دانشنامه اوری پدیا | توکن IQ

آنچه باید درباره Everipedia و رمز ارز IQ بدانید

اوری پدیا (Everipedia) یک پلتفرم دانش نامه آنلاین همانند ویکی‌پدیا است که بر بستر بلاکچین شکل گرفته است. این پلتفرم در سال 2014 با هدف ایجاد دانشنامه آنلاین، با عملکرد بهتر از ویکی پدیا، توسط سام کاظمیان و تئودور فورسلیوس به عنوان یک پروژه دانشجویی مطرح شد. Everipedia در لغت از دو کلمه Everything  به معنی همه چیز و Encyclopedia  به معنی دانش نامه، تشکیل شده است. پلتفرم اوری پدیا با شکل گیری بر بستر بلاکچین EOS بصورت غیر متمرکز بوده و دولتها این امکان را ندارند که مقاله ها را دستکاری و یا فیلتر کنند.

اوری پدیا | alireza farid

مزایای Everipedia نسبت به wikipedia

 شما در ویکی پدیا قادر خواهید بود که مقاله مورد نظر خود را آپلود کنید و در اعضای آن پاداش بصورت رمر ارز IQ دریافت کنید. این قابلیت در ویکی پدیا (wikipedia) به هیچ وجه وجود نداشت و شما با این پاداش کاربران اوری پدیا با انگیزه بیشتری دست به انتشار مقاله میزنند. ناگفته نماد که در اوری پدیا تمام قابلیت های ویکی پدیا، همچون آپلود و اصلاح مقاله خود و دیگران وجود دارد و هم اکنون با هشت میلیون مقاله رتبه نخست دانش نامه آنلاین را دارد. البته اکثریت این مقاله ها کپی شده از ویکی پدیا بوده و هنوز بروز رسانی نشده اند.
از دیگر تفاوت های اوری پدیا با ویکی پدیا این است که این پلتفرم نسبت به ویکی پدیا باز تر بوده و هر شخص بدون محدودیت می تواند مقاله مورد نظر خود را منتشر کند. در wikipedia تدابیر سختگیرانه ای برای کنترل مقاله استفاده می شد. مزیت دیگر اوری پدیا قابلیت نظردهی و کامنت گذاری در این دانش نامه آزاد است که به مخاطبان امکان نقد مقاله ها می دهد. همچین دسترسی به سایر مطالب در ساختار اوری پدیا نسبت به ویکی پدیا اصلاح شده است.
این پلتفرم همچین جدا از اینکه بعنوان یک دانشنامه آنلاین استفاده می شود به عنوان یک پلتفرم پیش بینی آنلاین نیز از آن استفاده میشود. بدین صورت که کاربرانی که پیش بینی آنها رخ دهد توکن iq پاداش خواهند گرفت. از دیگر مزایای پلتفرم اوری پدیا ایجاد صفحه شخصی برای سلبریتی ها و افراد مشهور است که همانند اپلیکشین های  شبکه اجتماعی، می توانند یک حساب برای خود در اوری پدیا داشته باشند و با مخاطبان خود در ارتباط باشند.

دانشنامه everipedia | ویکی پدیا | رمز ارز IQ
دایرة المعارف اوری پدیا

توکن IQ چیست ؟

رمز ارز iq توکن اختصاصی پلتفرم اوری پدیا است که بر بستر بلاکچین EOS ایجاد شده است. این رمز ارز بعنوان پاداش به نویسندگان مقاله ها و برندگان پیش بینی ها در پلتفرم اوری پدیا استفاده می شود. توکن iq محدود نبوده و تورم محور است بدین معنی که تعداد مشخصی از این توکن همانند بیت کوین وجود نخواهد داشت. این توکن با ظرفیت کمتر از ۰.۰۱ بازار در رتبه 260 جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد و با توجه به قابلیت ها و ظرفیتهای درخشان شبکه اوری پدیا، آینده روشنی برای رمز ارز iq میتوان ترسیم نمود. ارز دیجیتال iq طی شش ماه اخیر حدود 170 درصد رشد داشته است.

برای تریدینگ و خرید و فروش انواع رمز ارز یا استخراج آن با علیرضا فرید تماس بگیرید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

بلاکچین چیست ؟ به همراه ویدئو

در حالی که طی سالهای اخیر بیت کوین و ارزهای …

مقالات اموزشی

توکنNFT چیست؟ به همراه ویدئو

توکن NFT پدیده ای نوظهور همزمان با گسترش دنیای بلاکچین …

دانشنامه اوری پدیا | توکن IQ
دسته‌بندی نشده

آنچه باید درباره Everipedia و رمز ارز IQ بدانید

اوری پدیا (Everipedia) یک پلتفرم دانش نامه آنلاین همانند ویکی‌پدیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat