وزیر اسبق اقتصاد

وزیر اسبق اقتصاد : ارزدیجیتال انحصار بانکهای مرکزی در انتشار پول را در آخر خواهد شکست

وزیر اسبق اقتصاد با بیان این موضوع که ، فناوری بلاک چین در آینده در حوزه‌های بیمه و مالیات و به‌طورکلی اقتصاد هوشمند ورود خواهد کرد،  وی افزود که با افزایش نفوذ بلاک چین انحصار بانکهای مرکزی در انتشار پول سنتی در نهایت شکسته خواهد شد.

 

به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سید شمس‌الدین حسینی در همایش تخصصی “زنجیره بلوکی و ارزهای دیجیتال ؛ کاربرد و تنظیم مقررات” افزود:

“به نظر خواهد رسید در آستانه انقلاب صنعتی چهارم قرار داریم که تحولات فراگیر در عرصه‌های فناورانه را در پی خواهند داشت. این انقلاب فناورانه در امتداد انقلاب سوم اقتصادی یا انقلاب دیجیتال قرار دارد”

حسینی ذکر کرد :  بلاک چین یکی از پدیده‌های مهم عصر انقلاب چهارم صنعتی میباشد که یکی از پیشرانهای اقتصاد دیجیتال یا اقتصاد هوشمند بشمار می‌آید.

وزیر اسبق اقتصاد با ذکر به رویکرد مبدعان معروفترین  ارزهای دیجیتال یا بیت کوین بر اساس فناوری بلاک چین گفت:

بیت کوین با ادعای مقابله با بانکهای مرکزی و انحصار انتشار پول  ایجاد  شده است. اما به نظر رسیده است در  آینده  پیشرو  در عرصه‌هایی مثل مالیات و بیمه نیز بلاک چین نقش‌ داشته باشد.

وزیر اقتصاد دولت دهم با ذکر  این‌که “ زمانی به دنبال درک اقتصاد برخط بوده ایم اما امروز مفهوم اقتصاد بر تقاضا مطرح شده است.” گفت :

“در اقتصادهای اتکا بر فناوری انعطاف بسیار زیادی وجود داشته است  و شغل‌ها دیگر دائم و پایدار نمیباشند. وی ذکر کرد ، گزارش سال 2015 مجمع جهانی اقتصاد این نشان  را می‌دهد 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهان تا سال 2025 درگیر حوزه بلاک چین خواهد شد.”

حسینی نیز  با ذکر  اینکه کنار اقتصاد مجازی ، امروزه پولهای مجازی مقابل پول‌های واقعی مطرح شده‌اند گفت:

“این تکنولوژی  در حوزه ارز دیجیتال، انحصار انتشار اسکناس از سوی بانک‌های مرکزی را از میان خواهد برد. در واقع  به‌سرعت در حال گذار از پول الکترونیکی به پول مجازی میباشم. در سال 2012 بانک مرکزی اتحادیه اروپا پول مجازی و پول الکترونیکی را با هم مقایسه نمود اما سه سال بعد گزارش اولیه خود را اصلاح کرده. در گزارش جدید تأکید همچنین  ذکر شده  پول‌های مجازی دیگر محدود به محیط‌های مجازی نیست ، این واقعیتیست که امروزه به خوبی شاهد آنیم.

وزیر اسبق  اقتصاد دراخر مباحث خود به عملکرد نهادهای حاکمیتی در برخورد و مواجهه با پول‌های مجازی و ارزهای دیجیتال اشارهن مود و ذکر کرد :

“سال گذشته  شورای مقابله با پول‌شویی استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده بود اما  در اخر دیدیم که خیلی این مصوبه اثرگذار نبوده و در نهایت نزدیک به 2 ماه قبل شورای عالی فضای مجازی به این موضوع داخل شد و قرار  شد ممنوعیت قبلی در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال برطرف شود.اما  پیام اصلی این مصوبه تنها به قیمت برق مصرفی استخراج بیت کوین اشاره کرد و جنبه‌های مهم نهادی این پدیده نوظهور  پیگیری لازم  نشده است.”

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat