نیرو گاه هسته ای

دانشمند هسته‌ای روسی ب علت استخراج غیرقانونی بیت کوین محکوم شده است

یک دانشمند هسته‌ای در روسیه به علت برداشت غیرقانونی از تجهیزات دولتی برای استخراج بیت کوین، به سه سال زندان محکوم شده است.

بنا بر گزارش  کوین دسک و به نقل از منبع خبری روسی مِدوزا (Meduza) در روز پنجشنبه، آندره ریبکین (Andrey Rybkin)، از موسسه تحقیقات علمی آزمایش‌های فیزیک در ساروف روسیه ، آخرین فرد از سه کارمندی بوده است که به وسیله دادگاه قضایی محلی محکوم شده است. ریبکین علاوه بر مدت زمان زندانی که برای وی در نظر گرفته شده است، محکوم  شده به پرداخت مبلغ 200,000 روبل (3,122 دلار) جریمه شده اند.

این گزارش همچنین بیان  می‌کند که دو کارمند دیگر که در پرونده استخراج غیرقانونی بیت کوین مجرم شناخته شده  و نیز جریمه شده اند ، و هرکدام به چهار سال تعلیقی محکوم شدند.

ریبکین بطور ویژه به آلوده نمودن  تجهیزات آزمایشگاه به ویروس و دسترسی غیر معقول به اطلاعات دیجیتالی برای موقعیت خود، متهم شده است.

آزمایشگاه ساروف روسیه با توجه به کمک به تولید اولین بمب هسته‌ای در اتحاد جماهیر شوروری سابق ، بعضی از قدرتمندترین ابر رایانه‌های روسیه را داراست .در ماه می سال 2017، ریبکین به همراه دو کارمند دیگر به شبکه آزمایشگاه و یک ابر کامپیوتر برای استخراج بیت کوین به دست اوردند.. بنابر گزارش‌ها، خسارت وارده  به این تجهیزات در حدود 1 میلیون روبل (15,605 دلار) بر اورد شده است .

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

Paypal | ارزهای دیجیتال | خرید و فروش بیت کوین از طریق پی پل | علیرضا فرید
اخبار

پی پل، اعلام کرد که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق پی پل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat