مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد دژپسند ارز های دیجیتال توسط دولت به رسمیت شناخته شد. و حال شاهد به رسمیت شناختن ارز های دیجیتال توسط  مجلس شورای اسلامی هستیم. مجلس شورای اسلامی  با تصویب لوایحی، رمز ارز ها را زین پس بعنوان ارز واقعی می پذیرد. این موضوع می تواند نقطه عطفی در تاریخ فعالیت رمز ارز ها در ایران باشد، چرا که امکان دریافت مجوز برای صرافی های ارز دیجیتال یا صرافی  های کریپتوکارنسی فراهم شده است.این عامل میتواند انقلابی در پذیرش همگانی ارز های دیجیتال در ایران باشد.

دریافت مجوز ارز های دیجیتال برای صرافی های داخلی

در روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی در اقدامی مثبت ارز های دیجیتال را پس از سال ها انتظار سرانجام به رسمیت شناخت، و قوانین مربوط به فعالیت آنها را تصویب نمود. همچنین مجلس بانک مرکزی را ملزم کرده است تا ظرف سه ماه بعد از اجرایی شدن ابن قانون، فهرستی از صرافی های مجاز در حوزه ارز های دیجیتال را بصورت عمومی در رسانه ها منتشر نماید.

مزایای به رسمیت شناختن رمز ارز ها در داخل کشور

این رویداد بدنبال جلوگیری از قاچاق ارز و خروج ارز از کشور اتفاق افتاده است، چرا که با اعطای مجوز به صرافی های ارز دیجیتال در داخل کشور شاهد عدم لزوم مراجعه افراد برای مبادلات خود به صرافی های ارز دیجیتال در خارج از کشور خواهیم بود، و از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل خواهد آمد. همچین امکان نظارت و کنترل ارز ها و القاء نوعی نظم به سیستم رمز ها از مزایای این قانون خواهد بود. بعلاوه این موضوع موجب پذیرش بهتر ارز دیجیتال توسط عموم افراد جامعه خواهد شد و اتفاقی مثبت برای سرمایه گذران این حوزه در داخل  کشور خواهد بود.

پذیرش رمز ارز ها 

در سال های اخیر شاهد مقاومت دولتمردان کشور های مختلف برای فعالیت رمز ارز ها بودیم. بطوری که در سال 2017 کشور چین فعالیت کلیه رمز ارز ها و مبادلات آن را غیر قانونی اعلام کرد. و در نهایت کشور چین ضمن پذیرش فعالیت این رمز ارز ها،  بصورت جدی بدنبال ایجاد یوان دیجیتال و ارز دیجیتال ملی است.

بر طبق گزاراشات مرجع تحقیقاتی (Coin Dance)  تا تاریخ فوریه سال 2019 میلادی 110 کشور ارز دیجیتال را به رسمیت شناخته اند، که ازین تعداد 10 کشور با فعالیت آنها مخالفت کرده اند، و سایر کشور ها از جمله کشور ما ایران، نسبت به این موضوع بی تفاوت بودند. البته با به رسمیت شناختن ارز های دیجیتال به عنوان یک ارز رسمی، رویکرد کشور نسبت به این حوزه مثبت بوده و می توانیم منتظر اتفاقات خوب، که یکی از آنها افزایش ذخایر ارزی است، باشیم.

ارز های دیجیتال و اللخصوص بیت کوین طی سال های اخیر با گسترش و همه گیریشان، دولت مردان را مجاب به پذیرش خود کرده اند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که این تکنولوزی و پول دیجیتال در ابتدای راه خود است و طی سالهای آینده می تواند تغییرات عظیمی در نظام اقتصادی دنیا ایجاد کند.

 

با شناخت بیشتر این ارز ها  قادر خواهید بود در این حوزه سرمایه گذاری کنید و از جمله افرادی باشید که از این فرصت بهربرده و به سود فوق العاده ای رسیده اند.  شما عزیزان می توانید جهت خرید و فروش ارز دیجیتال، فروش و تعمیر  انواع ماینر ها و راه اندازی فارم استخراج ارز به صورت قانونی، با ما در تماس باشید.

اینستاگرام ما

 

8 اردیبهشت 99

ارزهای دیجیتال توسط دولت به رسمیت شناخته شد

ارزهای دیجیتال توسط دولت به رسمیت شناخته شد - واردات ماینر ها - مصرف برق ماینر -ارزهای دیجیتال به رسمیت شناخته شد
فرهاد دزپسند : ارز های دیجیتال به رسمیت شناخته شد

بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی، فرهاد دژ پسند در نشت کمیسیون اقتصادی دولت مورخ 8 اردیبهشت  ماه سال 99، ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته شد.  بدین منظور جهت فراهم کردن مقدمات برای ایجاد ارز دیجیتال در داخل کشور به بانک مرکزی سه ماه فرصت داده شد.  بعلاوه ورود و فعالیت ماینر ها غیرقانونی نخواهد بود.

واردات ماینر آزاد شد و  طبق مصوبه کمسیون اقتصادی دولت، ارزهای دیجیتال به رسمیت شناخته شد

وزیر اقتصاد و دارای خاطرنشان کرد که موضوع بلاکچین و فعالیت پیرامون ارز های دیجیتال دو سال است که در دست برسی است.

بنابر مقررات شورای عالی مبارزه با پولشویی، فعالیت ارز های دیجیتال در سال 96 ممنوع شد. و بدنبال آن ورود ماینر ها و دستگاه های ای سیک از گمرک غیر قانونی تلقی شد. البته بدلیل تفاوت نچندان مصرف برق ماینر ها و سایر پردازشگر ها مانند کامپیوتر های شخصی (pc) تصمیم به ازاد شدن ورود این دستگاه به کشور گرفته شد.

در سال 97 در کابینه ی جدید دولت دوازدهم پیش نویس برسی ارز های دیجیتال تهیه شد،  و در دست برسی قرار گرفت.  در حال حاضر این پیش نویس تصویب شده است، و هیات دولت بنا است که این موضوع را دنبال کند.

  • به نقل از ارز نیوز طبق اظهارات فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی، فعالیت ارز های دیجیتال بنا بر مصوبه کمسیون اقتصادی دولت، به رسمیت شناخته است. 
  • ضمنا برای  واردات ماینرها و دستگاه های ماینینگ و استخراج، ممنوعیتی نخواهد بود.  

در ادامه وزیر اقتصاد عنوان کرد که بنا است سازمان استاندارد و وزیر نیرو، یک استاندارد برای واردات ماینر ها تعیین کنند.

همچنین با توجه به ارزانی برق در داخل کشور تعرفه برق برای ماینینگ و دستگاه های ماینر متوسط برق صادراتی خواهد بود. بعلاوه در زمان های اوج مصرف برق فعالیت ماینر ها ممنوع خواهد شد.

استفاده از ارز های دیجیتال در داخل کشور

در حالی که بانک مرکزی سه ماه جهت ارائه مقدمات تولید ارز دیجیتال وقت دارد، قرار است که با همکاری دو وزارت خانه صنعت و معدن و اقتصاد و دارایی، از رمز ارز ها در حوزه مبادلات مالی و اقتصاد و تجارت بین الملل استفاده شود.

وزیر اقتصاد اضافه کرد که  با قانون مند کردن و نظام بندی فعالیت این ارز ها می توان در زمان تحریم های اقتصادی امریکا حداکثر بهره را از آنها برد، و از سو استفاده ها و تخلفات پیرامون این حوزه پیشگیری کرد.

بانک مرکزی، سازمان بورس و سایر ارگان های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال موکلف خواهند بود که راه های نفوذ و سو استفاده از ارز های دیجیتال برای پولشویی را ببندند .همچنین شورای عالی مبارزه با پولشویی مسئولیت تنظیم مقررات و سیاست گذاری فعالیت رمز ارزها را، خواهد داشت.

 

اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید، برای خرید و فروش ارز دیجیتال و یا تعمیر و فروش ماینر با علیرضا فرید در تماس باشد.

 

 

مطلب مرتیط:

مصوبه وزارت نیرو و تعرفه برق استخراج ماینر ها 
زیر ساخت های لازم برای ارز دیجیتال ملی
توافق کشور های اسلامی برای جایگزینی دلار
شکستن انحصار انتشار پول در بانک مرکزی بوسله ی ارز های دیجیتال
برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi
Open chat