بانک مرکزی فرانسه

رونمایی اقتصاد فرانسه از ارز دیجیتال جدید خود و آزمایش آن

کشور  فرانسه  قصد دارد که بعد از سال 2020 میلادی توسط بانک مرکزی این کشور یک ارز دیجیتال را پشتوانه این بانک به شکل آزمایشی در اقتصاد خود امتحان نماید.

François Villeroy de Galhau فرانسوا ویلو دوگیلو رئیس بانک مرکزی قرانسه در کنفرانسی که به میزبانی- مرکز  نظارت مالی فرانسه-ACPR-اعلام کرد که ارز دیجیتال خود   توسط بانک مرکزی فرانسه به صورت آزمایشی عرضه خواهد کرد.

وزیر اقتصاد فرانسه بیان نمود که با که احساس اون نسبت به فناوری بلاکچین وارز دیجیتال نگاهی مثبت است .(ولی از آنجا که این فناوری هنوز جا نبفتاده به صورت کامل) باید  با احتیاط و بجا  قدم برداشت و نباید ریسک کرد. در نتیجه بعد از سال جدید در سه  ماه اول  ارز دیجیتال خود بصورت ازمایشی ارائه خواهد کرد.همچنین برونو لومر  وزیر اقتصاد کشور فرانسه امکان عرضه این ارز دیجیتال را در نشست وزرای اقتصاد اروپا بیان کرده بود.

چندی وزیر اقتصاد فرانسه نسبت ارزدیجیتال لیبرا که توسط شرکت فیسبوک عرضع شده بود نظر منفی داده بود. و آن را خطر افرین خواند چرا که ادغا داشت فیسبوک تسلط مالی اروپا را هدف قرار داده و ومیتواند برای آن تهدیدی باشد.

تمایل اقتصاد و بانک مرکزی سایر کشور ها برای ارائه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی

دولت چین از حدود 6 سال گذشته تحقیقات خود را پیرامون فناوری بلاکچین و ارائه ارزدیجیتال با پشتوانه پول ملیش یوان چین شروع کرده و در مرحله آزمایش و برسی است .و زمان مشخصی را برای ارائه آن فعلا تعیین نکرده است.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
دیدگاه ایلان ماسک نسبت به بیت کوین
اخبار

حمایت مشروط ایلان ماسک از بیت کوین

این روزها تمامی اخبار منفی به سمت بیت کوین سرازیر …

سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat