فدرال روز و ارز دیجیتال ملی | کانادا و ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید

بانک مرکزی کانادا و آمریکا در حال برسی برای ارائه ارز دیجیتال ملی | علیرضا فرید

در حالی که چین در مرحله آزمایشی یوان دیجیتال خود را در برخی شهرها  اجرایی کرده است، بانک مرکزی کانادا و فدرال رزرو آمریکا تصیمیم به ارائه رمز ارز ملی خود گرفته اند. این در حالی است که چین بزرگترین صادر کننده در دنیاست و اقتصادی آن با سرعت غیر قابل باوری در حال رشد است و نخستین کشور در بین قدرت های اقتصادی خواهد بود که رمز ارز ملی خود را ارئه می دهد.

فدرال رزور آمریکا و ارز دیجیتال ملی

با توجه با ظهارات  اخیر جروم پاول،رئیس فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا در شست اخیر صندوق بین المللی پول که بصورت آنلاین بر گذار شد، ارز های دیجیتال قادر خواهند بود که در اقتصاد آمریکا و سیستم گردش مالی آن نقش بسیار مثبت و موثری داشته باشند.

رئیس فدرال رزرو عنوان کرد که ارزهای دیجیتال به شیوه های متعدد می توانند  به سیستمهای  پرداخت کمک کنند و به همین دلیل رمزارز ها توجه ما را جلب کرده اند. وی در ادامه بیان کرد که CBDC یا ارز دیجیتال ملی ضمن نوسازی زیر ساخت های سیستم های پرداخت آمریکا، قادر خواهد بود که سرعت تراکنش  ها در سیستم های پرداخت افزایش داده و موجب کاهش نرخ ترکانش ها شود. ضمنا این رمز ارز ملی دسترسی تمامی افراد به شیوه نوین پرداخت  را فرا به شکل گسترده فراهم خواهد آورد.

جروم پاول ضمن اشاره به این موضوع که 80 بانک مرکزی در سراسر جهان بدنیال ارائه رمز ارز ملی خود هستند، عنوان کرد که عجله برای ارائه رمز ارز ملی ایالات متحده آمریکا ندارد، چرا که ضمن در نظر گرفتن امتیازات این تکنولوژی، مخاطرات آن نیز باید برسی شود. ضمنا پیش از ارائه آن باید منافع سایرین را هم در نظر گرفت و رایزنی عمومی به سکل گسترده ای انجام شود.

این بیانات جروم پاول در حالی شنیده می شود که چین در حال ارائه رمز ارز ملی خود و رقابت سرسخت با ایالات متحده آمریکا جهت صدر نشینی بعنوان اقتصاد برتر دنیاست. به نظر می رسد می رسد مقامات آمریکایی هنوز اقدامات اقتصادی چین و ارائه یوان دیجیتال را که می تواند انقلابی در دنیای رمز ارزها ها باشد را جدی نگرفته باشند.

کانادا و رمز ارز ملی

چندی پیش تیموتی لین، معاون بانک مرکزی کانادا اظهار داشت که در پی مقابله با بحران اقتصادی کرونا، بانکهای مرکزی باید اقدام ارائه ارز دیجیتال ملی خود کنند و از ارائه ارز دیجیتال ملی کانادا خبرد داد. هم اکنون بانک مرکزی کانادا اقدام به استخدام اقتصاد دان فعال در حوزه ارزهای دیجیتال گرفته است. از شرایط این استخدام آشنایی کامل با دنیای رمز ارزها الخصوص بیت کوین، اتریوم و سیستم های پرداخت سنتی و جدید است. این فرد باید به تحلیل  و آنالیز پیشرفت های تلنولوژی رمزارزها بپردازد، و ظرفیت های لازم را برای ایجاد رمز ارز ملی کانادا شناسایی کند.

 

جهت ایجاد کیف پول دیجیتال و تریدینگ رمز ارزها  و یا استخراج ارزهای دیجیتال با علیرضا فرید در تماس باشید.

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat