قیمت بیت کوین می تواند از طلا بعد هاوینگ بیت کوین پیشی بگیرید و جایگزینی برای دلار باشد

برتری بیت کوین از طلا بعد از هاوینگ

در سال 2016 شاهد این موضوع بودیم که از پس پدیده ی هاوینگ (سری دوم ) قیمت بیت کوین به شدت رشد کرد.حال این سوال پیش  می آید که آیا می توانیم   شاهد رشد  شدید دوباره نرخ بیت کوین پس از هاوینگ سوم باشیم؟ آیا بیتکوین بعد از هاوینگ توانایی پیشی گرفتن از طلا را دارد؟ و آیا بیت کوین و ارز های دیجیتال توانایی جایگزین شدن برای دلار را خواهند داشت ؟

هاوینگ و قیمت بیت کوین

هاوینگ که پدیده ای است که هر سال سال یکبار رخ می دهد و منجر می شود پاداش استخراج بیت کوین به نیمه برسد. و خود به ارزش بیتکوین با محدود کردن این ارز خواهد افزود .هاوینگ سری سوم در اردیبهشت ماه 1399 و یا   در ماه می 2020  رخ خواهد داد که بسیاری از سرمایه گذاران روی آن جهت صعود دوباره ی قیمت بیت کوین  حساب ویژه باز کرده اند.

بسیاری از تحلیل گران بر این باور هستند که پدیده هاوینگ تاثیر خود را روی قیمت بیتکوین آغاز کرده است. چراکه سیر سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال قبل از هاوینگ شروع شده است و شاهد روانه شدن میلیارد ها  دلار پول به سمت بازار های ارز دیجیتال هستیم.

در نگاه اول پدیده هاوینگ بید باعث کاهش تمایل ماینر ها برای استخراج بیت کوین  شود ولی ما شاهد رکورد های جدید هشریت بیتکوین (رکورد استخراج بیت کوین ) بعد از هاوینگ های سری اول و دوم بودیم. شاید ویژگی های منحصر به فرد این ارز که منجرب به افزایش قیمت آن شده است ، دلیل این مسئله باشد.

هاوینگ بیت کوین طی سالها
هاوینگ های بیت کوین

 ارزش دلار نسبت  طلا طی مرور زمان

دلار پول فیات است و از سال 1971 دیگر پشتوانه از طلا را ندارد. و ما شاهد ریزش و افت شدید قیمت دلار نسبت به طلا از آن تاریخ بودیم.بطوریکه در سال 1971 قیمت هر انس طلا   35 دلار بود. ولی امروز قیمت هر انس طلا به 1500 دلار رسیده است یعنی ارزش دلار  سال 1971، 43 برابر  دلار فعلی بوده است.

آیا بیت کوین  می تواند از طلا  جلو بزند ؟

طلا فلزی کمیاب که ارزش بازار آن به بیش از 8 ترلیون دلار می رسد.اما چه مسئله ای ارزش این فلز را تا این حد بالا برده است؟

تمامی بانک های مرکزی  ، سازمان ها و بسیاری از افراد تقاضا جهت این فلز کمیاب را دارند .تقاضا زیاد و کمیابی آن باعث ارزش این فلز در طول تاریخ  شده است.حال اگر وسیله ای دیگری  ( بیتکوین )مانند طلا کمیاب  باشد و همچنین راه های انتقال متفاوتی داشته  و تقاضا هم برای زیاد باشد، این امکان وجود دارد که ارزش آن از طلا هم پیشی بگیرد.

هیچ کس نمی داند ظرفیت استخراج طلا چقدر است فقط می دانیم این فلز به اندازه محدود وجود دارد .بیتکوین هم که اندازه ی نهایی آن  21 میلیون کوین است و تا استخراج اخرین کوین آن تا سال 2140 زمان می برد، نامحدود است.همچنین بیتکوین بدلیل ویژگی هایی چون :  نقل انتقال آسان  و سریع و غیر قابل رد گیری ،  کارمزد بسیار ناچیز این قابلیت را جهت جایگزینی مناسب برای پول خواهد داشت. به علاوه به علت رشد روز افزون آن  پناه گاهی  جهت حفظ سرمایه در برابر تورم ها  و وسیله مناسب جهت سرمایه گذاری از سوی سرمایه دارارن به حساب می آید.

در نتیجه وجود تقاضای روز افزون و محدود شدن هروز آن می تواند دلایلی مناسب برای پیشی گرفتن بیت کوین از طلا باشد .

بیتکوین علاوه بر مجدودیت و تقاضای بالا بدلیل ویژگی های منحصر بفردش از جمله،  قابلیت برسی تراکنش ها و کنترل آن و همچنین بی نیاز بودن از صرف هزینه بسیار جهت نگهداری آن مانند طلا و یا به عبارتی امنیت بالای آن می تواند براحتی از طلا پیشی بگیرد.

 

عجله کنید!!!

جهت مشاوره و راه اندازی فارم استخراج ییت کوین بصورت قانونی و با مجوز رسمی از وزارت صنعت و معدن  و تجارت و یا خرید و فروش این ارز دیجیتال با ما تماس بگیرید.

  •   علیرضا فرید
     تخصص : کارشناسی فناوری و ارتباطات
  • اینستاگرام ما:alirezafarid.work
  •  شمارهای  تماس :

     0912-5365270
     0920-3716074

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.