ماینر چیست ؟ -خرید ماینر - استخرج بیت کوین - استخراج ارز دیجیتال

ماینر چیست ؟ | منظور از Asic چیست ؟

اگر می خواهید وارد عرصه ی سود آور و نوظهور  ارز دیجیتال و استخراج بیت کوین شوید .ضروری است که بدانید ماینر چیست . اگر قصد خرید ماینر را دارید باید با این وسیله آشنایی لازم را داشته باشد که با منطبق با هدفتان از استخراج ارز دیجیتال بهترین ماینر را انتخاب کنید.

آغاز استفاده از ماینر

در ابتدای پیدایش بیت کوین به وسیله Pc ، که خود  شامل CPUپردازنده و یا Graphic card – کارت گرافیک استاندارد و معمولی بود شما قادر بودید بیت کوین استخراج کنید.چرا که شبکه بیت کوین به گستردگی فعلی نبود و هنوز بحث استخراج ارز دیجیتال به داغی امروز پیش نرفته بود. در واقع سختی شبکه به شکلی امروزی نبود و رقابت جهت استخراج بیت کوین کمتر بود.

در ابتدا استخراج با cpu مرسوم بود بعدا کاربران به این نتیجه رسیدن استفاده حضور پردازنده  کارت گرافیک graphic card cpu در کنار  cpu  بسیار کوثر است. و بعد ها  با گسترش شبکه و افزایش فرایند ماینینگ و رشد سختی شبکه رقابت بین ماینر ها جهت استخراج  افزایش یافت   به تولید  ماینر ها یا Asic ختم شد.

Asic ( ماینر ) چیست ؟

Asic ( ای سیک ) در واقع به وسیله ای  که  از مجموع  مدار ها  یا چیپ هایی که بشکل اختصاصی برای هدف خاص ، بشکل کاربردی  و بصرفه ساخته شده اند اطلاق می گردد.این وسیله  خیلی بهتر از چیپ ها یا تراشه معمولی دیگر فرایند پردازش را با  صرفه انرژی کمتر انجام خواهد داد.هر چند هزینه ی تولید Asic نسبتا بالاست ولی بخاطر کارایی بهینه ای که دارد بصرفه خواهد بود.

به فرایند استخراج ارز دیجیتال اصطلاحا ماینینگ Mining گفته می شود.

در حال حاضر فرایند استخراج بیت کوین یا  ارز های دیجیتال دیگر شامل سه مرحله خواهد بود

  1. انتخاب و خرید ماینر (Asic) مورد  نظر بنابر میزان سرمایه گذاری و هدفی که از استخراج داریم .
  2. انتخاب یک کیف پول دیجیتال ( Wallet )  که ضمن امن بودن ، کارایی مناسب  را داشته باشد.
  3. آماده سازی جهت فرایند ماینینگ و متصل شدن به یک استخر جهت استخراج ارز دیجیتال

 

انتخاب ماینر مناسب

مقرون بصرفه
چرتکه

 

 

در هنگام خرید ماینر با برند های معتبری  از جمله شرکت بیت مینBitmain  که با برند Antminer  دستگاه های خود را تولید می کند. و جزو بهترین برند ها برای ماینر می باشد.همچنین برند واتس مایر ( Whatsminer ) که محصول  M20 ماینر  آن با 68 تراهش بر ثانیه جزو ماینر های بروز و کارآمد محسوب می شود.

 همچنین شرکت  INNOSILICON  و Cheetah  نیز جزو برند های مطرح در این حوزه است . البته باید در نظر داشت که شرکت های متفرقه  در این حوزه می باشند که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.

همچنین باید توجه داشتیم باشیم که ماینر ها عمر مفید دارند، و امکان دارد  در صورت عدم آگاهی ، ماینر کارکرده را که عملا کارایی ندارد  را توسط افراد سود جو خریداری کنیم.پس تلاش کنید هنگام خرید ماینر به فروشگاه ها  و مراکزی که دارای مجوز رسمی از وزارت  صنعت و معدن هستند مراجعه نمایید.

 

پارامتر هایی که در خرید ماینر باید در نظر بگیریم:

  • میزان هشریت دستگاه ماینر

هشریت در واقع توان دستگاه ماینر در پردازش و استخراج ارز دیجیتال را نشان خواهد داد . که با TH/s (تراهش بر ثانیه ) نمایش داده می شود و واحد آن هشریت  است . بطوریکه هرچقدر این عدد بالاتر باشد با میزان درآمد شما رابطه مستیقیم دارد. گزینه هشریت در کشور هایی که برق ارزان ارائه می شود و یا افرادی که از نیروگاه خصوصی استفاده می کنند  و برق ارزان دارند ، حرف اول را خواهد زد.

  • مبزان برق مصرفی دستگاه

در کشور ما که برق آنچنان هم ارزان نیست و محدودیت داریم . بخصوص اینکه اگر بخواهیم با تعرفه برق صادراتی کارکنیم باید به میزان برق مصرفی دسگاه اهمیت ویژه ای بدهیم.  توان مصرفی دستگاه با واحد وات WAtt نمایش داده می شود . هرچقد نسبت هشریت و توان مصرفی دستگاه عدد کمری باشد میزان کار آمدی آن دستگاه بهتر خواهد بود.

  • قیمت ماینر

قیمت ماینر پارامتری مهمی است بطوریکه باید در نظر داشته باشیم که میزان سرمایه گذاری ما طی چه مدت زمان برگشت خواهد داشت.

برای اینکه مقرون بصرفه بودن ماینر خود را برسی کنیم باید با پارامتر های میزان هشریت یا توان استخراج دستگاه ،مصرف برق دستگاه و هزینه برق که بسیار مهم هست را نظر بگیریم.

 

اگر قصد خرید ماینر را دارید می توانید از سایت فروشگاهی علیرضا فرید که دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن است دیدن فرمایید و خریدی امن را تجربه کنید.

محصولات ما

بیتشر بدانید:

دستوالعمل وزارت نیرو برای استخراج ارز دیجیتال

 

 

کلمات کلیدی : ماینر چیست ؟ – خرید فروش بیت کوین – ارز دیجیتال

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.