درآمد استخراج بیت کوین | سود ماینینگ بیت کوین | علیرضا فرید

درآمد استخراج بیت کوین رکورد سالیانه خود را شکست !

رشد اخیر قیمت بیت کوین و عبور آن از مرز 18 هزار دلار، موجب افزایش درآمد ماینرهای بیت کوین شده است. درآمد استخراج بیت کوین به 21 میلیون دلار در روز که بالاترین میزان خود در یکسال اخیر است، رسیده است. پیش از این، درست قبل از هاوینگ بیت کوین در 17 ادیبهشت ماه درآمد استخراج ماینر ها به 20.6 میلیون دلار در روز رسیده بود که بعد از هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج ماینرها افت محسوسی داشت. قیمت بیت کوین رابطه مستقیمی با افزایش درآمد ماینر ها دارد.

این رکورد در افزایش درآمد در حالی است که در 28 اسفند ماه 98 شاهد بودیم که بخاطر پدیده همه گیری کرونا قیمت بیت کوین به شدت سقوط کرد و بدنبال آن شاهد کاهش 45 درصدی درآمد ماینر ها بودیم. زمانی که درآمد ماینر های بیت کوین کاهش می یابد شاهد کاهش هشریت شبکه هستیم. کاهش هشریت شبکه امنیت شبکه بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد. در حال حاضر فصل بارانی در چین به پایان رسیده و بسیاری از ماینر های چینی، دیگر تا فصل بارانی بعد، دسترسی به برق ارزان قیمت نیروگاهای برق آبی ندارند. درنتیجه باید شاهد کاهش محسوس هشریت شبکه باشیم.اما با این حال، بخاطر رشد محسوس قیمت بیت کوین و افزایش سود استخراج، نرخ هشریت از اوج خود در فصل بارانی که 157 اگزا هش بر ثانیه بوده است به 143 اگزا هش کاهش یافته است که هشریت شبکه نسبت به سالهای پیش که کاهش 37 درصدی داشت فعلا در وضعیتی مناسبی به سر می برد.

با این حال استخراج بیت کوین همچنان در ایران با معضل همراه است و ماینرهای ایرانی همچنان بلاتکلیف هستند. تعرفه  فعلی برق برای ماینینگ منصفانه نیست و استخراج کنندگان در اعتراض به این شرایط چندی پیش روبروی ساختمان ستاد مبارزه با کالای قاچاق تجمع کردند. حال باید منتظر واکنش دولت به صنف ماینینگ باشیم . صنعت ماینینگ جدا از سود فراوان برای سرمایه گذاران خود به ارز آوری به کشور کمک خواهد کرد.

جهت تریدنگ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و یا سرمایه گذاری در بخش ماینینگ با کارشناس حوزه ارز های دیجیتال، علیرضا فرید در تماس باشید.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat