آذری جهرمی عنوان کرد که بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت می شناسد

وزیر ارتباطات و فناوری، با خاطر نشان کردن این موضوع که زمانی بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت نمی شناخت و آن را به عنوان یک تکنولوژی نوظهور رد می کرد،  اخیرا عنوان کرد که بانک مرکزی در حال حاضر دیدگاهش نسبت به ارزهای دیجیتال تغییر کرده و آن را به رسمیت می شناسد.

این اظهارات در حالی شنیده می شود که در حدود سه سال پیش یعنی سال 1396، آذری جهرمی با پرآوازه شدن ارزهای دیجیتال در کشور، خبر از ارائه ارز دیجیتال ملی را داده بود و گفته بود که بنا نداریم فعلا بیت کوین و اتریوم را به رسمیت بشناسیم ولی بدنبال ارائه ارز دیجیتال بومی هستیم. با این حال طی سالها خبری از این ارز دیجیتال ملی نشد  و حتی بعد از این رویداد انجمن بلاکچین ایران نیز از آمادگی برای ارائه ارز دیجیتال ملی و آزمایش آن خبر داده بود که این خبر هم به نتیجه ای نرسید. یکی از اصلی ترین دلایل به نتیجه نرسیدن پروژه ارزدیجیتال ملی را می توان عدم آمادگی و پذیرش این تکنولوژی توسط بانک مرکزی دانست.

در حال خبر های جدید حاکی ا آن است که دیدگاه بانک مرکزی نسبت به ارزهای دیجیتال تغییر پیدا کرده بطوری که  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در پست صفحه اینستاگرام خود اظهار داشت که با توجه به تغییر شرایط و گسترش فناوری ارزها دیجیتال بدنبال بهترین راهکار برای ارائه ارزهای دیجیتال است و از تصمیم خود برای برسی شرایط و قانون گذاری برای استفاده از رمز ارزها در سیاست پولی کشور خبر داده بود.

ریگ ماینینگ و استخراج اتریوم و بیت کوین با حداقل مصرف برق و توجیه اقتصادی بهتر، جهت مشاوره رایگان و خرید انواع ریگ ماینینگ با کارشناسان سایت علیرضا فرید در تماس باشید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat