بیت کوین دوستار محیط زیست - استخراج بیت کوین - ماینر - انرژی تجدید پذیر

بیت کوین دوستار محیط زیست

 

انرژی تجدید پذیر بادی و استخراج بیت کوین در بسیاری از مناطق دنیا از جمله کشور ما ایران، مانند منجیل می توان از انرژی باد جهت تولید برق، بهره برد ولی ساخت توربین های بادی بسیار  پرهزینه است، که فعالیت پرسود و ارز آور استخراج بیت کوین توسط ماینر ها و ماینینگ می تواند ساخت این نیروگاه ها را از لحاظ اقتصادی توجیه کند.

انرژی تجدید پذیر زمین گرمایی و استخراج بیت کوینانرژِی زمین گرمایی که انرژی گرمایی نهفته درون زمین است،  در برخی مناطق  مانند ایسلند، 28 در صد انرژی برقی با استفاده از نیروگاه های زمین گرمایی تامین میگردد.البته  در کشور ما نیز در برخی مناطق مانند آذربایجان غربی میتوان از انرژی زمین گرمایی جهت تولید برق و بکار گیری بهینه آن جهت استخراج بیتکوین یا فعالیت ماینینگ استفاده نمود.

انرژی تجدید پذیر آب و استخراج بیت کویندر گذشته های دور مردم از چرخ آبی برای استفاده از انرژی اب روان استفاده می کردند.واکنون شاهد آن هستیم که با استفاده از ساخت سد و بهره گیری از ظرفیت پتانسلی که بالا رفتن حجم آب در صد ایجاد می شود میتوانیم برق تولید کنیم. در مناطقی که از ارتفاع آن از سطح دریا بالاتر است و میزان بارندگی در آنها مناسب است اقدام به استخراج بیت کوین با استفاده از ظرفیت مناسب برق تولید شده از طریق انرژی آب کرده اند.

همچنین در کشور های مانند استرلیا و چین از انرژی هیدرولیکی امواج دریا در سواحل جهت تولید انرژی برق بهره می گیرند.

انرژی مشعل سوزی و استخراج بیت کوینهنگاهی که نفت را استخراج می کنند، گاز طبیعی همراه با آن است که جدا سازی آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست و به صورت مشعلی این گاز می سوزد. در کشوری مثل کانادا شاهد این موضوع هستیم که با بهره گیری از انرژی مشعل سوزی دست به استخراج بیت کوین زده اند. و در واقع آنها با بهره گیری از  این انرژی که قابلیت ذخیره و استفاده ندارد، دست به استخراج بیت کوین کرده اند و هزینه استخراج نفت در پالایشگاه را با این اقدام پایین آورده اند و قیمت نهایی سوخت در این پالایشگاهها پایین تر است.

انرژی تجدیدپذیر خورشیدی و استخراج بیت کوین انرژی  گرمایی خورشیدی که در روز به زمین تابیده می شود معادل انرژی لازم برای یکسال در زمین است.در مزارع   صفحه های خورشیدی و  فتوولتائیک  میتوان از انرژی بی پایان خورشید بهره برد و تولید برق کرد.هزینه ساخت این نیروگاه ها با پیشرفت تکنولوژی رو به کاهش است.

در حال امکان ذخیره سازی انرژی گرمایی خورشید وجود ندارد که می توان از آن در تولید برق ماینر ها و استخراج بیت کوین استفاده نمود و از هدر رفت آن جلوگیری به عمل آورد.در کشور ما که روز های افتابی آن در طول سال بسیار است، بهره گیری ازین این انرژی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.ضمن اینکه این نیروگاه ها می توانند در مناطق که  سیم کشی برق به انها نرسیده است بسیار کارایی داشته باشند.

انرژی گرمایی تولید شده توسط ماینر هافرایند پردازشی که در ماینر ها در پروسه ی ماینینگ رخ میدهد به تولید انرژی گرمایی بالایی ختم شده، که میتوان از آن در جهت گرم کردن منازل ، مدارس .. ویا حتی مکان هایی نظیر گلخانه ها بهر برد. در  مناطقی از روسیه در حال حاضر از گرمای ماینر ها برای گرم کردن منازل خود و لوله های آب بهره میبرند.

این روش در مناطقی که بهای گاز گران است، یا اینکه لوله کشی گاز هنوز به آن مکان ها نرسیده است کارایی بسیاری دارد.و می تواند هزینه  استخراج بیتکوین را حتی بسیار ناچیز پاییین بیاورد  و یا  حتی خنثی کند.

 

مشاوره جهت احداث فارم استخراج بیت کوین

قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال

دستوالعمل استخراج بیت کوین

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.