درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم مالی دیجیتال مانند بیت کوین است.این ارز منحصر به فرد برای کاربران تلفن همراه و موبایل، ساخته شده است. در nسامبر سال 2017 شاهد عرضه این ارز دیجیتال توسط یک تیم متخصص در لندن، با مدیریت ریچارد الس بودیم. از ویژگی های فوق العاده این ارز، قابلیت استخراج آن توسط موبایل است.

خصوصیات الکترونیوم

ارز الکترونیوم بصورت دیجیتالی طراحی شده است، و ذخیره و نگهداری و یا خرج کردن آن هم بصورت دیجیتال است. این ارز  مانند سایر ارز های رمز پایه بصورت غیر متمرکز می باشد. غیر متمرکز بودن بودن یعنی توسط مجموعه  از سیستم های رایانه ای که هیچکدام وابستگی نسبت به هم ندارد نظارت و کنترل می شود. هیچ شخص حقوقی و حقیقی و یا بانک و شرکتی بر روی این ارز تسلط نداردT و نمی تواند آن را مدیریت کند.

کنترل و اعتبار سنجی و تولید این ارز، بوسیله  شبکه گسترده از پردازنده ها که می تواند تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی و یا حتی موبایل باشد، انجام می شود. و همانطور که گفته شد هیچ کدام یک ازین سیستم ها با یکدیگر رابطه ای به شکل وابستگی ندارند. لذا این موضوع باعث می شود که امنیت منحصر بفردی نسبت به سایر پول ها و ارز های سنتی داشته باشد.

ارز الکترونیوم  بصورت دیجیتالی ذخیره می شود و شما با داشتن یک حساب کاربری و یک کیف پول دیجیتال در تلفن همراه خود، قادر خواهید بود آن را ذخیره کرده و یا به حساب هر شخص دیگری در سراسر دنیا بفرستید، و مدت زمان ارسال تراکنش ها نسبت به شیوه های سنتی بسیار اندک و نا چیز است چرا که زیر ساخت این گونه ارز ها به شکل غیر متمرکز بوده است.

electroneum - الکترونیوم - استخراج ارز بوسیله موبایل - بیت کوین - ماینر
استخراج الکترونیوم بوسله موبایل

الکترونیوم و امنیت شبکه ی آن

امنیت شبکه الکترونیوم  با استفاده از الگوریتم های ریاضی و بر اساس اصول رمز نگاری بنا شده است.این امنیت تنها را ورود به حساب کاربری یک شخص را مبنی بر دو آیتم نام کاربری و پسورد می داند. کیف  پول حساب کاربری افراد از شبکه ای از اطلاعات تصادفی و رندوم ساخته شده است .بطوری که اطلاعات خصوصی افراد در آن ضبط نشده و با اینکه تراکنش ها  و مراودات مالی  حساب کاربری، توسط هر کامپیوتر قابل مشاهد است ولی کسی نمی تواند رابطه آن را با شخصی خاص، مشخص کند. بنابر این حساب کاربری و تراکنش ها بصورت ناشناس و بدون واسطه انجام می شود.

در حالی که در سیستم بانکی سنتی حساب افراد قابل شناسایی و با سیستم واسطه ای مانند بانک انجام می پذیرد. این ناشناس بودن می تواند بسیاری از محدودیت هایی که بخاطر تحریم های بانکی آمریکا است رفع کند و از محدودیت افراد را برای تراکنش های مالی در سراسر جهان می کاهد.

نحوه ی استخراج الکترونیوم بدین صورت می باشد که هر سیستم که با پردازش اعتبار سنجی تراکنش ها را برسی و سنجش کند، بعنوان پاداش به آن پردازنده، الکترونیوم اهدا می شود.این پردازنده می تواند یک کامپیوتر خانگی (pc) و یا یک ماینر پیشرفته باشد و یا حتی یک گوشی موبایل، که الکترونیم را استخراج می کند.

استخراج الکترونیوم بوسیله موبایل

الکترونیوم  با قابلیت استخراج توسط تلفن همراه، این شانس را برای خود بوجود آورده که میلیاردها کاربری که آشنایی با ارز های دیجیتال نداشته اند را به خود جذب کند و به ارزش خود بیفزاید.برای استخراج الکترونیوم توسط موبایل کافی است که نرم افزار آن را در گوشی نصب کنید و در سایت رسمی الکترونیوم برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ایجاد حساب کاربری در سایت رسمی الکترونیوم

 

جهت خرید و فروش ارز های دیجیتال و مشاوره و یا خرید و تعمیر انواع ماینر می توانید علیرضا فرید در تماس باشید.

بیشتر بدانیم :

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
مقالات اموزشی

مجلس شورای اسلامی رمز ارز ها را بعنوان ( ارز واقعی ) به رسمیت شناخت.

مدتی پیش بنا بر اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی فرهاد …

ریگ ماینینگ ( minig rig ) چیست ؟ - استخراج رمز ارز - استخراج ارز دیجیتال - کارت گرافیک - شاسی ریگ - خرید ریگ ماینینگ
مقالات اموزشی

ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست ؟

   ریگ ماینینگ چیست ؟ سوالی که به ذهن شما …

مقالات اموزشی

درباره ی ارز دیجیتال الکترونیوم و ویژگی های آن

الکترونیوم (Electroneum ) یک ارز دیجیتال  و یا یک سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi
Open chat