراج شده،  آنها را به ادامه پردازش برای استخراج ترغیب می کند.

شرکت Marathon Patent Group که فعال در حوزه استخراج رمز ارز است،  اخیرا از شرکت Bitmain تعداد 10500 دستگاه انت ماینر Antminer s19 pro خریداری کرده است. این موضوع حاکی از افزایش تمایل به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

در حال حاضر به گفته نایب رئیس شرکت poolin شاهد افزایش فعایت ماینر ها هستیم . کاهش 2.8 درصدی سختی شبکه و افزایش قیمت بیت کوین ماینر ها را برای استخراج بیت کوین ترغیب کرده و در آینده شاهد افزایش بیشتر هشریت شبکه خواهیم بود. همچنین ماینر های قدیمی با این رشد قیمت، دوباره شروع به کار کرده اند و به سود دهی رسیده اند.

 چین فصل پرباران خود را پشت سر می گذراند در استان سیچوان چین، شاهد ارائه برق ارزان قیمت برای ماینر ها از طریق نیرو گاه های برق آبی هستیم.  این یکی از دلایل افزایش نرخ هشریت شبکه بیت کوین است.

آمار ها حاکی ازین است که ماینر ها علاقه چندانی به فروش بیت کوین های خود ندارند و به آینده قیمت بیت کوین خوش بین هستند. این موضوع خود موجب افزایش تقاضاشده و بر سیر  صعودی قیمت بیت کوین تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

 

 

 

 

 

اسفند 98

رکورد جدید در استخراج شبکه بیت کوین

رکورد جدید در استخراج بیت کوین - ارز دیجیتال - ویروس کرونا و کسب وکار
هشریت بیت کوین

هشریت شبکه بیتکوین که در واقع میزان استخراج بیت کوین در شبکه را نشان میدهد، به رکورد جدید رسید.در روز 12 اسفند (2 مارس ) ماه هشریت شکه به 130 میلیون تراهش بر ثانیه رسید.این رکورد با شروع یک پروسه صعودی از استخراج بیتکوین از اول سال نو میلادی شروع شده است.ویروس کرونا و بهم ریختن بازار جهانی و سقوط ارزش بیتکوین و دلار هم باعث نشده که ماینر ها نسبت به استخراج بیت کوین بی میل بشوند.در حالی که با گسترش ویروس کرونا بسیاری از کسب و کار ها و مشاغل متضرر شده اند ولی بنظر میرسد این موضوع در ماینر ها و فارم های استخراج تاثیر منفی نداشته است.

 

رکورد جدید برای هشریت بیت کوین

رکورد قبلی شبکه بیتکوین که در ماه اکتبر سال میلادی گذشته رخ داد  110 میلیون تراهش بر ثانیه بود.این در حالی است که در ماه می یا به عبارتی اردیبهشت ماه سال آینده، شاهد پروسه هاوینگ بیت کوین – Bitcoin halving- خواهیم بود.در هاوینگ بیتکوین،  پاداش استخراج این ارز دیجیتال به نصف خواهد رسید و از 12.5 به 6.25 واحد بیت کوین سیر نزولی خواهد داشت.در واقع این موضوع مزارع و فارم های استخراج بیتکوین را راغب تر کرده است و بسیاری دست به خرید ماینر های نو زده اند و خود را برای هاوینگ بیت کوین آماده کرده اند.

در واقع این انتظار میرود که قیمت بیتکوین شاهد افزایش محسوسی بعد از هاوینگ این ارز دیجیتال باشد.بسیاری از صاحبان ماینر ها با وجود ریزش مقطعی قیمت بیت کوین خود را برای سرمایه گذاری طولانی مدت در این صنعت آماده کرده اند.ماینر ها و استخراجگر ها توجه زیادی به نوسانات قیمت بیتکوین ندارند و انتظار دارند مانند هاوینگ های گذشته که هر چهار  سال یکبار رخ میدهد شاهد سیر صعودی قیمت بیتکوین باشند.

 

کسب و کار های صدمه دیده از ویروس کرونا

با شیوع و گسترش ویروس کرونا بسیاری از کسب وکار ها صدمه دیده اند، که این موضوع منحصر به چین و ایران نمی شود.صاحبان رستوران ها و کافی شاپ ها و یا حتی کسبه بازار روزهای سختی را تجربه می کنند. بنظر می رسد صنعت ماینینگ می تواند راه حال مفیدی برای جبران این موضوع باشد،و این موضوع بی ربط با رکورد جدید نباشد.

 

 

دی 98

رکورد جدید برای هشریت شبکه بیت کوین و رسیدن به مرز قیمت 8000 دلار

رکورد جدید برای هشریت شبکه بیت کوین و رسیدن ارز دیجیتال بیت کوین به مرز 8000 دلار - ماینر - استخراج بیت کوین -
رکور هشریت شبکه بیت کوین

امروز نیز شاهد افزایش چشمگیر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بودیم بطوری تا 400 دلار رشد داشته است.قیمت بیتکوین به 8000 دلار نزدیک شده است.این در حالی است که به طی چند ماه آینده شاهد هاوگینگ بیتکوین خواهیم بود.و هشریت شبکه بیت کوین توانسته به بالاترین سطح خود با رکورد جدید برسد.هشریت که در واقع به میزان قدرت پردازشی است، که ماینر ها در اختیار شبکه بیتکوین می دهد.

ماینر ها بالاترین میزان هشریت را دراختیار شبکه ارز دیجیتال بیت کوین قرار داده اند ( رکورد جدید)

هشریت شبکه بیتکوین که قدرت پردازش ارائه شده توسط ماینر ها برای شبکه میباشد .طی یک هفته از 9 دی که 93 اگزا هش بر ثانیه بود. اکنون به رقم 119 اگزا هش رسیده است. و رشد چشمگیری داشته است.

این در حالی است که رکورد نرخ هشریت برای شبکه بیتکوین 114 اگزا هش در ثانیه بوده است.این افزایش هشیریت در شبکه  موجب افزایش امنیت شبکه بیتکوین شده است چراکه ماینر ها با اطمینان بیشتر با توجه به سختی شبکه  به پردازش می پردازند.

میتوانیم اینطور اثبات کنیم که افزایش نرخ هشریت با رشد قیمت بیتکوین رابطه مستقیم دارد.

مرز 8000 دلار برای قیمت بیت کوین

میتوان برای این افزایش قیمت دلایلی متعددی اورد که از جمله آن تنش های موجود در خاورمیانه و افزایش هشریت شبکه بیتکوین است.همچنین به فرایند هاوگینگ که به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین میپردازد اشاره کنیم.

در اردیبهشت ماه سال آینده شاهد نصف شدن تولید بیتکوین خواهیم بود . بطوری که از در هر دقیقه از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین خواهد رسید.و در نتیجه شاهد کمیابی بیتکوین و در پی آن افزایش نرخ این ارز دیجیتال خواهیم بود.

در صورتی که بیتکوین به سطح 8000 دلار یا 8200 دلار برسد و بتوان در این  سطح قیمت مقاومت  نشان دهد میتوانیم شاهد رشد بالاتر آن باشیم.

همچنین ذخایر ارز تتر Tether افزایش یافته که جزو رمز ارز های با ثبات است. و حجم بازار های ارز دیجیتال با 10 میلیارد دلار رشد به از روز گذشته به 214 میلیارد دلار رسیده است که این عوامل در مجموع خود در افزایش نرخ بیتکوین دست دارند.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat