برق مصرفی برای ماینر ها - برق دستگاه استخراج بیت کوین

مجاز شدن فروش انرژی بهینه شده به دستگاه های استخراج رمز ارز

شرکت توانیر وظیفه خواهد داشت که  سازوکاری را فراهم نماید تا افراد قادر باشند، برق صرفه‌جویی شده را خریداری نموده و برای استخراج ارزهای دیجیتال از آن بهره ببرند.

بنا بر گزارش  سایت خبری علیرضا فرید  و به نقل از خبرگزاری پانا ، براساس این ابلاغیه  که همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بیان کرده است، دارنده گواهی صرفه جویی مجاز خواهد بود، معادل انرژی الکتریکی درج شده در گواهی را براساس قوانین جاری ، از طریق بورس انرژی ( بشکل مستقیم و یا  اینکه از راه قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه) خریداری نماید و  در نهایت برای مصرف نهایی  به کاربری های گوناگون از جمله صنعت ماینینگ و استخرراج ارز دیجیتال، در نظر بگیرد.

بنا بر این ابلاغیه  که در اجرای بند ۴-۳ مصوبه شماره (۱۰۰/۲۰/۳۶۳۷۶/۹۸ ) در تاریخ  ۱۸/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ ابلاغ شده است،  شرکت توانیر در جهت   بسترسازی لازم و تشویق برای  سرمایه گذاری در طرح‌های بهینه سازی و صرفه جویی انرژی الکتریکی، وظیفه خواهد داشت موارد ذکر شده در این ابلاغیه را عملی کند. بنا بر  بند اول این ابلاغیه  داوطلب برای  سرمایه‌گذاری وظیفه خواهد داشت که همراه با  ارائه دادن طرح پیشنهادی، تاییدیه شرکت توانیر در باب مکان و زمان اجرای طرح را دریافت نموده و شرکت توانیر همچنین وظیفه خواهد داشت، شرایط  مربوط به مشارکت سرمایه گذاران در پروژه های صرفه جویی و   بهینه سازی را فراهم نماید.

برپایه بند دوم این ابلاغیه نیز شرکت توانیر وظیفه خواهد داشت، با رعایت قوانین جاری، شرایط مدنظر برای اندازه‌گیری و صحه‌گذاری (M&V) انرژی الکتریکی بهینه شده را فراهم نماید.

براساس  بند سوم این دستورالعمل برای طرح‌هایی که تائیدیه بند (۱) را گرفته و مطابق شرایط  بند (۲) به صرفه جویی و بهینه سازی انرژی ختم می شوند، از لحظه  آغاز بهره‌برداری طرح، معادل انرژی الکتریکی بهینه ‌شده در طول عمر طرح ( -حداکثر طی ده سال -)، گواهی صرفه‌جویی به سرمایه‌گذار تعلق خواهد گرفت. ضمنا، براساس تبصره ای که در همین بند قرار داده شده است، برای راحت تر شدن شرایط سرمایه گذاری، شرکت توانیر وظیفه خواهد داشت، فهرست طرحهای دارای اولویت را اعلام نماید.

برپایه بند چهارم این ابلاغیه، گواهی صرفه جوئی، نمایان کننده ی  حق مالکیت بر میزان انرژی الکتریکی درج شده در آن، طی مدت اعتبار گواهی می باشد. و  همچنین قابلیت انتقال به غیر را دارد. درهمین زمینه شرکت توانیر وظیفه خواهد داشت  با همکاری شرکت بورس انرژی شرایط  لازم را در این مورد، فراهم نماید.

 همچنین، در بند پنجم این دستور العمل  ذکر شده :

دارنده گواهی صرفه‌جویی قادر خواهد بود  معادل انرژی الکتریکی درج شده در گواهی را براساس قوانین جاری، از طریق بورس انرژی ( به شکل  مستقیم و یا از طریق قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه) خریداری کرده  و در آخر، برای مصرف نهایی به کاربریهای رایج   و الخصوص دستگاه های استخراج رمز ارز و فارم های استخراج ارز دیجیتال، اختصاص دهد.

در بند ششم این ابلاغیه، برای  ایجاد شفافیت و فراهم نمودن شرایط برابر برای متقاضیان سرمایه گذاری در طرح‌های  صرفه جویی و بهینه سازی انرژی الکتریکی و ضمنا، اولویت دادن به فرصت‌های برتر بهینه سازی انرژی  الکتریکی، شرکت توانیر وظیفه دارد که علاوه بر اطلاع رسانی عمومی، شرایط لازم را برای اجرایی شدن طرح‌های بهینه سازی انرژی اجرایی نماید.

براساس بند هفتم این دستور العمل،  برای آن موارد  از عناوین بهینه سازی انرژی الکتریکی که دارای مجوز شورای اقتصاد می باشند، میزان انرژی الکتریکی صرفه جویی از اجرای پروژه و بعلاوه شیوه ی اندازه‌گیری و صحه‌گذاری ( M&V ) آن ، مطابق مفاد جواز شورای اقتصاد،  تعیین خواهد شد.

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat