ویژگی ارز دیجیتال بیت کوین-ماینر

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین سلطان ارز های دیجیتال ویژگی های منحصر بفردی  دارد .که باعث شده امروز در این جایگاه بخصوص قرار گیرد.این ارز دیجیتال از اول پیدایش دارای نوسانات قیمت متعددی بود. ولی همیشه بر سایر ارز ها سروری میکند.هروز به سرمایه گذاری در این حوزه افزوده میشود.و استخراج آن توسط ماینر ها روبه افزایش است.

توضیحی مختصر درباره ی ویژگی های رمز ارز بیت کوین

سرعت مبادله:

اگر بخواهیم یک نقل و انتقال بانکی  در کشوری دیگر در آن  سو انجام دهیم قطعا مدت ها زمانگیر خواهد بود. در حالی که در اگر این مبادله را با بیت کوین انجام دهید چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید.

 ویژگی عدم تمرکز در سیستم :

این شبکه جهت حفظ پایداری و همچنین امنیت خود به گونه ساخته شد که غیر قابل کنترل از طرف یک نهاد  و یا فرد باشد همچنین هر شخص میتواند با هر (دستگاهی) ماینری دست به استخراج بیت کوین  بزند و  به طور مستقل عضوی ازین سیستم باشد .پس شبکه بیت کوین مستقل عمل میکند.

 دولت چین با بیش از 60 در صد  استخراج بیت کوین امنیت شبکه بیت کوین و این ویژگی را  تهدید کرده است.که  البته با احداث مزارع استخراج ماینر ها در نقاط دیگر مثل احداث مزارع مایننیگ توسط bitmain در ایالت لاس وگاس امریکا این انحصار شکسته و عدم تمرکز حفظ خواهد شد.

 ویژگی غیر قابل ردیابی بودن :

در شبکه های بانکی هنگام مبادله بخصوص در مبالغ هنگفت شناسایی هویت فرد الزامی میباشد.ولی در سیسنم تراکنش بلاچین نیازی به این موضوع نیست. و افراد بدون شناسایی شدن این قابلیت را خواهند داشت. که بتوانند ارز جابجا کنند.

که خب این جایی سو استفاده فراوان برای سیستم پولشویی ،تروریسم وموادمخدر است .این موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان وسیاست مداران بوده و باید بگونه ای جلو این سو استفاده گرفته شود.

البته در وضعیت فعلی کشور ما که تحریم های شدید اقتصادی است .و مبادلات بانکی بخاطر این تحریم ها با واسطه بر مبنای اعتماد مطلق ! انجام میشود.و این خود باعث سو استفاده و اختلاس توسط افراد سود جو میشد. بنابراین با استفاده ازین این فناوری شاید بتوانیم هم از پس تحریم ها برآییم و هم جلو سو استفاده افراد سود جو را با حذف واسطه در مبادلات ارزی بگیریم.

غیرقابل برگشت در مبادله:

در تراکنش های بانکی با امکان برگشت پول با وجود رسید توسط گیرنده که میتواند صاحب فروشگاه باشد میسر است.ولی در انتقال پول توسط بیت کوین همه چیز تمام شده و قابلیت برگشت وجد ندارد .که البته این میتواند یک حسن برای امنیت مبادلات باشد.

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.