افزایش قیمت بیت کوین | رقابت بیت کوین با بازار طلا | علیرضا فرید | BITCOIN - ALIREZAFARID

افزایش حجم بازار بیت کوین تا 7 درصد بازار طلا و سبقت آن از فیس بوک

طی روزهای گذشته قیمت بیت کوین رو به رشد شدید بوده تا جایی که قیمت آن از 41 هزار دلار نیز عبور کرد. کارشناسان دلایل متعددی از جمله ورود سرمایه گذراران دانه رشد و افزایش شدید تقاضا برای بیت کوین را علت رشد قیمت آن میدانند. با این همه هاوینگ اخیر که به نصف شدن پاداش ارزهای دیجیتال منتهی شد در رشد قیمت بیت کوین بی تاثیر نبوده است. رشد شدید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم موجب عبور حجم بازار ارزهای دیجیتال از یک تریلیون و یک میلیارد دلار شد. حجم بازار طلا حدود 10.6 تریلیون دلار است و با خطر تورم  و بی ارزش شدن دلار قیمت انس جهانی طلا بالا رفته و به بالای 1800 دلار رسیده است. با این حال ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به یک دهم طلا رسیده است و بیت کوین  با 762 میلیون دلار،  نزدیک به 70 درصد حجم بازار ارزهای دیجیتال و 7 دذصد حجم کل بازار طلا را تشکیل می دهد.

بازار طلا تحت تاثیر اخبار تورم های ناشی از همه گیری کرونا رشد داشته و سیر عظیمی از سرمایه گذران از ترس بی ارزش شدن داراییشان، پول نقد خود را به طلا مبدل کردند. با این همه با ورود سرمایه گذران دانه درشت در بازار بیت کوین و تبدیل منتقدان بیت کوین به طرفدران آن، بسیاری از افراد، حتی سرمایه گذران خرد تصمیم به سرمایه گذاری بازار بیت کوین گرفته اند.

ارزش بازار بیت کوین وقتی قیمت آن از 41 هزار عبور کرد از شرکت فیس بوک نیز سبقت گرفت. بیت کوین از ابتدای سال میلادی گذشته تاکنون بیش از 300 درصد رشد داشته است. تنها طی 8 روز اخیر قیمت بیت کوین 40 درصد رشد را تجربه کرد و حالا با رشد شدید قیمت آن از شرکت های بزرگی همیچون علی بابا، تنسنت و حتی فیسبوک  نیز عبور کرد و در جایگاه هفتم بزرگترین سرمایه های دنیا قرار گرفت. بسیاری از منتقدان بیت کوین در حال حاضر سکوت کرده اند و یا جز طرفدران این پول دیجیتال شده اند. باید دید بیت کوین می تواند پیش بینی 100 هزار دلاری را تا انتهای سال محقق کند یا خیر.

امکان خرید و فروش بیت کوین و سایر رمز ارزها، استخراج یا ماینینگ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تنها با تماس با علیرضا فرید، کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat