اینترنت ملی

خلاصه ای در مورد اینترنت ملی وشبکه اطلاعات ملی

در هفته های اخیر سر و بعد از اعتراضات جهت گرانی بنزین و بدنبال آن قطع شدن اینترنت اکنون بحث شبکه اطلاعات ملی  و اینترنت ملی به گوش می رسد.این صحبت ها از سخنان حسن روحانی در مجلس شروع شد که عده را به این فکر انداخت که نکند (اینترنت مِلی) به معنای قطع ارتباط با سایت ها و دنیای خارج از کشور باشد.اما کمی بعد وزیر ارتباط آذر جهرمی  آن را به شکل دیگری برای عموم معنا کرد.

اینترنت ملی مفهوم درستی ندارد شبکه ملی اطلاعات  درست است

به گفته وزیر ارتباطات اینترنت ملی مفهوم خارجی نداشته و اینترنت را یک شبکه جهانی دانست که کلمه ی ملی برای آن کاربردی ندارد. شبکه ملی اطلاعات  تعریف متفاوتی از اینرنت ملی و قطع اینترنت جهانی است.

شبکه اطلاعات ملی

شبکه اطلاعات ملی به زبان ساده تغییر مسیر یابی سایت داخلی از خارج از کشور به داخل است.و سایت های داخلی  با دامنه ir شناسایی شده و اطلاعات و دیتای آن ها در سرور های داخلی پشتیبانی می شود. از جمله کشور هایی که این طرح را پیاده کرده کره جنوبی است که به کاربران خود سرعت بالایی از اینترنت را سرویس میدهد.

و ازین جهت که سایت های داخلی بجای مسیریابی از حارج از کشور از داخل مسیر یابی میشنود و در نتیجه سرعت بیشتر هزینه ی کمتر و در آخر امنیت بیشتری برای کاربران داخلی  خواهند داشت.

در بحث امنیتی میتواند در بعد خارجی زمانی این موضوع را در نظر گرفت که در صورت حمله سایبری به کشور سایت داخلی از خارج مسیر یابی نشده و در نتیجه سیستم های داخلی را نمی توانند هک کنند.مثل بانک ها و ..

همچنین در بحث داخلی کنترل و نظارت بیشتری روی سایت هایی که با درگاه بانکی کار کنند می توان داشت.

این امکان وجود دارد که با راه اندازی شبکه اطلاعات داخلی هزینه اینترنت برای سایت های داخلی بخصوص سایت هایی که ارشیو فیلم و سریال ارائه میدهند بسیار کمتر شود. همچنین پهنای  باند بالا به شکل غیر محدود با هزینه کمتر به مردم در داخل  ارائه می گردد.

 

 

 

کلملت کلیدی:ماینر – خرید ماینر – بیت کوین – ارز دیجیتال – مادد برد – پاور – گوشی -cpu -خرید cpu – ارز – دلار – خرید و فروش ارز-استخراج بیت کوین

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.