تعیین قیمت ماینر

قیمت دستگاه استخراج ارز دیجیتال ( ماینر ) چطور مشخص میشود؟

در قیمت خرید دستگاه ماینر و استخراج ارز دیجیتال مانند بیت کوین و.. علل بسیاری دخیل می باشند ولی بطور کلی هرچه قدر براساس درامدمان از ان ماینر سریعتر به سرمایه اولیه خود برسیم ارزش آن ماینر بالاتر است.

عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه ماینر

 

برند دستگاه استخراجگر و شرکت تولید کننده

ماینر ها هم مانند سایر دستگاه ها دارای برند های متفاوتی میباششند که بر قیمت آن ها تاثیر گذار است از معروف ترین شرکت ها میتوان به – Innosilicon  -اینو سیلسکون – همچنین    Bitmain – بیت مین  که ماینر ها را با برند  Antminer -آنت ماینر و Whatsminer واتس ماینر …  تولید می کند  اشاره کرد .

هشریت دستگاه (توان پردازش) – Hashrate

هشریت بدین معناست که دستگاه استخراجگر چقدر توانایی دارد در بازه زمانی مشخص  اطلاعات بلوک ها را پردازش کند و به چه میزان در شبکه نقش مفید دارد . میزان هشریت ماینر های داخل معمولا بین  12 تا 50 تراهش برا ثانیه( TH/s ) میباشد.

پس میتوان گفت که هرچقد  استخراجگر  هشریت بیشتری داشته باشد نقطه قوت آن دستگاه است و میتواند در یک بازه زمانی مشخص مقدار بیشتری اطلاعات پردازش و محاسبه کند و در نتیجه ارز دیجیتال بیشتری دریافت و استخراج کند.

میزان توان مصرفی (مصرف برق ماینر)

با توجه به مشخص شدن تعرفه برق استخراج بیت کوین از طرف دولت میتوان گفت که میزان توان مصرفی یا مصرف برق دستگاه همراه با توان پردازش آن مهم ترین عامل در تعیین نرخ ماینر  میباشند. هرچه یک استخراجگر هشریت بالاتری داشته باشد و توان مصرفی آن پایین تر باشد  قیمت آن بالاتر خواهد بود. البته این قانون در کشور هایی که تعرفه  برق جهت استخراج بالاست  اثر گذار است ودر غیر این صورت هشریت یا توان پردازش مهم ترین عامل خواهد بود.

چندی پیش برخی دستگاه ها با توان 2100 وات و هشریت حدود TH/s  12 تراهش بر ثانیه  که با تعرفه برق صنعتی استخراج میکردند ، با افزایش نرخ برق استخراج قیمت بعضی از انها تا یک سوم سقوط کرد.

برخی ماینر ها که توان مصرفی آنها حدود 2100 وات است  و میتوانند تا TH/s 50 تراهش برا ثانیه قدرت پردازش داشته باشند. میتوان گفت کم مصرف بوده  در وضعیت ایده عالی هستند و این ویژگی در قیمت آنها تاثیر گذار خواهد بود. توان مصرفی مناسب بین 1500 تا 2500 وات خواهد بود.

اندازه و وزن دستگاه استخراجگر

مانند سایر  اشیا  برقی  هرچه دستگاه به نسبت قابلیت آن کوچکتر و قابل حمل تر باشد بهتر است. دستگاه هایی که بصورت تجاری تولید میشوند وزن آنها مشخص و برابر است.

Difficulty  سختی شبکه  و تاثیر آن بر قیمت ماینر

اگر میزان پردازش بلوک ها و انجام محاسبات در شبکه افزایش یابد ، برخی ارز های دیجیتال مانند بیت کوین فرایند  استخراج آنها سختر از قبل رخ میدهد که به آن سختی شبکه می گویند.که بنابراین اگر قیمت آن ارز طب مرور زمان افزایش نداشته باشد شاهد سود کمتری خواهیم بود.که این  عمال در قیمت دستگاه موثر است

با اضافه شدن ماینر های بیشتر به شبکه و افزایش فرایند پردازش  سختی در شبکه رخ میدهد  و فرایند استخراج سختر خواهد شد که  در نتیجه باعث کاهش قیمت دستگاه های قدیمی خواهد شد.

 

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.