محدودیت ها برای ماینر های چینی جهت استخراج ارز دیجیتال از جمله بیت کوین

محدودیت های اختصاص برق برای ماینر های چینی

در شرایطی که به فصل گرم نزدیک می شویم  و  در بخش هایی از کشور چین مردم با پدیده کم آبی  روبرو میشوند.و نیروگاهای برق آبی مثل سابق قادر به تولید نخواهند بود.لذا دولت تمرکز خود را به ماینر ها برده چرا که پروسه ماینینگ به میزان برق بسیاری جهت اسخراج ارز دیجیتال از جمله بیت کوین  محتاج است .و در این فصول محدودیت هایی برای آن ها قائل شده است.

نباید فراموش کرد که بطور رسمی فعالیت استخراج ارز دیجیتال از جمله بیت کوین در چین ممنوع است اما در فصول پرباران دولت چین به انها سخت نگرفته وبافعالیت و نبود محدودیت برای نیروگاه های برق آبی انها به استخراج خود ادامه میدهند

با شروع شدن فصول کم باران بازرسان چینی دست به کار شده به سراغ اصنافی که با مصرف برق بالا سر وکار دارند رفته اند که البته  تمکرز روی ماینر ها بسیار بیشتر بوده است.نیرو گاه ایی که بدون مجوز برق ماینر ها را تامیین کنند محکوم به جریمه شدن هستند و مبلغی بالغ بر 140000 دلار جریمه شده اند.

در ماه آبان در مناقق مغولستان داخلی در چین با ایجاد گروه ایی جهت مصادره ماینر ها  در روستا ها  کارخانجات و معادن در برخی شهر های چین اقدام کردند. که  به شکل  سختگیرانه ای عددی بالغ بر 7000 ماینر مصادر شد .

چینی ها  در حال حاضر 66 درصد استخراج بیت کوین را در کشور خود دارند و قطبی برای استخراج بیت کوین تبدیل شده  اند. ولی با احداث مزارع ماینینگ جدید در امریکا توسط شرکت بیت  مین دیگرچین این قدرت و انحصار را نخواهد داشت که البته این خود به ویژگی تمکز زدایی برای بیت کوین کمک کرده و گامی مثبت برای امنیت این ارز دیجیتال است.

وابسطه بودن به نیروگاه های برق آبی این محدودیت ها را برای چینی ها به ارمغان اورده که خود با وابسطه به میزان بارندگی و فصول بارانی است.البته در نیرو گاه های حرارتی ما شاهد چنین نقاط ضعفی نخواهیم بود که در کشور ما پایه و اساس تولید برق برای ماینر ها میتواند همین نیروگاه های باشد

که یک تیر با دو نشان است هم سوخت فسیلی که از ارزش ان در اینده کاسته شده و بخاطر تحریم ها محدودیت در صادرات آن داریم بهره خواهیم برد . وبشکل مستقیم و خام آن را نمی فروشیم و تولید به برق شده و سپس پروسه ماینینگ و ارز آوری در اخر که حتی با وجود تحریم های همه جانبه محدودیتی برای دولتی ندارد.

 

برچسب ها
اشتراک گذاری
مقالات مرتبط
سود سرمایه گذاری بیت کوین در بین کشور ها | علیرضا فرید
اخبار

سود سرمایه گذاری بیت کوین برای چه کسانی و چطور بیشتر بوده است؟

در حالی که طی روز های اخیر شاهد افت چشمگیر …

بیت کوین رقیب دلار | علیرضا فرید
اخبار

ترامپ : من از بیت کوین خوشم نمی‌آید چون رقیب دلار است

ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود …

امکان پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین
اخبار

خالق اتریوم : احتمال دارد اتریوم جای بیت کوین را بگیرد !

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در محاحبه اخیری که سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat