فناوری بلاک چین و حوزه استفاه از آن در ارز دیجیتال - استخراج بیت کوین - ماینر - ماینینگ

افزایش روز افزون استفاده از فناوری بلاک چین در حوزه های مختلف

بلاک چین که یک فناوری نوظهور است . در سال های اخیر سر وصدای زیادی به پا کرده است. از زیر مجموعه های این فناوری میتوان به ارز های دیجیتالی مثل بیت کوین  و فناوری استخراج آنها توسط ماینر ها و ماینینگ اشاره کرد .که خود روز به روز به علت سود اوریش در حال گسترش است.

بلاک چین در واقع مانند شبکه اینترنت می باشد. که با این تفاوت که اطلاعات بجای ذخیره سازی در یک سرور که میتواند مورد هجوم هکر ها قرار گیرد در بکوک هایی مشترک قرار گرفته و غیر قابل نفوذ است.این خاصیت بلاک -چین باعث شده در حوزه مختلف اطلاعات مالی علمی وداده ای مختلف را مانند یک افیس ثبت نموده و مورد تایید قرار دهد.

طبق بر اورد هایی که شده  استفاده  از فناوری بلاک چین در صنعت های مختلف  نسبت به سال 2018  ،90 در صد رشد داشته است . در واقع هروز به حوزه و کسب کار هایی که  از این فناوری  استفاده می کنند افزوده میشود.

 

فناوری بلاک چین  چگونه  در حوزه مختلف وارد شده است

 

  فناوری بلاک چین و حوزه بانکداری و استفاده ارز های دیجیتال گوناگون مثل بیت کوین

در واقع این تکنولوژی قادر خواهد بود که تحولی گشترده در نظام بانکداری  ومالی در دنیا ایجاد کند . بانک مرکزی کشور های متعددی بصورت ازمایشی ارز ها ی دیجیتال خود را که بر پایه پول ملیان بوده  مورد برسی قرار داده اند .و خود را برای انقلاب جدید در حوزه فناوری  اطلاعات اماده کرده اند.

ازجمله این کشور ها میتوان به چین که به مرحله عملی رسیده و فرانسه وحتی اتحادیه اروپا اشاره کرد.حتی  اخیرا صحبت هایی پیرامون استفاده از ارز های دیجیتال در سران 4 کشور در کوالالانپور برای نقش فرینی آن بجای دلار شده است.

ماینر هاMiner استخراج بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال(ماینینگ-Mining

هروز به کنجکاوی بیشتر مردم نسبت به بیت کوین و استخراج بیت کوین توسط ماینر ها و در اخر سود اوری ان افزوده میشود.هر سال سرمایه گذاری  در این حوزه افزایش می یابد بطوری که شرکت bitmain تصمیم دارد بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین را در  ایالات متحده در ایالت تگزاس  برپا کند.چین در حال حاضر بیش از نیمی از کل استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده است. این حوزه خود یکی از برجسته ترین حوزه ها در کاربرد از فناوری بلاک چین است.

پیام رسان ها- Messengers  شبکه های اجتماعی

تلگرام که یکیاز کاربردین ترین شبکه های اجتماعی در سراسر دنیاست و از سرعت فوق العاده ای بهرمند است.از بلاک چین خود که به نام- TON-Telegram open network بهربده که که یه آسانی فایل های حجیم را با امنیت بالا بدون آنکه بخشی از آن حذف ویا سانسور شود در این اپلیکشین میتوانید جابجا کنید.تلگرام در حال حاضر میتواند به عنوان وسیله ای جهت انجام تراکنش ها و مروری گری بدون ساسنسور و وسیله جهت حفظ اطلاعات استفاده کرد که فرای یک پیام رسان است.

از جمله کاربرد های شبکه های اجنماعی میتوان به ارائه نمودن ارز دیجیتال لیبرا توسط فیسبوک اشاره کرد که خود  زیر مجموعه های فیسبوک که اینستا و واتساپ است را شمال میشد

بهره بردن  از بلاک چین در فناوری  اینترنت اشیا و زیر ساخت ها

فناوری اینترنت اشیا که خود در زیر ساخت های زیادی مشارکت دارد مثل خانه هایی که با هوش مصنوعی مدیریت میشوند و یا حتی شامل ساعت مچی های هوشمند میشود. بسیاری از شرکت ها که ازین تکنولوژِی استفاده می کنند، برای حفظ امنیت اطلاعات خود و جلوگیری از هک شدن آنها از بلاکچین استفاده میکنند .از جمله این شرکت ها میتوان به شرکت xage اشاره کرد.

 فناوری بلاک چین و تاکسی  های اینترنتی  و درخواست همسفر

یک شرکت بنام arcade city که در حوزه  نوعی از تاکسی های اینترنتی  فعالیت دارد و راننده میتواند برای خود یک همسفر در ادامه مسیرش انتخاب کند از بلاک چین بهره برده است. .شاید مهم ترین مسئله بحث امنیت باشد بخصوص برای راننده که با چک کردن تراکنش هایش و معین کردن قیمت میتواند مسافر  مورد اعتماد خود را پیدا کند و در نتیجه فرایند سرویس دهی مطمئن تر و بهتر ارائه خواهد شد.

 

 

کامات کلیدی:خرید وفروش ارز دیجیتال – ماینر – خرید فروش بیت کوین

 

 

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.